بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۸
کد خبر : ۱۱۹۵۴۷
عباس عراقچي مذاكره‌كننده ارشد ايران در مذاكرات هسته‌اي در گفت‌وگويي به بيان ناگفته‌هايي از امضاي توافقنامه ژنو پرداخت.

وي كه بلافاصله بعد از امضاي توافقنامه ژنو در توئيتر خود آن را به شهداي هسته‌اي تقديم كرده بود، به مجله پنجره درباره دليل اين جمله گفت: نمي‎دانم... آن لحظه فقط آنها به ذهنم آمدند. (متاثر شدن و گريه آقاي دكتر چند دقيقه‎اي مصاحبه را با وقفه روبه‎رو مي‎كند).

 ببخشيد من هيچ‌وقت اينطوري نشده بودم. آن لحظه فقط آنها آمدند جلوي چشمم، (گريه) احساس كردم كه هر موفقيت و دستاورد مثبتي بوده، ثمره خون آنها بوده است. 

جايي رفتم صحبت مي‎كردم، يكي به من گفت كه شما چطور دلتان آمد غني‌سازي 20درصد را كه ثمره خون شهدايي مثل شهيد شهرياري بوده بدهيد برود. خيلي سوختم. (گريه) يك حرف احساسي بي‌خودي است. ولي خب به او گفتم او خونش را داد كه چيزي توليد كند نه اينكه تا ابد ما 20درصد را حفظ كنيم، نه! براي آن هدف اين كار را كرد، ما به هدفمان رسيده بوديم.

 نظام به هدفش رسيده بود، با 20درصد ما پوزه آنها را به خاك ماليديم، ما توليد كرديم، به‌اندازه 10 سال آينده هم نياز كشور را برآورده كرديم. خود شهيد هم حاضر نيست كه ديگر مردم بيشتر از اين هزينه بدهند. ما كه به خواسته‎‎هاي‌مان رسيده‎ايم. 

ديگر مردم بايد براي چه بيشتر از اين بي‎دارويي بكشند؟ ولي واقعا به من خيلي سخت گذشت. اما آن لحظه‎اي كه توافق تمام شد، شايد تنها چيزي كه به ذهنم آمد، همان بود كه اين اگر هر چي هم هست، كاري به من و ظريف و دولت و اينها ندارد، خوني است كه به پاي اينها ريخته؛ خون شهدا و زحمت بقيه دانشمندان. 

به گزارش تابناک، وي در بخش ديگري از مصاحبه در توصيف رهبر انقلاب گفت: سيدعلي خامنه‎اي كه همه چيز ماست! واقعا براي من از رهبر و ولي فقيه بالاتر هستند؛ در يك كلمه آقاست. آقاست... آقا.
اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
حسین نیکوکار
پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۶
باسلام : بعضی وقت ها ،اعتقاداتی در ذهن افراد ایجاد می شه که به خیال خود وحی منزل است .اما متاسفانه باز هم از روی منیت بر آن اعتفاد ،که موجب زیان برای خود وجامعه شده ،پافشاری می کند.دوستان عزیز ،از کجا فهمیدید که از همه انقلابی تر ومسلمانتر هستید.بگذارید مردم از شر تورم ،فقر و... خلاص شوند.