بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۵
کد خبر : ۱۱۹۷۵۱
عصرایران -عید نوروز که می رسد، در کنار تمام شادی ها و شادکامی ها ، "فصل خون" نیز در جاده ها رقم می خورد. طبق آمار بیش از 6 درصد کل تصادفات رانندگی در سال ، فقط در ایام نوروز رخ می دهد.

خیلی از کسانی که در تصادفات نوروزی جان خود را از دست داده اند و اینک در آستانه نوروز 93 در گورستان آرمیده و به قول پروین اعتصامی "سائل فاتحه و یاسین" اند ، وقتی خبرهای مربوط به تصادفات را می خواندند یا تصاویرش را می دیدند، هرگز گمان نمی کردند که روزی خودشان در سانحه رانندگی وحشتناکی کشته شوند و تبدیل به یکی از اعداد در آمارهای تصادفات شوند.

دیدن عکس های حوادث رانندگی که رنج و مرگ مردمان را به تصویر می کشد ، به ویژه در ایام منتهی به جشن نوروز ، هرگز خوشایند نیست. اما اگر تلنگری باشد بر فرد فرد ما که بیشتر احتیاط کنیم و باعث شود که دچار سانحه نشویم ، کشته نشویم و نکشیم ، حتماً مفید است.

مواظب باشید امسال در جاده ها کشته نشوید و کسی را نکشید. اگر ماشین تان از نظر ایمنی ضعیف است ، بیشتر دقت کنید تا قربانی نشوید. اگر بدنه خودروی تان قدرتمندی دارد ، باز هم بیشتر مراقب باشید تا خدای ناکرده کسی را نکشید.مواظب خودتان و دیگران باشید.

یادتان باشد که وقتی سرعت خودرویی به بیش از 80 کیلومتر در ساعت رسید، هر تصادفی می تواند خطرناک باشد. به آهن و لاستیک اطمینان نکنید. خودروهای جدید به لحاظ خوش ساخت بودنشان ، صدا و لرزش کمتری را به درون اتاق منتقل می کنند و همین ، باعث می شود راننده و سرنشینان خودرو ، سرعت برق آسای خودرو را احساس نکنند مگر در لحظه ای که خدای ناکرده ، تصادفی رخ بدهد. فریب سکوت و آرامش درون خودرو را نخورید. کافی است کنار جاده بایستید و ببینید خودروها با چه سرعت وحشتناکی از کنارتان می گذرند.

دوست داریم بعد از عید نیز با سلامتی کامل در کنار هم باشیم بی آن که عزیزی از بین ما رفته باشد.اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
hwyv
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۸
خدایا خودت همه مسافران رو حفظ کن حتی کسانی که امیدشان به تونیست
عاشق
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۸
واقعا یک سری بی فرهنگ که فکر میکنن راننده هستن با سرعت و سبقت غیر مجاز چند خانواده رو عزا دار میکنن....
داود
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۹
همه با هم قوانین را رعایت کنیم
عليرضا
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۳
تو رو به خدا رعايت كنيد
reza
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۳
تکان دهنده بود
فقط با فرهنگ سازی و رعایت قوانین میتونیم این حوادث رو کم کنیم

بیایید به خود و دیگران رحم کنیم
حسین
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۱
کامنت1 امید به چیزی داشتن مانع تصادف میشه ؟؟؟
دانشمند , عدم ایمنی خودروی وطنی و نا کارامد بودن جاده ها و عدم حضور پلیس ثابت و ادوات الکترونیکی و نبود راه اهن بین شهری و ....... را نادیده میگیری می چسبی به دعا و انشاالله .
علی
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۸
متاءثر شدم
بی نام
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۶
خداوندا امیدوارم سال پیش رو سال خوب خوشی برای همه هموطنان عزیزم باشد همه انها را به تو میسپارم+1
توئیت
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۹
میدونم حال آدم گرفته میشه این عکسارو میبینه خدا ایشااله روح همه اموات رو مشمول آمرزش و رحمت خودش بکنه ولی دلم نیومد اینو نگم :
«حالا بازم بگیم سمند و پژو از پراید محکمتر و مقاومتره بیا پرایده فقط وسطش جمع شده ولی سمند ه و پزوئه نصفش کامل رفته»
navid
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۱
سلام.بسیار دردناک بود.خواهشم میکنم قوانین راهنمایی رارعایت کنید.مواظب خود وخانواده خود باشید.باخواب الودگی وبا عجله رانندگی نکنید.خدا بهمراه ونگهدارتان.
ناشناس
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۴
ای رانندگان بی ملاحضه که با سرعت و سبقت موجبات مرگ خود و دیگران میشوید به این بیاندیشید که اگر دیگری باهمان سرعت زیاد و سبقت به طرف شما بیاید چه حالی پیدا میکنید شما را به انچه میپرستید و اعتقاد دارید مراعات کنید.
مجتبی
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۵
ملت هم خوراکشون فیلم گرفتنه!!
ممل
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۴
ايشاله خدا به همه رحم كنه دوستان از سفر لذت ببريد و در همه حال از ياد خدا قافل نشويد ... قوانين هرچند ما رو محدود ميكنه ولي حتما آنها رو رعايت فرماييد... تند نريد... سبقت غير مجاز نگيريد يك لحظه غفلت = يك عمر پشيموني

من خودم آزرا دارم ولي بالاي 120 تا نميرم ... سرعت بالا = خطر تصادف
ياحق
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
بسمه تعالي
اين همه کشته فاجعه است گوئي مردم ترسي از مردن ندارند. و يا فکر مي‌کنند مرگ براي همسايه است. احتياط احتياط احتياط احتياط احتياط احتياط احتياط احتياط احتياط ما در مقابل همه مسئوليم . راننده ها بگوش باشند.
ااااااا
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۴
عمر دست خداست پراید وسیلست.......
خوشنام
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۷
من چه آزرا داشته باشم چه پیکان بیشتر از 90 تا نمیرم تفاوت زمانیش همه ش یه ربع بیست دقیقه ست! تازه مصرف سوختتم میاد پایین؛ من امتحان کردم تو مسافرت سرعت 90 تا از همه سرعتای دیگه مصرف سوخت ماشین کمتره
سیروس
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۰
بیاییم با رعایت قوانین نوروزی بدونه حادثه داشته باشیم
رضوی
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۶
خداوند انشالله اونهارو غریق رحمت فرماید وجایگاه انها را بهشت برین خود قرار دهد بحق اهل بیت علیه السلام .رفقا این چن موضوع رو رعایت فرمایید.اولا یکی از اسما خداوند دافع البلایا است همیشه این ذکر یا دافع البلایا در هر روز در یادتون باشه .دوما همیشه یک چهلم مازاد پولتونو در سال به فقرا و ضعفا وگارگره وهر کی می دونید ضعیفه بدین البته بعنوان زکات بدین ، حتی اگر مازاد هم نیست بدین تا در زمره زکات ده محسوب بشید .در طول سال خصوصا ایام هفته یه غذای از منزل یا از بیرون به همسایه های ضعیف یا افراد ضعیف بدین .این هم بعنوان زکات خارج کنید از مالتون . به سادات هدیه بدید .مجربه .خصوصا سادات ضعیف .به نیت حضرت رسول بدین .من این کارو میکنم .خصوصا در ایام سخت بهر ه اشم بردم و میبرم
مقدسی
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۲
جاده های ایران قتل گاه مردم هست بدون اینکه کسی جوابگو باشد خدا برای مسئولین ارشد هم بخواهد آمین
سیمون
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۹
یه قولی سردار مومنی رئیس پلیس راهنمایی داده بود که گاردریلارو از جنس پلیمر فلکسیبل قابل انعطاف بسازه که ماشین بهش خورد خسارتی به بار نیاره پس کو؟ پس چی شد؟ چقد مسئولین از این قولای صدتا یه غاز میدنووو راهنمایی رانندگی و وزارت راه هر تصادفی رخ بده قطعا مقصرن
بهروز
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۵
اگه سپر اين بنزها رو از فايبر گلاس درست كنن و ارتفاعش رو پائين بيارن بخشي از جنايات اين ماشينهاي سنگين كمتر ميشه و كمتر ماشينهاي كوچكتر را زير ميگيرن
ننن
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۱:۳۲
این گارد ریل ها به جای اینکه محافظ مردم باشن نقش نیزه رو بازی میکنه اگر بهش برخورد کنه ماشین وسرنشین و...

مسافرین ،رانندگان محترم با ارامش از تعطیلات عیدتان لذت ببرید

حتی گاهی برای اینکه ارامش شما وخانواده حفظ بشه باید از حقوقتون کوتاه بیایید

در عوض ارامش یک خانواده دیگر رو هم حفظ کردید

پاداشش هم حتما میدهد
کمال
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۹
بابا شب عیدیه این چه تیتری زدی همه رو ناراحت کردی هرکی که بخواد بره مسافرت خدا پشت و پناهش باشه فقط باید احتیاط کنه
امرالله
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۴
همه جوامع بشری معتقد هستند که صحنه های دلخراش را از یاد ببرند شما با نمایش این تصاویر دل بازماندگان را بیشتر رنج می دهید .خدا بیامزد عمرشان کوتاه بود از دست بی عدالتیهای جامعه ما راحت شدند .
سجاد صنیعی نژاد
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۰
کاش هیچ تصادفی نداشته باشیم! خیلی سخته!
طرف با شادی به مسافرت میره و بعد به عذا تبدیل میشه