بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۲۰
کد خبر : ۱۱۹۵۲۵


در شرایطی که تلاش جریان اعتدالگرا ، مانع حضور اسماعیل نجار در راس استانداری خراسان رضوی شده بود ، وی رسماً معاون وزیر کشور شد.

در همین حال، خبرنگار «انتخاب» اطلاع داشت که پس از قطعی شدن نرفتن وی به خراسان رضوی، تلاش های پیدا و پنهان یک جریان مرموز، برای پست گرفتن وی در سازمان ها و وزارت خانه های مختلف آغاز شده بود که نهایتاً آقای رحمانی فضلی تن به این اقدام داد.

این درحالیست که در ابتدا رحمانی فضلی تمایلی برای انتصاب وی به این سمت نداشته، اما فشارها آنچنان زیاد بوده که وزیر کشور پا را چند کیلومتر فراتر از میل خود گذاشته و ضمن انتصاب وی به سمت معاونت خود ، اعلام کرده که «به ایشان کم لطفی و در نهایت مقداری هم ظلم شد» . (جالب تر آنکه این بخش از سخنان وی ، ساعتی پس از انتشار در رسانه ها، حذف شذ!)

این تلاش های بدون اطلاع رییس جمهور، به اندازه ای شدید و غلیط و مملو از فشار به وزرا بوده که برخی از آنان، گلایه و ناراحتی خود را از دخالت و فشارهای غیرعادی این جریان مرموز دفتر رییس جمهور، ابراز داشته اند.

به گزارش خبرنگار «انتخاب» ؛ «نجار» که اتفاقاً سرخه ای است و هم «پسر عموی شوهر خواهر» .....، سوابق زیادی در دولت گذشته و مشخصاً، ارتباطات ویژه ای با اسفندیار رحیم مشایی داشته و از حامیان سرسخت وی بوده است.

سوابق متفاوت نجار در حمایت بی چون و چرا از «جریان مشایی» ، انتصاب وی به چنین سمت مهمی را عجیب تر می کند.
اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
همشهری
پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۴
برای انتخابات نمایندگی مجلس اقای احمدی نژاد واقای مشاعی به اقای نجار احتیاج دارند