کد خبر : ۱۲۰۲۱
۰۵ اسفند ۱۳۸۶ - ۰۹:۳۸
{mosimage}برای ایجاد این زیرساخت ها و افزایش ظرفیت بازار سرمایه باید به عواملی مانند اصلاح فضای اطلاع رسانی و شفاف سازی و امنیت اطلاعات و همچنین حذف مقررات زاید که موجب کاهش سرعت در روند معاملات در بازار سرمایه می شود و بستر سازی مناسب برای ورود سرمایه خارجی به بازار سرمایه توجه کرد .

زیر ساختهای مناسب برای محقق شدن اصل 44

بنابر گزارش خبرنگار بورس نيوز-دکتر رحمانی مدیر عامل شرکت بورس اوراق بهادار ایران در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بازار سرمایه عنوان کرد: با توجه به اهداف اصل 44 ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری که علاوه بر خصوصی سازی و کاهش تصدی گری دولت ، ایجاد یک بازار رقابتی و جذب سرمایه خارجی می باشد باید زیرساخت های مناسب برای محقق شدن این اهداف ایجاد گردد.

ایشان افزودند: برای ایجاد این زیرساخت ها و افزایش ظرفیت بازار سرمایه باید به عواملی مانند اصلاح فضای اطلاع رسانی و شفاف سازی و امنیت اطلاعات و همچنین حذف مقررات زاید که موجب کاهش سرعت در روند معاملات در بازار سرمایه می شود و بستر سازی مناسب برای ورود سرمایه خارجی به بازار سرمایه توجه کرد .

همچنین ایشان به جای خالی صندوق های سرمایه گذاری و فقدان شرکتهای مشاوره ای و شرکتهای تامین سرمایه اشاره کرد و افزود: با فعال شدن این بخش در بازار سرمایه تحول خوبی را در آینده شاهد خواهیم بود.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: در آینده نزدیک با اصلاح قوانین و شفاف سازی اطلاعات و کاهش اتلاف وقت مشتری و ورد سرمایه خارجی بازار بورس شاهد روند صعودی مناسبی باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل: