کد خبر : ۱۲۱۲۲
۱۴ اسفند ۱۳۸۶ - ۰۹:۱۷
{mosimage}قیمت طلا در روز دوشنبه به سطح 1000 دلار در هر اونس باز هم نزدیک شد. قیمت طلا در 4 روز معاملاتی اخیر به طور مداوم رشد کرده و عمده علت آن سقوط ارزش دلار و رسیدن قیمت نفت خام به رکورد تاریخی خود بوده است. به دنبال افزایش قیمت طلا، قیمت نقره نیز برای اولین بار از 1980 تا کنون به 20 دلار در هر اونس رسید.

نقره بیست شد

گروه بین الملل بورس نیوز-قیمت طلا در روز دوشنبه به سطح 1000 دلار در هر اونس باز هم نزدیک شد. قیمت طلا در 4 روز معاملاتی اخیر به طور مداوم رشد کرده و عمده علت آن سقوط ارزش دلار و رسیدن قیمت نفت خام به رکورد تاریخی خود بوده است.

به دنبال افزایش قیمت طلا، قیمت نقره نیز برای اولین بار از 1980 تا کنون به 20 دلار در هر اونس رسید.

به دنبال کاهش ارزش دلار در برابر ین و رسیدن به کمترین سطح نرخ برابری این دو ارز در سه سال گذشته، نوسان گیران ژاپنی در پی کسب سود برآمدند و معاملات طلا را رونق بخشیدند و همین امر، قیمت هر اونس طلا را تا 9/983 دلار بالا برد. قیمت این فلز در بازار نیویورک در روز جمعه تنها 7/973 دلار گزارش شده بود.

پس از قوت گرفتن احتمال کاهش مجدد در نرخ بهره ایالات متحده، نابسامانی بازارهای بورس در دنیا و نگرانی پیرامون افزایش بهای نهاده های انرژی، سرمایه گذاران بیش از پیش به سمت بازار فلزات گران بها سوق پیدا کرده اند و همین امر نیز منجر به افزایش 18 درصدی قیمت طلا در سال جاری میلادی گشته است.

ارزان شدن نسبی طلا برای سرمایه گذاران ژاپنی به دنبال کاهش ارزش دلار در برابر ین، رسیدن قیمت هر اونس طلا به 1000 دلار در آینده نزدیک را در میان فعالان بازار بسیار محتمل جلوه می دهد.

کارشناسان از سطح مقاوم قیمتی طلا هم اکنون صحبتی به میان نمی آورند اما 965 تا 970 دلار را سطوح حمایتی حال حاضر عنوان می کنند.

بنا بر گزارش بورس نیوز - با افزایش نگرانی ها پیرامون سلامت شرکت های مالی آمریکایی و شدت گرفتن احتمال رکود ایالات متحده، ارزش دلار در برابر سبدی از سایر ارزهای رایج کاهش یافت و به پایین ترین رکورد خود رسید. هم اکنون تقاضا برای طلا از جانب کشورهای آسیایی و بخصوص ویتنام بالا رفته است. کارشناسان علت این امر را هیجینگ سرمایه گذاران در برابر تورم عنوان می کنند.

قیمت پلاتین نیز که در روز جمعه در حدود 2170 دلار در هر اونس بود، در معاملات روز دوشنبه تا 2175 دلار در هر اونس دست یابد.

پالادیم نیز در روز دوشنبه با افزایش قیمت مواجه بود. قیمت این فلز با حدود 15 دلار افزایش نسبت به روز جمعه، به 583 دلار در هر اونس رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: