تعداد بازدید : ۳۳۴۹
کد خبر : ۱۱۲۲۴۸
طی بررسی بورس نیوز به دست آمد:
۱۸ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۰
روند صعودی شاخص بورس از ابتدای سال تاکنون در حالی میانگین بازدهی بیش از 160 درصدی را برجای گذاشته که به نظر می رسد یکی از گروه های تأثیرگذار بر روند شاخص، صنعت پتروشیمی است.
روند صعودی شاخص بورس از ابتدای سال تاکنون در حالی میانگین بازدهی بیش از 160 درصدی را برجای گذاشته که به نظر می رسد یکی از گروه های تأثیرگذار بر روند شاخص، صنعت پتروشیمی است.

این در حالی است که این گروه از متقاضیان بسیاری برخوردار بوده و بنابر اعتقاد کارشناسان از پتانسیل بالایی جهت افزایش سودآوری و بازدهی برخوردار است.

به گزارش بورس نیوز، میانگین بازدهی صنعت شیمیایی از ابتدای سال تاکنون نزدیک به 148 درصد است البته میانگین بازدهی این صنعت در دوره مشابه سال گذشته تنها حدود 53 درصد بوده است.

گفتنی است که نماد معاملاتی "شپاکسا" در شرایطی از ابتدای سال جاری تاکنون با کسب میانگین بازدهی بیش از 550 درصدی عنوان پربازده ترین نماد معاملاتی در صنعت شیمیایی را به خود اختصاص داده است و از رتبه نقدشوندگی 103 مرتبه ای در بورس برخوردار است.

این در حالی است که میانگین بازدهی نماد مذکور در دوره مشابه سال گذشته تنها اندکی بیش از 49 درصد بوده که بیانگر آزاد شدن پتانسیل های سهم در سال جاری است.

اما در طبقه بندی نمادهای معاملاتی به لحاظ بازدهی از ابتدای سال جاری تاکنون حاکی از قرار گرفتن نماد معاملاتی شرکت بین المللی محصولات پارس در رتبه دوم پربازده ترین ها است.

این در شرایطی است که نماد مذکور به لحاظ رتبه نقدشوندگی در مرتبه 199 قرار گرفته است و میانگین بازدهی آن در سال جاری اندکی افزون بر 353 درصد می باشد گفتنی است که میانگین بازدهی نماد معاملاتی این شرکت در دوره مشابه سال گذشته تنها 2 درصد بوده است.

شایان ذکر است که از بین 37 نماد معاملاتی فعال در صنعت شیمیایی تنها روند معاملاتی "شرنگی" بازدهی منفی را برای آن رقم زده است این در حالی است که نماد معاملاتی مذکور از تاریخ 1392.5.12 به علت برگزاری مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده متوقف گردیده.

در همین راستا و به علت عدم ارسال اطلاعات توسط شرکت مذکور به سازمان بورس نماد معاملاتی "شرنگی" مطابق با دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات همچنان متوقف مانده است.

گفتنی است که نماد مذکور در مرتبه 359 نقدشوندگی قرار گرفته و میانگین بازدهی آن طی دوره مشابه سال گذشته افزون بر 6 درصد بوده است.

شایان ذکر است که میانگین بازدهی شرکت های فعال در صنعت شیمیایی در حالی حاکی از میانگین بازدهی نزدیک به 27 درصدی "کرماشا" از ابتدای سال جاری تاکنون می باشد که این نماد معاملاتی پس از "شرنگی" عنوان کم بازده ترین نماد را به خود اختصاص داده است.

لازم به ذکر است که رتبه نقدشوندگی نماد معاملاتی شرکت صنایع پتروشیمی کرمانشاه 39 است و این نماد معاملاتی در دوره مشابه سال گذشته موفق به کسب میانگین بازدهی حدود 112 درصدی شده بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: