بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۷
کد خبر : ۱۱۹۸۳۸
مهر نوشت:
وزیر نفت با تشریح برنامه های افزایش تولید نفت و گاز ایران در سال 93 از افزایش ظرفیت تولید 100 میلیون متر مکعبی تولید گاز ایران خبر داد و گفت: سال آینده ظرفیت تولید نفت از مرز 4 میلیون بشکه در روز عبور می‌کند.

بیژن زنگنه درباره برنامه‌های جدید افزایش ظرفیت تولید نفت و گاز طبیعی ایران در سال 93، گفت: در شرایط فعلی ظرفیت تولید روزانه نفت خام ایران به حدود سه میلیون و 800 هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

وزیر نفت با اعلام اینکه با این وجود هم اکنون ایران کمتر از 3.8 میلیون بشکه نفت تولید می شکند، گفت: مطابق با برنامه ریزی های انجام شده سال اینده ظرفیت تولید نفت ایران بار دیگر از مرز چهار میلیون بشکه در روز عبور می کند.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید بر اعلام اینکه در ماه های اخیر صادرات نفت خام ایران روند صعودی داشته است، گفت: با این وجود جایگاه نفتی ایران در اوپک خوب نیست و هم اکنون عراق بیش از ایران نفت صادر می کند.

این مقام مسئول همچنین در خصوص برنامه افزایش تولید گاز طبیعی ایران در سال آینده گفت: سال اینده با بهره برداری برخی از فازهای پارس جنوبی و سایر حوزه‌ها در مجموع ظرفیت تولید گاز ایران حدود 100 میلیون متر مکعب در روز افزایش می یابد.

زنگنه گفت: هم اکنون تولید زودهنگام از برخی از فازهای پارس جنوبی آغاز شده است که در نهایت سال آینده تولید گاز از تعدادی دیگر فازهای این میدان مشترک گازی هم آغاز خواهد شد.

گزارش موسسات معتبر بین المللی حاکی از آن است که تولید نفت خام ایران در ماه فوریه سال جاری میلادی (بهمن و اسفند 92) به‌طور میانگین با افزایش روزانه 50 هزار بشکه نسبت به ماه ژانویه، به روزانه دو میلیون و 802 هزار بشکه رسیده است.

از مجموع روزانه 30 میلیون و 115 هزار بشکه تولید اوپک در ماه فوریه، بیشترین و کمترین میزان تولید به ترتیب مربوط به عربستان سعودی با میانگین روزانه 9 میلیون و 625 هزار بشکه و لیبی با میانگین روزانه 341 هزار بشکه است.
اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
مقدسی
دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۰
دکتر علی ابادی را بکنید رییس دکتر احمدی نزاد را بکنید همه کاره تا کارتون راه بیفه و گرنه معرکه دارید