بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۰
کد خبر : ۱۱۹۵۱۷
مدیرعامل سایپا در واکنش به صحبت وزیر صنعت مبنی بر لزوم جلوگیری از افزایش قیمت خودروهای یورو ۴ گفت: قیمت خودروهای یورو ۴ قبلا تعیین شده و تغییری در این مورد نخواهیم داشت.

سعید مدنی در حاشیه افتتاح خط تولید لوله‌های آلومینیومی H.F در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که پرسید وزیر صنعت اخیرا از افزایش قیمت خودرو به واسطه تولید با استاندارد یورو 4 انتقاد کرده است، توضیح شما در این مورد چست، اظهار داشت: قیمت خودرو‌های تولیدی با استاندارد یورو 4 قبلا توسط سازمان حمایت و شورای رقابت تعیین و بر روی خودروها اعمال شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر نیز قیمت خودروهای تولیدی با استاندارد یورو 2 و یورو 4 با یکدیگر متفاوت است، قیمت‌های خودروها تثبیت شده و تغییری در این مورد نخواهیم داشت.

مدنی در مورد قیمت‌گذاری خودروها در سال آینده نیز اظهار داشت: در قیمت‌گذاری خودروها تابع سیاست وزارت صنعت هستیم و تلاش ما این است که از طریق کاهش هزینه و افزایش تولید زمینه را برای پایین آمدن هزینه سربار تولید فراهم کنیم و تا جایی که امکان دارد افزایش قیمت نداشته باشیم.

وی افزود: در مورد قیمت پایه خودرو تابع سیاست وزارت صنعت هستیم ولی افزایش قیمت در برخی موارد مانند بیمه بر روی قیمت خودرو لحاظ خواهد شد.

مدیرعامل سایپا افزود: پیشنهادی برای افزایش قیمت خودرو نداشته‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به تولید لوله‌های آلومینیومی مورد استفاده در تولید رادیاتور خودرو در کشور گفت: تولید داخلی این قطعه باعث کاهش قیمت تمام شده رادیاتور و در نتیجه پایین آمدن قیمت خودرو می‌شود.

وی افزود: یکی از مزیت‌های کشور دستمزد ارزان کارگر است و این مسئله روی قیمت تمام شده تولید تاثیر‌گذار است.

به گزارش فارس علیرضا کمیزی مدیرعامل یک شرکت تولید‌کننده رادیاتور خودرو نیز در جمع خبرنگاران گفت: تولید لوله‌های  آلومینیومی H.F باعث ارزآوری سالانه 7 میلیون دلار برای کشور خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر رادیاتور خودرو تولید شده در ایران به بیش از 25 کشور از جمله فرانسه، اسپانیا، اوکراین و روسیه صادر می‌شود.
اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
محمد
پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۲:۵۷
شرکتهای خودرو ساز برای صرفه جویی داخل لاستیک خودرو تیوب نمیگذارند و طوری تبلیغ کرده اند که تیوبلس سبب راحتی راننده است درحالیکه این خود یک ایراد است وقتی خودرو به دلایلی داخل چاله می افتد لاستیک از رینگ جدا میشود و باد لاستیک بدلیل نداشتن تیوب سریع خالی میشود و به لاستیک نو و رینگ و ماشین صدمه میزند و راننده را در جاده گرفتار میکند لذا پیشنهاد میکنم مانند گذشته داخل لاستیک تیوب گذاشته شود که این کار از خراب شدن لاستیکهای نو جلو گیری کرده و زیان مالی کمتری برای صاحب خودرو دارد. کسانیکه با این پیشنهاد موافق هستند رای مثبت دهند لطفا.