بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۷
کد خبر : ۱۱۹۵۶۴

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از امضای تفاهم‌نامه همکاری زیست‌محیطی بین ایران و عمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، معصومه ابتکار که رئیس‌جمهور را در سفر دو روزه به عمان همراهی می‌کرد، با اعلام این خبر افزود: از مدت‌ها قبل در ارتباط با تفاهم‌نامه مشترک بین ایران و عمان در زمینه همکاری‌های محیط زیستی مذاکره داشتیم که در حاشیه سفر به عمان این تفاهم‌نامه بین سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران و وزارت محیط زیست عمان به امضا رسید.

وی مهمترین محورهای این تفاهم‌نامه را همکاری‌های مشترک در زمینه‌های محیط زیست دریایی، تبادل اطلاعات در خصوص کاهش آلودگی آب و آلودگی هوا و همچنین استفاه از فناوری‌های جدید برای مقابله با آلودگی محیط زیست اعلام کرد.

معاون رئیس‌جمهور درباره این تفاهم‌نامه که صبح امروز پنجشنبه در وزارت محیط زیست عمان در شهر مسقط امضا شد، گفت: موضوعات مشترک همکاری در ذیل کنوانسیون‌های بین‌المللی نظیر کنوانسیون تغییرات آب و هوایی و تنوع زیستی و کنوانسیون کویت در این تفاهم‌نامه به امضا رسید. مقرر شده است دفاتر بین‌الملل سازمان حفاظت محیط زیست جمهوری اسلامی ایران و وزارت محیط زیست عمان پیگیر مفاد این تفاهم‌نامه باشند.

به گفته رئیس سازمان محیط زیست کشورمان، علاوه بر دریا، مناطق حفاظت شده و نحوه مدیریت آنها نیز در این تفاهم‌نامه مورد توجه قرار گرفته است.


اشتراک گذاری :
ارسال نظر