کد خبر : ۱۲۲۰۲
۲۱ اسفند ۱۳۸۶ - ۰۹:۱۰
{mosimage}صندوق های سرمایه گذاری از ابزارهای ضروری و لازمه توسعه بازار سرمایه می باشد که مهمترین مزیت آن مدیریت حرفه ای کاهش ریسک و صرفه جویی در هزینه است.یکی از راه های تجهیز منابع در بازار سرمایه صندوق های سرمایه گذاری می باشند که این مسئله در سایر کشورها نیز تجربه شده و ماحصل آن تامین نقدینگی در بازار سرمایه بوده است.

پایه های توسعه بازار سرمایه با مجوز صندوق های سرمایه گذاری نهاده شد

{mosimage}نشست خبری دکتر صالح آبادی رییس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور با اصحاب رسانه ها، مسئولان سازمان بورس و مدیران 5 شرکت کارگزاری با هدف افتتاح مجوز صندوق سرمایه گذاری و بررسی نقش آن بر بازار سرمایه روز گذشته برگزار شد.

بنا بر گزارش خبرنگار بورس نیوز دکتر صالح آبادی با اشاره به نقش صندوق های سرمایه گذاری بر توسعه بازار سرمایه اظهار داشت: صندوق های سرمایه گذاری از ابزارهای ضروری و لازمه توسعه بازار سرمایه می باشد که مهمترین مزیت آن مدیریت حرفه ای کاهش ریسک و صرفه جویی در هزینه است.

وی افزود:یکی از راه های تجهیز منابع در بازار سرمایه صندوق های سرمایه گذاری می باشند که این مسئله در سایر کشورها نیز تجربه شده و ماحصل آن تامین نقدینگی در بازار سرمایه بوده است در حالی که در کشور ما با توجه به سرمایه گذاران و سهامداران حقیقی که از فعالان اصلی بورس هستند این صندوق ها حضور ندارند و این احساس نیاز در بازار ما حس می شود.

دکتر صالح آبادی با بیان این مطلب که سرمایه این صندوق ها از 500 میلیون تا 5 میلیارد تومان متغییر است افزود: سرمایه اولیه این صندوق ها 500 میلیون تومان است اما این صندوق ها می توانند تا 5 میلیارد تومان هم مجوز دریافت کنند.

رییس سازمان بورس اوراق بهادار کشور در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز در پاسخ به سوالی مبنی بر دیگر راه کارهای سازمان بورس برای توسعه بازار سرمایه عنوان کرد: در سال جدید یک صندوق سرمایه گذاری بزرگ با سرمایه 100 میلیارد تومان مجوز دریافت خواهد کرد که می تواند در راه توسعه بازار سرمایه نقش موثری داشته باشد.

وی ادامه داد: ضامن صندوق های سرمایه گذاری در سهام شرکتها نقد شوندگی سهم را تضمین کرده و در صورت درخواست سرمایه گذاران و سهامداران که از طریق صندوق های سرمایه گذاری فعالیت می کنند سرمایه آنها را به نرخ روز پرداخت می کند.

گفتنی است صندوق های سرمایه گذاری با جمع آوری سرمایه افراد اقدام به خرید سهام شرکت های بورسی می کنند که این امر با توجه به حضور کارشناسان بازار سرمایه در این صندوق ها سبب کاهش ریسک معاملات می شود.

بر اساس گزارش بورس نیوز در پایان این جلسه پنچ شرکت کارگزاری حافظ، سهم آشنا، خبرگان سهام، بانک صادرات و نهایت نگر مجوز صندوق های سرمایه گذاری را از رییس سازمان بورس اوراق بهادار کشور دریافت کردند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تطبیق اساسنامه

تطبیق اساسنامه "خکاوه" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سایپا دیزل در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار می‌شود.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "وسپهر" مشخص شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وهامون" از اواخر تیرماه

شرکت سرمایه گذاری هامون صبا از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "شنفت" در نیمه خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت پارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.
سود ۱۸ تومانی به ازای هر سهم

سود ۱۸ تومانی به ازای هر سهم "غشان" در مجمع

مجمع عمومی شرکت شیر پاستوریزه پگاه خراسان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: