کد خبر : ۱۲۱۹۳
۲۱ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۵:۰۵
{mosimage}وقتي كانديدا ها جزييات برنامه اقتصادي كشور را منتشر كنند، امكان آشنايي با ديدگاهها و ارزيابي عملكرد آنان به طور عمومي بيشتر فراهم خواهد شد.

مجلس هشتم ؛ رویکرد به اقتصاد رقابتی با گفتمان اقتصادی

اجراي دقيق لايحه اصل 44، واگذاري سهام شركتها در مسير تحقق اهداف چشم انداز 20 ساله توسعه كشور، مهمترين تصميم هايي است كه نمايندگان آينده مردم بايد به آن توجه كنند، به همين خاطر آزادسازي قيمت ها، مقررات زدايي، خصوصي سازي و تقويت بورس در برنامه كانديداها جايگاه ويژه اي پيدا كرده است.


به گزارش بورس نیوز، اسماعيل پيروز كارشناس اقتصادي و رييس ائتلاف فراگير وكلا و حقوقدانان ايران با اشاره به اين كه وقت آن رسيده كه تمام افرادي كه تصميم دارند بر كرسي هاي مجلس هشتم تكيه دهند، توجه ويژه به خواسته هاي عمومي و الزامات اقتصادي كشور داشته باشند، يادآور شد: وقتي كانديدا ها جزييات برنامه اقتصادي كشور را منتشر كنند، امكان آشنايي با ديدگاهها و ارزيابي عملكرد آنان به طور عمومي بيشتر فراهم خواهد شد.

وي در ادامه با اشاره به اينكه طي روند جاري، گفتمان حاكم بر جامعه به يك گفتمان اقتصادي در آينده مبدل خواهد شد، افزود: مجموعه رويكردهاي دولت و مجلس نشان دهنده اين است كه با آزادسازي منابع، دير يا زود، اقتصاد ايران به يك اقتصاد رقابتي تغيير چهره مي دهد، به همين دليل بورس به عنوان بازاري با مكانيزيم هاي نسبتا رقابتي و شفاف به كانون و هسته ي اصلي سنجش ميزان موفقيت هاي اقتصادي دستگاههاي اجرايي و ساير عملكردها مبدل خواهد شد.

پيروز با اشاره به اينكه بازار سرمايه در آينده نقش بسزايي در زندگي مردم بازي خواهد كرد، افزود: به همين دليل برخي از نامزدان انتخاباتي در برنامه هاي خود به محورهاي اقتصادي از جمله بورس توجه ويژه داشته اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل: