کد خبر : ۱۲۲۴۷
۲۶ اسفند ۱۳۸۶ - ۱۱:۲۴
{mosimage}جواز بهره برداری از ذخایر Tagulsk نه تنها بزرگترین منبع نیکل در روسیه به حساب می آید، بلکه یکی از بزرگترین ذخایر دنیا نیز به شمار می رود. به عقیده آنها، اعلام خبر بهره برداری از این ذخایر از جانب Norlisk ارزش سهام این شرکت را در بازارهای مالی افزایش خواهد داد.

سهام Norilsk روسیه فوران می کند

گروه بین الملل بورس نیوز – شرکت Norilsk Nickel که بزرگترین بازیگر فعالیتهای معدنی در روسیه به حساب می آید اعلام نمود که از طریق مزایده موفق به بردن حق اکتشاف حفاری در بزرگترین ذخایر توسعه نیافته نیکل در این کشور شده است. بهره برداری از ذخایر معدنی Tagulsk که در جنوب منطقه سیبری واقع شده در طی یک مزایده آزاد، به مبلغ 7/30 میلیون دلار به شرکت Norlisk واگذار شد و پیش بینی می گردد که فعالیتهای اکتشاف و امکان سنجی فیزیکی ابتدایی کار در حدود 100 میلیون دلار دیگر هزینه داشته باشد.

در حالی که انجام این عملیات از لحاظ مالی کاملاً از عهده شرکت روسی بر می آید ، اما Norlisk در اقدامی شرکت BHP را دعوت به همکاری در فاز اول این پروژه نموده است. اعلام مشارکت محدود BHP به میزان 50 میلیون دلار در این پروژه، نشان می دهد که Norlisk تصمیم به نمایش صلاحیت های بین المللی خود دارد.

Norliskبه گزارش گروه بین الملل بورس نیوزدر عین حال اعلام نمود که شرکت Vostochno نیز در مزایده ای موفق به بردن حق اکتشاف نیکل، مس و گروه فلزات پلاتین در منطقه مذکور شده و دو شرکت در فعالیتهای معدنی آتی خود در بهره برداری از ذخایر نیکل این منطقه با یکدیگر همکاری خواهند نمود.

جواز بهره برداری از ذخایر Tagulsk نه تنها بزرگترین منبع نیکل در روسیه به حساب می آید، بلکه یکی از بزرگترین ذخایر دنیا نیز به شمار می رود.

به عقیده آنها، اعلام خبر بهره برداری از این ذخایر از جانب Norlisk ارزش سهام این شرکت را در بازارهای مالی افزایش خواهد داد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل: