تعداد بازدید : ۱۰۵۲
کد خبر : ۱۲۷۱۰۲
۱۲ تير ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۲

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه وزارت نیرو برنامه‌ای برای واردات آب در دستور کار ندارد، گفت: شیرین سازی آب، صرفه جویی مشترکین، طرح‌های توسعه‌ای برنامه‌های وزارتخانه برای گذار از مرحله بحران آب است.

حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در خصوص اینکه آیا با توجه به مشکلات کم آبی کشور واردات آب خواهیم داشت یا خیر، گفت: کشور ما به لحاظ تامین آب شرب مشکل دارد اما نه به این مفهوم که نیاز به واردات آب داشته باشیم زیرا ۹۲ درصد آب موجود در کشور در بخش کشاورزی و ۶ درصد آب شرب است که به همین میزان آب داریم.

واردات آب نداریم/ با شیرین سازی آب؛ مشکل تا حدی حل می‌شود

وی افزود: ما باید بتوانیم آب پایدار برای نقاط دوردست تامین کنیم که یکی از اقدامات شیرین سازی آب است بنابراین در حال حاضر حداقل برای کوتاه مدت بحث واردات آب منتفی است و وزارت نیرو فعلا برنامه‌ای برای واردات در دستور کار ندارد ضمن اینکه کشور ما منابع آب خوبی دارد و بطری‌های آب موجود نیز با کیفیت بوده و تماما در داخل کشور پر می‌شود.

انتقال پایتخت هم چاره کار کم آبی تهران نیست

جانباز در خصوص اینکه آیا وزارت نیرو برنامه‌ای برای عملیاتی شدن انتقال پایتخت در نظر دارد یا خیر، تصریح کرد: وزارت نیرو و آب وفاضلاب بعنوان یک بخش خدمات رسان نقشی در این موضوعات ندارد.

وی ادامه داد: در سطح دنیا طرح‌های توسعه‌ای و محل استقرار جمعیت بر مبنای فراوانی آب اجرایی می‌شود در ایران نیز قبلا در آمایش سرزمین تامین آب مورد نیاز یکی از اولویت‌های اصلی بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور خاطرنشان کرد: انتقال پایتخت مشکل آب شرب تهران را حل نمی‌کند زیرا اگر بخواهیم پایتخت را به هرجای دیگر منتقل کنیم باید نسبت به تامین آب آن منطقه با توجه به جمعیتی که به آن شهر مهاجرت می‌کنند اقدام کنیم.

وی یادآور شد: مشکل مهاجرت و افزایش جمعیت شهر‌ها فقط مختص تهران نیست زیرا مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ نیز جمعیت را به سمت خود می‌کشانند بطوری که در تعدادی از مراکز استان‌ها رشد تقاضای ۶ درصدی داریم و همواره مهاجرت از روستا به شهر و پایتخت تداوم دارد.

وی همچنین گفت: توسعه زیرساخت صنایع و تولید به اشتغال کمک می‌کند و حل مشکلات مربوط به جابجایی با طرح‌های توسعه‌ای اجرایی می‌شود.

چشم امید شرق تهران به آب سد ماملو

جانباز در ادامه به راه اندازی تصفیه خانه شماره ۷ برای انتقال آب از سد ماملو تا پایان تابستان اشاره و اظهار داشت: با وارد مدار شدن تصفیه خانه شماره ۷ بخشی از مشکلات کم آبی شرق تهران حل می‌شود و همچنین با حل مشکلات جابجایی ارز و پول و راه اندازی تصفیه خانه شماره ۶ در غرب استان مشکل کم آب تهران تا حدی برطرف می‌شود.

وی در خاتمه تاکید کرد: همزمان با طرح‌های توسعه‌ای وزارت خانه صرفه جویی مشترکین از الزامات است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: