بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۹
کد خبر : ۱۱۹۷۷۳
در میان ده کشوری که بودجه نظامی آن ها در سال گذشته بیشترین افزایش را تجربه کرده، شش کشور در منطقه خاورمیانه قرار دارند.

به گزارش خبرآنلاین، گزارش موسسه آی.اچ.اس (IHS) در مورد هزینه های نظامی کشورهای مختلف در سال 2013 نشان می دهد که کشورهای جهان در مجموع در سال گذشته 1.5 هزار میلیارد دلار را به هزینه های نظامی اختصاص داده اند و در میان چهار کشوری که بودجه های نظامی آن ها در سال گذشته بیشترین رشد را داشته، سه کشور در منطقه خاورمیانه قرار دارند. در سال 2013 هزینه های نظامی آنگولا به میزان 39 درصد افزایش یافته که بیشترین افزایش بودجه نظامی محسوب می شود و پس از آن کشورهای عمان، عراق و بحرین قرار دارند که بودجه نظامی آن ها در سال گذشته به ترتیب 36 درصد، 32 درصد و 29 درصد افزایش یافته است. هفته نامه تایم نیز در شماره هفته گذشته اش  افزایش هزینه های نظامی در منطقه خاورمیانه را مورد توجه قرار داده است. به خصوص که هزینه های نظامی عربستان نیز روندی صعودی خود را حفظ کرده است. بودجه نظامی عربستان در سال 2013 معادل 42.9 میلیارد دلار بوده که رشدی 19 درصدی نسبت به سال 2012 را نشان می دهد.

بودجه نظامی عمان نیز در سال گذشته معادل 9.3 میلیارد دلار بودجه است. فنلا مک گرتی، تحلیل گر ارشد موسسه آی.اچ.اس نیز به خبرگزاری بلومبرگ گفته که رشد هزینه های نظامی در منطقه خاورمیانه جالب توجه است به خصوص که در سال گذشته در میان 10 کشوری که بیشترین رشد هزینه های نظامی را تجربه کرده اند، 6 کشور در منطقه خاورمیانه قرار دارند. او از عمان، عربستان، عراق، بحرین، امارات متحده عربی و الجزایر به عنوان کشورهایی در منطقه یاد کرده که بودجه نظامی آن ها به میزان قابل توجهی رو به افزایش است.
اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
بهزاد
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۴
آخه یکی نیست به این اعراب حاشیه خلیج فارس بگه گیریم که بهترین جنگنده ها و سلاح ها و تانک ها و ... رو خریدین ، آخه کی رو دارین که بتونه ازش استفاده کنه، باز میخوان شش روزه جلو اسرائیل ملعون سوسک بشین؟
کیوان
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۰
اصولا یه داستان قشنگی درباره پول در دنیا وجود داره:ملاک پول در دنیا دلار است.دلار را بانکهای آمریکایی چاپ می کنند.پشتوانه آن قبلا طلا بود الان هیچی!یعنی هر چقدر بخوان.
عربها نفت می فروشند.پولش را یا جنس می خرند یا سلاح یا در بورس آمریکا یا بانکهای آمریکا.اگر جنس بخرند یا سلاح که تکلیف مشخص است.دقت کنید که چین 3000 میلیارد دلار در آمریکا اوراق قرضه خریده است و سرمایه گذاری کرده.
بورسهای دنیا تحت اخبار هدفمند برنانکه و جانشینش پول را از دنیا در آمریکا متمرکز می کند.
پولهایی که در بانکهای آمریکایی هستند هم به علت ورشکستگی بانکهایشان ناگهان نیست می شوند!
کلا بازی جالبی دارد این ابرقدرت!
nima
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۹
به نظرم باید این سوال را از خودمان بپرسیم که دلارهای نفتی ایران کجا خرج می شود؟!!! کیفیت زندگی ملتهای آنها از زندگی ما به مراتب بهتر است. با وجود این همه درآمد نفتی در چند سال اخیر قرار است از اول سال قیمت آب و برق و گاز و بنزین و مسکن و غذا و دارو و و و و ..... اضافه شود. تازه با وجود این همه افزایش قیمتها که به زودی خواهیم دا شت ، دولت تـــدبِـــِِِیــــــــر و امـیـــــــــد از مردم میخواهد که از یارانه ناچیزی که تا حالا میگرفتند انصراف دهند!!! واقعا" که ! لطفا" نظرم را در سایت درج کنید. متشکرم
حمیدرضا
يکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۰:۵۰
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج پارس.............. این لقمه با شکمبه تو سازگار نیست .............. چونکه درون اب زلالش بدون شک............. ماهیست پابرهنه عرب سوسمار نیست.
کرم
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۵
حالا اینا معلومه کجا خرج میشه آقا میشه معلوم کنید نفت ما کجا خرج میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
امین پایند
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۳
پول ما که همش خرج حزب اله و غیره میشه حداقل صد شرف به عربها که پولشون را واسه خودشون خرج میکنن