رئیس ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران: تعداد مبتلایان به کرونا در تهران افزایش یافته است

ما نه تنها به مرحله ثبات کنترل این بیماری نرسیده‌ایم بلکه آمار شیوع رو به افزایش است. کرونا به مرحله پاندمی در تهران رسیده و اعداد مراجعین سرپایی با علائم بالینی ۳۵ درصد رشد داشته است. ویروس کرونا سنگین است و روی هوا نمی‌ماند، اما بر اثر عطسه و سرفه تا ۷ متر به سطوح می‌چسبد. طبق بیانیه سازمان بهداشت جهانی، آخرین جایی که در کنترل اپیدمی باید باز شود، مدارس و دانشگاه هاست.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ، با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی موافقت کرد. آیت‌الله خامنه‌ای با درخواست حسن روحانی، رئیس جمهور برای برداشت یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور موافقت کرد. رئیس جمهور با قدردانی از موافقت رهبر جمهوری اسلامی با درخواست وی، دستورات لازم را برای تامین نیازهای ضروری در این عرصه، صادر کرد. در نامه‌ای که دفتر حسن روحانی به رئیس سازمان برنامه و بودجه نوشته، آمده است: «نیازهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از این منبع تامین و حتی الامکان از تولیدات داخلی و با استفاده از شرکتهای دانش بنیان اقدام شود. همچنین کمک های لازم به صندوق بیمه بیکاری ظرف هفته آینده انجام و جزئیات طرح در ستاد اقتصادی دولت مطرح شود».

آمریکا یک «ناو جنگی» جدید وارد خلیج فارس کرد به نقل وبگاه نیروی دریایی آمریکا، ناوگروه نظامی باتان به همراه چند واحد دریایی آمریکا وارد خلیج فارس شدند. گفته شده است که این ناوگروه شامل کشتی جنگی «یو اس اس باتان»، کشتی لجستیکی «یو اس اس نیویورک» و کشتی «یو اس اس اوک» می‌باشد که قرار است در حوزه استحفاظی ناوگان پنجم دریایی آمریکا در منطقه مستقر شوند.

مبتلا شدن ۳۰ نفر به کرونا در مترو مدیرعامل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه (مترو): شهروندان در صورت استفاده از مترو، از دستفروشان خرید نکنند. تست کرونای حدود ۳۰ نفر از نیروهای مترو تهران مثبت اعلام شده است. فاصله اجتماعی را شهروندان در مترو رعایت کنند و اگر قطاری شلوغ بود، بهتر است صبر کنند و از قطار بعدی استفاده کنند.

رهبر انقلاب با برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی موافقت کرد

رئیس جمهور با قدردانی از موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی با درخواست برداشت مبلغ یک میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور، دستورات لازم را برای تامین نیازهای ضروری در این عرصه، صادر کرد.
آخرین اخبار