کد خبر : ۱۲۰۰۰
۰۱ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۶:۱۴
{mosimage}طی معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران پس از دو روز جدال بین دو کنسرسیوم شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران و کنسرسیوم فعالان صنعت فولاد کشور که گفته می شد در راس این کنسرسیوم شرکت نورد آلومینیوم قرار داشت سرانجام کنسرسیوم شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران موفق به خرید بلوک 40 درصدی سهام ایرالکو شد.

"وتوصا" پیروز نبرد "ایرالکو"

طی معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران پس از دو روز جدال بین دو کنسرسیوم شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران و کنسرسیوم فعالان صنعت فولاد کشور که گفته می شد در راس این کنسرسیوم شرکت نورد آلومینیوم قرار داشت سرانجام کنسرسیوم شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران موفق به خرید بلوک 40 درصدی سهام ایرالکو شد.

براساس گزارش بورس نیوز "وتوصا" با حضور شرکت سرمایه گذاری مهر اقتصاد ایرانیان اعضاء کنسرسیوم خریدار ایرالکو بودند که از این میزان 20 درصد سهام متعلق به سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران و 20 درصد مابقی متعلق به شرکت مهر ایرانیان می باشد.

در همین راستا طی گفتگوی بورس نیوز با یکی از مسئولین شرکت سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران ایشان اعلام نمود معامله مذبور تاثیر مثبت در EPS "وتوصا" خواهد داشت که پس از قطعی شدن معامله ایرالکو در مهلت قانونی تاثیر آن محاسبه و اعلام خواهد گردید.

وی در پاسخ به سوال بورس نیوز مبنی بر اینکه آیا مبلغ نقدی خرید سهام ایرالکو از محل فروش پلی نار خواهد بود؟ گفت: شرکت طی برنامه ریزی هایی که از قبل انجام داده بود قصد خرید سهام ایرالکو را داشت از همین رو سرمایه مورد نیاز خرید سهام این شرکت نیز برنامه ریزی و تامین شده است. همچنین شرکت چند زمینه سرمایه گذاری پربازده را برای منابع حاصل از فروش پلی نار در نظر دارد که پس از قطعی شدن معامله فوق مراتب به بازار منعکس خواهد گردید.

بنابر گزارش بورس نیوز پیش بینی می شود با توجه به تاثیرات مثبت معاملات فوق در روند سود آوری "وتوصا" و احتمال وجود تعدیلات متعدد در سود این شرکت وبا توجه به عدم ارتباط این دو معامله با یکدیگر و سود سازی مجزای این دو از این پس شاهد آغاز روند صعودی و پایدار سهام "وتوصا" برای روز آتی باشیم .

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: