کد خبر : ۱۲۱۰۸
۱۳ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۰:۰۱
{mosimage}با این وجود به نظر می رسد مشکل اصلی این شرکت در این روزها عدم همکاری سازمان مسکن و شهرسازی در مورد افراز پروژه زکریا که از این پروژه به عنوان رگ حیاتی توس گستر نام برده می شود، باشد.

زکریا رگ حیاتی توس گستر

بنابرگزارش خبرنگار بورس نیوز-در ادامه سلسله گزارشات در زمینه معرفی شرکتهای بورس به سراغ یکی از شرکتهای فعال در بورس در بخش انبوه سازی ساختمان رفته ایم شرکت سرمایه گذاری توس گستر که سهام آن با نماد "وتوس" در تالار اصلی بورس عرضه می شود. چندی است که بعد از ارایه گزارش این شرکت و پیش بینی EPS به مقدار 306 ریال دچار افت قیمت شده است و در این گزارش بر آن شدیم به بررسی این موضوع بپردازیم.

از جمله دلایلی که موجب کاهش ارزش سهام این شرکت شده است می توان به بالا بودن P/E این شرکت نسبت به شرکتهای ساختمانی و وجود جو نه چندان مثبت به شرکتهای ساختمانی، به طور عام اشاره کرد.

همچنین می توان به محقق نشدن سیاستهای اتخاذ شده توسط دولت در بخش مسکن و انبوه سازی در بروز چنین فضایی نسبت به بازار مسکن اشاره کرد.

با این وجود به نظر می رسد مشکل اصلی این شرکت در این روزها عدم همکاری سازمان مسکن و شهرسازی در مورد افراز پروژه زکریا که از این پروژه به عنوان رگ حیاتی توس گستر نام برده می شود، باشد.

انتظار می رفت که با نهایی شدن افراز پروژه زکریا شرکت توس گستر بتواند بطور صد درصد EPS اعلام شده خود را پوشش دهد و حتی تعدیل مثبت نیز داشته باشد اما با شرایط پیش آمده و اوج گیری اختلافات بین مدیران توس گستر و سازمان مسکن و شهرسازی به نظر می رسد این روند دچار مخاطره شده باشد از همین رو سرمایه گذاران فشار عرضه را زیاد نموده اند و روند نزولی قیمت سهام ادامه دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل: