۰۸ خرداد ۱۳۸۴ - ۰۳:۰۲
 

روز گذشته با توجه به جو آرام و مثبت اوضاع سياسى و اقتصادي، اکثر فعالان با توجه به شرايط آينده روشن براى کل اقتصاد ايران و برخى از صنايع، حضور پررنگترى داشتند و حتى سهامداران کم‌ريسک و بدبين نيز به جمع اين گروه افزوده شدند.
به گزارش <صبح‌اقتصاد>، روز گذشته 5 هزار و 850 خريدار 68 ميليون سهم را به ارزش 332 ميليارد ريال معامله کردند که به نظر مى‌رسد که به نظر مى‌رسد ظرف روز جارى و روزهاى آينده اين آما را با افزايش مواجه شود.
بانک پارسيان بعد از چندين روز غيبت، مجددا با 442 خريدار بيشترين خريداران بازار را به خود اختصاص داد و حدود 5 ميليون سهم <وپارس> با رشد 2/1 درصدى قيمت معامله شد که با توجه به افزايش تعداد خريداران و تعداد سهام <وپارس> چنين معامله‌اى کمى عجيب به نظر مى‌رسد.
سايپا و ايران خودرو دو شرکت مهم صنعت خودرو روز گذشته رقابت نزديکى با يکديگر داشتند و در حالى 6/4 ميليون سهم سايپا توسط 334 خريدار معامله شد، ايران خودرو با 291 بازيگر معامله 8/3 ميليون سهمى را به خود ديد.دو شرکت سرمايه‌گذارى ساختمان ايران و پتروشيمى نيز با خريدهاى عجيب مواجه شدند.
سرمايه‌گذارى ساختمان بعد از مدت‌ها به يکباره با افزايش تعداد سهامداران و تعداد سهام روبه‌رو شد و توسط 288 نفر معامله 4/4 ميليونى داشت که حضور اين تعداد خريدار <وساخت> نشان از تمايل سهامداران جزء در کنار فعالان حقوقى به اين سهم دارد.
سرمايه‌گذارى پتروشيمى نيز با 254 خريدار و 2/2 ميليون سهم جابه‌جا شده، گوشه‌هايى از عجيب بودن معاملات را نشان داد.اما عجيب‌ترين خريدهاى ديروز را ليزينگ صنعت و معدن و مهرکام پارس رقم زدند.
<ولصنم> هرچند روزهاى گذشته در جدول خريدهاى عجيب قرار داشت اما افزايش تعداد خريداران در کنار صف خريد سنگين اين سهم، عجيب به نظر مى‌آيد. مهرکام پارس با 34 خريدار معامله 1/1 ميليونى داشت که تعداد کم خريداران در قبال تعداد قابل توجه سهام معامله شده اين شرکت جالب توجه است.
سرمايه‌گذارى مسکن و صنعت و معدن کماکان به روند عجيب بودن معاملات ادامه دارند و سه شرکت نيرو محرکه، پارس الکتريک و لبنيات پاک در گروه خريدهاى عجيب شرکت‌هاى کوچک قرار گرفتند که حضور 4 نفر در معامله 3/8 هزار سهمى لبنيات پاک عجيب‌تر به نظر مى‌آيد. 
 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع

افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع "شپنا"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پالایش نفت اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ برگزار شد.

"ولساپا" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ رایان سایپا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "سهگمت" گرد هم می آیند

مجمع فوق العاده شرکت سیمان هگمتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.