کد خبر : ۱۲۰۸۲
۱۱ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۵:۰۷

ارزیابی اقتصاد ایران در سال 6‌٨

معاون سازمان خصوصی‌سازی: عملکـرد نسبتـا مثبتـی داشـتیـم

خصوصی‌سازی به صورت واقعی انجام شد

معاون سازمان خصوصی گفت:عملکرد سال 86 نسبت به مدت مشابه سال قبل مثبت بوده است و بهترین شرکت‌ها وارد بورس شدند که این روند با گذشت زمان با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد.

اسماعیل غلامی ـ معاون امور سهام و شرکت‌های دولتی سازمان خصوصی سازی ـ در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عملکرد یکساله سازمان خصوصی‌سازی و نحوه واگذاری‌ها را مورد توجه قرار دارد و گفت: موتور خصوصی‌سازی با گذشت زمان با سرعت بیشتری حرکت کرده و موانع بیشتری برطرف می‌شود به طوری که هر ساله هموارسازی و بسترسازی خصوصی‌سازی بیشتر خواهد شد.

وی سال 86 را اولین سالی دانست که خصوصی‌سازی به صورت واقعی صورت گرفته و خاطرنشان کرد: عملکرد امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نسبتا مثبت بوده و بیشترین شرکت‌ها وارد بورس شده‌اند که تصور نمی‌شود افرادی که نسبت به خریداری سهم توسط سازمان خصوصی‌سازی اقدام کرد‌ه‌اند متضرر شده باشند.

وی شرکت‌های فولادی و سیمانی را مورد توجه قرار داد و گفت: این شرکت‌ها با قیمت‌های مناسب عرضه شده و خریداران متضرر نشدند و سهام مپنا نیز طبق قیمت مورد نظر سازمان نبوده و گران خریداری شد به همین دلیل سهامداران دچار زیان شدند.

معاون سازمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: اطلاع‌رسانی ضعیف و عدم اعتماد بین خریداران و حتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری وجود دارد که این امر به بازار ضربه وارد کرده که باید این امر مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "حخزر" از ماه آینده

شرکت کشتیرانی دریای خزر از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.

"سامان" به افزایش سرمایه ۱۹۸ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده بانک سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "کطبس" تازه می شود

مجمع عمومی فوق العاده زغالسنگ نگین طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ برگزار خواهد شد.
فردا، روز برگزاری مجمع

فردا، روز برگزاری مجمع "بالبر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات کابل البرز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: