بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۴
رییس انجمن صنفی کارخانجان صنعت سیمان در گفتگو با بورس نیوز خبر داد:

تصویب افزایش نرخ سیمان برای سال 93

افزایش نرخ فروش سیمان برای سال 93 امروز به تصویب انجمن صنفی کارخانجات صنعت سیمان رسید. میزان افزایش قیمت ها در بازه تعیین شده برحسب نوع و تیپ سیمان تولیدی کارخانجات در نظر گرفته می شود.
کد خبر : ۱۱۹۹۱۵
افزایش نرخ فروش سیمان برای سال 93 امروز به تصویب انجمن صنفی کارخانجات صنعت سیمان رسید.

به گزارش بورس نیوز، محمد اتابک در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: مصوبه انجمن، افزایش 15 تا 21 درصدی نرخ فروش داخلی سیمان است که از ابتدای سال 93 اعمال می شود.

این مقام مسئول افزود: میزان افزایش قیمت ها در بازه تعیین شده برحسب نوع و تیپ سیمان تولیدی کارخانجات در نظر گرفته می شود.

وی ادامه داد: محدوده افزایش 15 تا 21 درصدی نرخ فروش داخلی سیمان برحسب قیمت تمام شده کارشناسی شده توسط انجمن و با همکاری هلدینگ های صنعت سیمان تعیین شد و در نهایت به تصویب هیأت مدیره انجمن رسید.

اتابک در خصوص افزایش نرخ های سیمان صادراتی نیز اعلام کرد: برای سیمان صادراتی نیز محدودیت قیمتی اعمال گردیده تا قیمت های فروش از نرخ تعیین شده کمتر نباشد. اما میزان رشد نرخ های فروش خارجی تابع نرخ های داخلی بوده و درصد افزایش آن بیش از درصد افزایش نرخ های فروش داخلی اعمال خواهد شد.

اتابک در خاتمه سخنان خود تأکید کرد: تعیین نرخ های فروش صادراتی به گونه ای خواهد بود که بهای سیمان تولیدی تمامی کارخانجات در مرزهای کشور در یک محدوده معین باشد و میزان افزایش انواع محصولات صادراتی نیز با توجه نوع آن و نیز فاصله کارخانجات تولیدی سیمان تا مرزهای صادراتی، تعیین خواهد شد.

اشتراک گذاری :
نظرات کاربران
ارسال نظر
نظرات بینندگان
فرید
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۷
سشمال و سکرما افزایش نرخ را اعمال نکرده اند
بيگدلي
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۶
اكثر سيمانيها افزايش نرخ را لحاظ كرده اند ولي افزايش حاملهاي انرژي را محتاطانه لحاظ كرده اند
حمید
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۷
مثلا گذاشتید خبر بعد معاملات بذارید که به خیال خودتون خبر رانتی داشتید و امروز جمع کردید که فردا به صف خرید بفروشید خیلی احساس زرنگ بودن داره مدیر سایتتون؟؟خبر سوخته بهش بگین در ضمن افزایش قیمتها از قبل اعمال شده و تاثیری روی سودشون که نداره هیچ به ضررشان هم هست چون نرخهای افزایش حامل خیلی بیش از افزایش قیمتی هست که گرفته بودن خبر سوخته چاپ میکنید آخر زرنگ بازی کار دستتون میده به مدیرتون بگین از اون زرنگتر خیلیها هستن.
حمید
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۱
کامنت 3 : اکثر شرکتهای سیمانی حاضر در بورس دارای اهرم عملیاتی بالایی هستند . اهرم عملیاتی 2 یعنی اگر قیمت فروش 20 درصد افزایش یابد سود خالص شرکت 40 درصد افزایش خواهد یافت . پس اگر امروز نتوانستی بخری فردا اول وقت در صف خرید باش.
سیمون
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۱
اینا که هر سال دارن افزایش نرخ میگیرن پس چجوری دولت تزویر و امید میخواد تورمو کنترل کنه؟ همه اش شعار بود؟!
حمید
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۳
سیمانی ها سال اینده بشدت رشد خواهند کرد به خصوص سفارس که یک هلدینگ مادر سیمانی است...
ناشناس
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۱
کامنت شماره 3 معلومه سهام سیمانت رو فروختی و
ضرر کردی .اطلاعات جنابعالی و......سوخته است.
خبر فوق وافزایش قیمت سیمان صحیح است.والسلام.
غلام
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۷
بهره سنگین وام بانکی قیمت مصالح بالا این هم بالا رفتن قیمت سیمان نتیجه رکود سنگینتر مسکن ، ارزانی و ......... خانه دار شدن هم در خواب ......
حبیب
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۴
سلام اکثر شرکتهای سیمانی در هلدینگ سفارس اثر حاملهای انرژی رواز برج 4 درصورتهای مالی لحاظ کردند. فکر میکنم باتوجه به وضعیتش برای خرید خوب باشه.
سرمایه گذار
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۱
هزینه انرژی حدود 15 تا 20 درصد قیمت فروش را تشکیل می دهد. افزایش نرخ 15 تا 20 درصدی پوشش دهنده 100 تا 150 درصد افزایش در هزینه انرژی است. بنابراین با توجه به افزایش نرخهایی که در هدفمند سازی در نظر گرفته شده و عمدتا بر روی بنزین است مقدار افزایش نرخ سوخت و برق کمتر از افزایش نرخ داده شده است.
مختار
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۸
دوستان سشرق را در یابید راه اندازی خط سیمان سفید و افزایش سرمایه احتمالا فردا صف خرید دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسن
سه‌شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۲
شمایی که خودتون رو علامه دهر می دونید و میگین این کار به ضرر سیمانی ها هست بدونین افزایش نرخ انرزی با شیب ملایم هست و افزایش نرخ سیمان علاوه بر جبران نرخ گاز,باعث سوددهی سیمانی ها نیزخواهد بود
yousef
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۰
نمیدونم چرا دوستان نظراتشونو بر اساس پرتفوی خودشون ارائه میدن و اگر همون فرد مثلا سهم سیمانی نداشته باشه نظرش عوض میشه - جای تاسف داره!!!
دوستان برخی شرکتهای سیمانی افزایش نرخ سیمان رو در بودجه سال بعدشون دیدن ولی این پیش بینی افزایش قیمت اکثرا از ماه های خرداد و تیر بوده و حتی اگر هم در بودجه دیده باشن باز هم این افزایش نرخ بر روی سودآوری همه شرکت های سیمانی موثر خواهد بود.
خوشنام
چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۷
پارسال اسفندماه بنیاد مستضعفان هرروز سیمانی میخرید ستران و سکارون روزی 1000 تا میخرید تا سهم روند به خودش نگیره، من اونجا فهمیدم احتمالا بعد عید خبریه که این اینجوری داره سیمانی به پورتفوش اضافه میکنه منم یه مقدار ستران خریدم که بعد از عید دیدیم واقعا خبری هم بود و اون رشدی که سیمانیا اول سال داشتن، ولی امسال دیدم هیچ حتی 1 دونه هم سیمانی نخریده از همینجا نتیجه گرفتم که سال بعد تو سیمانیا خبری نیست منم نخریدم...
تا
جمعه ۰۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۲
1000 تا سیمان بنیاد میخریده عجب پولداره روزی 1000 تا ستران و سکارون میخریده وای بیل گیتس هم نمیتونه روزی 1000 تا سیمانی بخره وا حیرتا
گ
سه‌شنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۳:۱۰
نگو ؟مدیران از ارزان شدن و کاهش قیمت مسکن مجانی صحبت و خدمت می کنند گرانی سیمان هم هیچ جای مسکن تا ثیر ندارد .چه باور و منطقی ؟افزایش سوخت و بهره مالکانه بماند و افزایش دستمزد هم خنثی ؟عجب اقتصادی داریم
علي
چهارشنبه ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۹
عزيزان غصه نخوريد!اين بارهم گول خورديم.ياددوران خاتمي به خير.
كارمند
سه‌شنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۰۵:۱۶
ختم كلام برادرانوخواهران همه چيز گران خواهد شد وسلام دنبال هيچي نباشيد