بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
با عنایت به اینکه واریز پول حاصل از فروش سهام در معاملات روز آینده به پس از تعطیلات نوروز موکول می شود، از فردا حاکمیت عرضه در بورس کاهش یابد و با اطمینانی که کم کم به این بازار جلب می شود سمت تقاضا پررنگتر شود.
کد خبر : ۱۱۹۶۸۱
با اتمام ساعات معاملات روز شنبه 92.12.24 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 512 واحد افزایش به رقم 57244 واحد رسيد. همین وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 848 واحد افزایش عدد 148970 واحد را تجربه كرد. شاخص كل بورس نيز در روز جاري با 607 واحد رشد به رقم 77191 واحد رسيد.

همچنین در این روز فولاد مبارکه اصفهان با 83 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل ملی صنایع مس ایران با 15 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 15 واحد افزایش به رقم 750 واحد رسید.

در این شرایط امروز پتروشیمی جم با 4 واحد رشد شاخص فرابورس بیشترین تأثیر مثبت را برجا گذاشت و در مقابل پالایش نفت تهران با 0.31 واحد کاهش آن، بیشترین تأثیر منفی را بر این نماگر در پی داشت.

گفتني است ارزش كل معاملات اين روز به رقم 2780 میلیارد ریال رسید.

براساس گزارش بورس نیوز، بالاخره پس از کش و قوس های فراوان محدویت حجم فروش طی روز جاری در بازار بورس اعمال نشد و همین امر سبب افزایش انگیزه خریداران برای حضور پررنگ در معاملات بورس شد. هرچند که همچون چند وقت گذشته بیشتر حقیقی ها در قامت خریدار به چشم می خوردند و حقوقی ها نظاره گر بودند. از سوی دیگر به نظر می رسد با عنایت به اینکه واریز پول حاصل از فروش سهام در معاملات روز آینده به پس از تعطیلات نوروز موکول می شود، از فردا حاکمیت عرضه در بورس کاهش یابد و با اطمینانی که کم کم به این بازار جلب می شود سمت تقاضا پررنگتر شود.

در بازار روز جاری کلیه گروه ها مورد حمایت سهامداران قرار گرفتند اما گروه هایی که بیشترین افت قیمت را تحمل کردند شاهد بیشترین تقاضا در بازار بودند از جمله خودرویی ها که همگی با تقاضا های زیاد مواجه شدند و کلیه عرضه ها را جذب کردند.

در گروه بانکی هم شاهد معاملات پرحجمی بودیم هرچند افت قیمت در این گروه خیلی زیاد نبوده اما با توجه به انتظار فعالان بازار سرمایه برای برای گشایش در معاملات ارزی بانک هایی که بیشترین شعب را در خارج کشور دارند مورد توجه هستند از جمله بانک های صادرات، ملت، تجارت.

در گروه فلزی هم برخلاف افت قیمت های جهانی شاهد معاملات پرحجمی بودیم که بیانگر انتظار فعالان بازار سرمایه از رشد قیمت های محصولات این گروه خصوصاً فولادی ها در بورس کالا به واسطه برنامه اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه هاست و فعالان گمان می کنند همچنان امکان واردات زیادی در این حوزه وجود ندارد که بتواند باعث شکست قیمت های داخلی بشود.

در گروه برقی هم وعده مسئولان بابت پرداخت مطالبات شرکت های این گروه در سال جدید باعث شده که شاهد رونق معاملات سهام آنها باشیم و افت قیمت مس هم به یاری کاهش بهای تمام شده این گروه آمده است.

در گروه پتروشیمی اما تقاضا خیلی پررنگ نبود چون سهام این گروه افت قیمتی زیادی هم نکرده، از این رو فعلاً از لحاظ بازدهی دوره کوتاه مدت برای فعالان بازار سرمایه توجیه ندارد.

در گروه غذایی اما شاهد اقبال بسیار خوبی بودیم که دلیل آن می تواند افزایش سنتی نرخ خوراکی ها در آستانه سال جدید و فروش خوب شرکت ها به همراه پیش بینی رشد دو چندان قیمت محصولات این گروه به واسطه اجرای هدفمندی یارانه ها باشد.

در سایر گروه ها نیز کم و بیش شاهد فزونی تقاضا بر عرضه بودیم که علت آن رسیدن به کف قیمتی سهام شرکت ها است و بالاخره پس از مدت ها بوی عیدی و پول در تالار حافظ پیچید.

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
رضوی
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۵
می خواستم ببینم نمیشه برای ما یه استخاره بگیرید ببینیم اینور سال بخریم یا اونور سال .از بی تکلیفی در بیاییم .واحد استخاره
رضوی
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۷
لطفا برای سال دیگه .اسم این گزارش و هم عوض کنید مثلا بنویسید تالار شیشه خرده مستطیلی.یا هر اسمی که رفقا پیشنهاد میدن .چون تا بحال اگر ضد گلوله هم بود شکسته بود با این همه ضرر
ارحام
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۶
یاد فرهاد هم بخیر که با همه محدویت فرهنگ ساز و جاودانه شد
عبادي
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۹
خيلي جالبه مثلا امروز لغو محدوديت شده بود بازم تعداد حجم معاملات مثل روزهاي قبل به٧٠٠ميليون زوري رسيد ديگه نميدونم چرا مردم به بورس اعتماد ندارن بنظرم سرمايه از دست رفتمون برنميگرده اين سبز شدن هم فقط مال امروز بود دقت کنيد معني حمايت رو هم فهميديم حقوقي ها فقط فروشنده بودن تو قيمتهاي بالا بيچاره ما !!!!!!!!
نادر
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۱
بازار بورس تا آخر سال 92 که مثبت خواهد بود هیچ در سال 93 هم حداقل در یک ماه ابتدایی مثبت خواهد ماند، به این میگن اثر ژانویه که یک تاثیر گذاری شناخته شده بر روی تمام بورس های دنیا داره ،کاری هم به حسن و حسین و پدرام و پرهام نداره،یه اتفاق مشخص در بورس هست.از قبل از اینم گفته بودم حالا هم میگم سهام بنیادی هر چی که دوست دارید بخرید،بدون نیاز به استخاره!
حميد
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۰
دوست گرامي نظر 5 هيچوقت با اين قاطعيت نظر نده.
امروز توي برخي سهامهاي بنيادي ميل به كاهش به وضوح معلوم بود. احتمالا اينكه فردا بورس به مدار 76 هزار برگرده هيچ بعيد نيست و احتمال اينكه بعد از عيد ماه اول تا كف 76 هزار و پايين‌تر بياد هم هست. اينكه چهار روز نميشه نقد كرد دليل بنيادي خوبي براي سبز نگه داشتن بازار نيست.
seyed
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۳
دوستان اگه کسی از بیمه ی دی خبری داره لطفا بگه که بدجوری پول نیاز هستم
بورس نیوز اگه میشه پیگیر بیمه ی دی باش
حمید
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۵
دوست عزیزی که دوباره بوق بالا رفتن بورس را در فروردین ماه می زنی و با تاثیر ژانویه استدلال میکنی . در همین ژانویه امسال 2014 بورس های اروپا وآمریکا افت شدیدی ازخودنشان دادند !
در حال حاضر بورس ایران هم از دیدگاه تکنیکال وهم از دیدگاه بنیادی هیچ شانسی
بطرف بالا نخواهد داشت !
فربود
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۲
شرکتهای ذغالسنگی را پس از هدفمندی دریابید
ali
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۲:۰۰
بورس نیوز مثل اینکه حسابی خرید کردیا که هی زور میزنی جو کاذب مثبت بدی.
ساسان
شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۹
چرا پول مردم رو بلوكه مي كنن با اين كار هاي دستوري كي به بورس اعتماد مي كنه . تصورشو بكنين در يك روز نياز به پول داشته باشين و بدون هيچ علتي نتونين از فروش سهامتون استفاده كنين . اونوقت فقط يك جنبه اين كارو نگاه ميكنين و خوشحالين تا كي مي خواين در لحظه زندگي كنين يك قانون جامع بزارين و هر روز تغييرش ندين مسخرشو در آوردين ديگه به زور مي خواين بورسو مثبت نگه دارين
رضا
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۶:۳۱
همواره يك هفته آخر اسفند بازار كاملا مثبت بوده است... وتوشه - بكام توصيه به خريد دارم
علی
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۳
ما استخاره کردیم خوب اومد .باید تماشا چی باشیم تا سهامی که در یک ماه گذشته خردیم برود بالا بعد .اه......
پژمان
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۴
بوی تزویر بوی فریب بوی نومیدی توی تالاب حافظ.