بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۷
کد خبر : ۱۱۹۴۹۴
سفر کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، به ایران و دیدار با برخی زنان از جمله نرگس محمدی و مادر ستار بهشتی در سفارت اتریش پیامدهایی به همراه داشته که اگر چه اشتون ایران را ترک کرده اما احتمالا در چند روز آینده نیز چنین بحث هایی ادامه خواهد داشت.

این در حالی است که مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه، دیروز اعلام کرده بود که در همین زمینه به سفارت اتریش در تهران تذکر رسمی داده شده است.

افخم درخصوص برخی برنامه‌های غیر رسمی و هماهنگ نشده در جریان سفر اشتون به کشورمان، موارد پیش آمده را مبتنی بر نگاه متأثر از برخوردهای گزینشی سیاسی و دوگانه از مقوله مهم حقوق بشر دانست و گفته بود:«این‌گونه اقدامات به افزایش سوءظن مردم کشورمان در قبال غرب منجر خواهد شد و به روابط ایران و اتحادیه اروپایی کمکی نمی‌کند.»

اما امروز یکی از خبرگزاری ها از سوال بیش از ۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی از وزیر اطلاعات در این بارهخبر دادکه قرار است فردا به صحن علنی مجلس تقدیم شود.

در بخشی از متن سئوال نمایندگان از وزیر اطلاعات آمده: «جناب آقای وزیر اطلاعات و عضو محترم شورای عالی امنیت ملی کشور! آیا با این واضحات بیان شده واقعاً نمی توانستید از این دیدارهای فعالین فتنه ۸۸ با هیات های دیپلماتیک که نشان آشکار دخالت در امور داخلی کشور و زیر سئوال بردن عزت و استقلال جمهوری اسلامی ایران است جلوگیری کنید؟»

این در حالی است که یکی از سایت های نزدیک به دولت از بی اطلاعی برخی اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از این موضوعخبر دادهاست. به گزارش این سایت، ‌اسماعیل کوثری، محمد صالح جوکار، احمد بخشایش، فتح الله حسینی و منصور حقیقت پور از جمله اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هستند که اعلام کردند که خبری در خصوص این طرح سوال ندارند.

اما ابراهیم آقامحمدی یکی دیگر از اعضای این کمیسیون دیروز خواستار اخراج کاترین اشتون از خاک ایران بدلیل عدم رعایت آداب دیپلماتیک شده بود و گفته بود: « کاترین اشتون گویا فقط برای دیدار با فتنه گران به ایران آمده بود و دلایل دیگری که عنوان کرده دروغ است و همین دورغ گویی عدم صداقت وی را در دیگر موضوعات اثبات می‌کند چون او برای برقراری ارتباط با جمهوری اسلامی ایران نیامده بود.» آقامحمدی همچنین عنوان کرده بود که بحث سوال و استیضاح از وزیر خارجه در صحن مجلس شورای اسلامی در این رابطه مطمئناً مطرح خواهد شد زیرا هر روز شرف، استقلال و آبروی ما در حال آسیب دیدن است.

امروز همچنین دبیر یکی از تشکل های دانشجویی عنوان کرد در اعتراض به دخالت در امور داخلی ایران فردا چهارشنبه مقابل سفارت اتریش در تهران تجمع خواهند کرد. دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران گفته:« رفتارهای اخیر غربی‌ها در ماجرای دیدار هیئت پارلمانی، گستاخی‌های وندی شرمن و جان کری و اوباما و دیدار اخیر اشتون با فتنه‌گران نمادهای بارزی از نقض حاکمیت ملی و استقلال جمهوری اسلامی است و با برگزاری این تجمع به اشتون و دوستانش می‌فهمانیم که اینجا اکراین نیست.»
اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
غضنفر
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۲
از این نوع اخباردیگه ادم عقش میگیره...ذله شدیم بابا ول کنید...خدا ازتون نگذره...
farhad
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۷
این اقا تنها چیزی که براش اهمیت نداره مشکلات حوزه انتخابیشه . مردم خرم اباد انگار در رفاه کامل و بدون هیچ مشکلی میباشن و فقط دغدغه اصلیشون رفتار غیر دیپلماتیک!! هیئت های اروپاییه.
امير
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۵
مگه شهروندايي كه با اشتون ديدار كردند آزاد نبودند !؟
علي
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۸
آقاي آقا محمدي ! شما در انتخابات دوره بعد شركت كن اگر راي آوردي اون موقع بدون كه حرفايي كه الان ميزني حرف حقه ولي اگر راي نياوردي بدان كه مردم از حرفهايي كه ميزني بيزار و متنفرند . چون ميزان راي ملت است
اشکان
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۹
به درد مردم برسید از شکم سیری و بیکاری و اختلاس زیاد نمیدونن چیکار میکنن
محمود
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۴۰
برادر راه این هست که برید سفارت را بگیرید تا تمام بشه بشما چه ربطی داره ما چی میکنم دلمون میخواد به بشر حقوق ندیم به کسی ربط داره
عبود
پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶
ظاهرا دولت هیچکارست و یک مشت دانشجوی گزینشی برای این مملکت تصمیم می گیرند!!!
مهدی
جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۲
بورس نیوز منتشر کن
اقای نماینده خرم اباد اقامحمدی جان
خواهشا تو به فکر شهر خودمون باش که به هر چی شبیه هست جز مرکز استان