تعداد بازدید : ۳۷۴۸
کد خبر : ۱۲۵۵۶۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۴۵

گزارش تصویری از پروژه نازدشت شرکت کشت و صنعت شهید مطهری


شرکت کشت و صنعت شهید مطهری در سال ١٣٦٤ تأسیس و در ابتدا زمینه فعالیت خود را پرورش گل و گیاه های زینتی و تهیه نهال های باغات مرکبات و سیاه ریشه قرار داد. پس از آن به جهت تکمیل و توسعه زمینه فعالیت خود ضمن تغییر در اساسنامه، وارد مرحله جدیدی از فعالیتهای احیا و اصلاح اراضی شد.

شرکت کشت و صنعت شهید مطهری علاوه بر طراحی و انجام مطالعات تکمیلی درخصوص آب و خاک و زراعت و باغبانی و فضای سبز با بهره گیری از کارشناسان عالی رتبه کشور، در امور اجرايی توانسته پروژه های بزرگ احیای باغات و اراضی را به سامان برساند که از آن جمله می توان به پروژه احیای اراضی نازدشت اشاره کرد.

پروژه احيای اراضي نازدشت شامل احداث 250 هكتار باغ مركبات و 500 هكتار اراضي زراعي جمعاً به مساحت 750 هكتار، با سرمايه گذاري 38ميليارد ريال صورت پذیرفته كه 21 ميليارد ريال آن از محل اعتبارات آبياري تحت فشار و توسعه باغات استان و مابقي توسط بنياد مستضعفان تأمين و به بهره برداري رسيد.

مهندس چنگیز گرگ چالاک مدیر پروژه سطح تحت پوشش آبياري باراني با دستگاه سنتر پيوت در اين پروژه را 450 هكتار و آبياري 50 هكتار را به روش نواري (تيپ) و آبياري 250هكتار باغات مركبات احداث شده را به روش قطره‌اي اعلام و احداث نهالستان و گلخانه به مساحت 3 هكتار و احداث 5000 متر ديوار حفاظتي باغات به ارتفاع 2 متر را از ديگر اقدامات مهم اين پروژه برشمرد.

مدیر پروژه احیای باغات و زمین زراعی نازدشت گفت در اجراي اين پروژه نسبت به برقي نمودن 10 حلقه چاه عميق و احداث شبكه برق به طول 13600 متر و بازسازي و مرمت 16 حلقه چاه عميق و رينگ کردن چاه هاي حفر شده با استخرهاي ذخيره آب به طول 8.5 كيلومتر نيز اقدام شد.

گفتني است رياست سازمان جهاد كشاورزي استان هرمزگان وقت در مراسم افتتاح اين پروژه اين طرح را اولين و بزرگترين طرح آبياري تحت فشار جنوب شرق كشور برشمرد.

باغات گریب فروتمحصول خرما از واریته مضافتی


مخزن شماره یک تامین آب باغ مرکبات و نخیلات

گلخانه ناز دشت تولید کننده با کیفیت ترین نهال مرکبات منطقه از نوع واریته های سازگار و پرمحصول عاری از گونه بیماری
بخش از مزارع غلاتساختمان قدیمی متعلق به دوران ستم شاهی

بابک
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۵
سلام.من بابک هستم وسابقه کارتوی شرکت نازدشت و دارم و الان زمین تا تا آسمون تغییرکرده.خیلی آبادشده.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: