تعداد بازدید : ۶۹۹۷
کد خبر : ۱۲۸۳۸۲
در حاشیه مجمع عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران عنوان شد:
۲۹ تير ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۶
با تلاش و پشتکار کلیه پرسنل شرکت توانستیم به ارزش بازار سهام شرکت بالغ بر 168 هزار میلیارد ریال از ابتدای پذیرش سهام "فملی" در بورس شویم. در راستای تداوم گردش چرخهای صنعت مس در کشور و همچنین تأمین نیازهای داخلی نقش خود را در سال 92 به خوبی ایفا کرده و موفق به دستیابی بالاترین قیمت هر سهم "فملی" در بورس شدیم.
جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ملی صنایع مس ایران رأس ساعت 15:00 روز یکشنبه مورخ 1393.04.22 درمحل سالن همایش های رازی با حضور بیش از 87.74 درصد سهامداران برگزار شد.

ترکیب هیات رئیسه مجمع با حضور آقای عمرانی به عنوان رئیس مجمع و نظارت آقایان قاسمی و سلطانی و به دبیری آقای رحمتی تشکیل شد.

همچنین نماینده سازمان بورس و نماینده موسسه حسابرسی نیز در جلسه حضور داشتند.

مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره توسط آقای مراد علیزاده و گزارش بازرس قانونی تصمیمات ذیل را اتخاذ نمود.

1- تصویب صورتهای مالی منتهی به سال مالی1392.12.29

2- تقسیم 400 ريال به عنوان سود نقدی به ازای هر سهم

3- انتخاب موسسه حسابرسی هوشيار مميز به‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت و موسسه حسابرسي و خدمات مديريت رهبين به‌عنوان بازرس علی‌البدل

4- انتخاب روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیر الانتشار

افتتاح 3 طرح توسعه ای تا آبان ماه

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام جهت تصویب صورت های مالی عملکرد سال منتهی به 29 اسفند 92 از ثبت رکورد بالاترین ارزش بازار سهام شرکت از زمان پذیرش ملی صنایع مس ایران در بورس تا کنون خبر داد و گفت: با تلاش و پشتکار کلیه پرسنل شرکت توانستیم به ارزش بازار سهام شرکت بالغ بر 168 هزار میلیارد ریال از ابتدای پذیرش سهام "فملی" در بورس شویم.

احمد مراد علیزاده در ادامه به رکورد فروش بیش از 34000 میلیارد ریال در سال مالی مورد گزارش اشاره کرد و اظهار داشت: در راستای تداوم گردش چرخهای صنعت مس در کشور و همچنین تأمین نیازهای داخلی نقش خود را در سال 92 به خوبی ایفا کرده و موفق به دستیابی بالاترین قیمت هر سهم "فملی" در بورس شدیم.

وی با اشاره به اینکه میزان تولید تا سال 97 به بیش از 400 هزار تن خواهید رسید، گفت: تولید مس از سال آینده تا 97 به ترتیب از 280 تا 400 هزار تن خواهد رسید.

مراد علیزاده به افتتاح فاز دوم تغليظ سرچشمه با ظرفيت 160 هزار تن طي مهر و آبان خبر داد و افزود: فاز 2 تغليظ سونگون با ظرفيت 150 هزار تن و فاز نخست کارخانه پالایشگاه مس خاتون‌آباد با ظرفيت توليد 100 هزار تن كاتد نيز در همين بازه زماني افتتاح خواهد شد و بر اين اساس در سال‌هاي 94 و 95 شاهد افزايش توليد خواهيم بود.

مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران افزود: در حال حاضر 17 پروژه با مجموع سرمايه‌گذاري 4077 ميليارد تومان و 1826 ميليون يورو در دست اجراست كه به بهره برداري رسيدن آنها 3380 ميليارد تومان و 1150 ميليون يورو سرمايه گذاري نياز دارد تا مطابق برنامه در سال 97 به ظرفيت 400 هزار تن مس محتوا دست يابيم.

وي به ميزان فروش شركت ملي صنايع مس ايران در سال گذشته اشاره و تصريح كرد: در سال 92 مجموع فروش معادل 4 هزار و 330 ميليارد تومان بود كه از اين ميزان فروش، يك هزار و 400 ميليارد تومان سود حاصل شد.

وي با بيان اينكه قيمت مس بايد بر اساس نرخ LME ضربدر ارز آزاد باشد، اظهار كرد: با پيگيري‌هاي شركت ملي صنايع مس ايران و همكاري ستاد تنظيم بازار اين موضوع پذيرفته شده است كه آثار افزايش درآمد ناشي از آن در آينده مشهود خواهد بود و با افتتاح این طرح ها در سال های آتی شاهد افزایش تولید و سودآوری مناسب برای سهامداران خواهیم بود.

اعضاء هیأت مدیره

ثبت رکود بالاتری ارزش سهام

پیام هیأت مدیره

بار دیگر خداوند متعال در سایه الطاف بی دریغش بر ما منت گذارد و توفیق خدمت گزاری را به ما عطا فرمود تا در سال 1392 "سال حماسه سیاسی و حماسه ی اقتصادی" تمام توان خود را در طبق اخلاص گذاشته و با اتکا و دلگرمی به اعتماد و اطمینان سهامداران گرامی و تلاش و همیاری متخصصان، مدیران و کلیه کارکنان عزیز شرکت و با پشتیبانی مسئولان محترم در تحقق بخش عمده ای از اهداف عملیاتی شرکت موفق بوده و در راستای تداوم گردش چرخ های صنعت مس در کشور و استمرار حضور میهن عزیزمان در بازار های جهانی و همچنین تأمین نیازهای داخلی نقش خود را به خوبی ایفا نماییم.

در سال گذشته شاخص های زیر محقق گردیده است.

* دستیابی به رکورد بالاترین ارزش سهام شرکت بمیزان بیش از 168هزار میلیارد ریال از ابتدای پذیرش سهام شرکت در بورس اوراق بهادار تهران در سال 1385.

* دستیابی به رکورد بیش از 240 هزار متر مربعه تعداد معاملات شرکت در بورس

* دستیابی به رکورد بیش از 5 میلیارد سهم حجم معاملات شرکت در بورس

* دستیابی به رکورد بهترین رتبه کیفیت افشا و اطلاع رسانی

* دستبابی به رکورد بیشترین ارزش سهام معامله شده به میزان بیش از 20410میلیارد ریال

* دستیابی به بالاترین قیمت هر سهم (4800ریال معادل 29017 ریال قبل از دو مرحله افزایش سرمایه )

* دستیابی به رکورد فروش داخلی بالغ بر 34000میلیارد ریال

مجموع فروش شرکت در سال مالی مورد نظر بیش از 43000 میلیارد ریال بوده است. این در حالی است که متوسط قیمت مس در سال قبل از آن 10 درصد افت داشته و از آن مهمتر تشدید تحریم های آمریکا از ابتدای جولای 2013 با وضع قانون جدیدی توسط کنگره این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران که برخی از کالاها و خدمات ایرانی را نشانه گرفته باعث افت شدید صادرات محصولات این شرکت شده است.این یکی دیگر از بحران های ایجاد شده از سوی استکبار جهانی است که بحمدا... با تلاش کلیه مسولین در حال مرتفع شدن است.هیأت مدیره و مدیریت شرکت معتقد است که امانتدار سهامداران محترم بوده و به منظور حراست و ارتقاء امانت واگذار شده به انها، وظیفه خود می داند که از انجام هیچ تلاش و کوششی در خصوص رفع این مشکل دریغ نورزد.

در پایان شایان ذکر است مدیریت شرکت برخود فرض میداند طبق رسالت و وظایف خود در هر زمان با افتخار،پذیرا و پاسخگوی سهامداران محترم بوده و مقدم سهامداران محترم را که بی شک همراه با خیر و برکت یرای شرکت خواهد بود، گرامی میدارد.

سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت در بدو تأسیس مبلغ 1،000میلیون ریال (شامل تعداد1،000سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1،000،000ریال) بوده که طی چند مرحله، به مبلغ 35،000،000 میلیون ریال (شامل 35،000،000 سهم، به ارزش اسمی هر سهم 1000ریال) در پایان سال مالی منتهی به 1392.12.29 افزایش یافته است.

تغییرات سرمایه شرکت

ثبت رکود بالاتری ارزش سهام

ترکیب سهامداران

ثبت رکود بالاتری ارزش سهام

شرکت از منظر بورس اوراق بهادار

-وضعیت معاملات و قیمت سهام

ثبت رکود بالاتری ارزش سهام

شرکت در تاریخ 1385.07.19 در بورس اوراق بهادار تهران در گروه فلزات اساسی با نماد فملی درج شده و سهام آن برای اولین بار در تاریخ 1385.11.15 مورد معامله قرار گرفت.

-کیفیت افشاء اطلاعات

ثبت رکود بالاتری ارزش سهام

جایگاه شرکت در صنعت

شرکت ملی صنایع مس ایران در سال1392 موفق به دستیابی رکورد فروش داخلی بالغ بر 34000میلیارد ریال گردید. مجموع فروش شرکت در سال مالی مورد نظر بیش از 43000میلیارد ریال بوده که نسبت سال گذشته حدود 9 در صد کاهش داشته است.این در حالیست که متوسط قیمت مس در سال یاد شده نسبت به سال قبل از آن 10 درصد افت داشته و از آن مهمتر تشدید تحریمهای آمریکا از ابتدای جولای 2013 با وضع قانون جدیدی توسط کنگره این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران که برخی از کالاها و خدمات ایرانی را نشانه گرفته باعث افت شدید صادرات این شرکت شده است.

ثبت رکود بالاتری ارزش سهام

-هزینه خرید و مصرف مواد اولیه عمده شامل کنسانتره و قراضه (کالای نیمه ساخته) در سال 1392به مبلغ 6983378 میلیون ریال که نسبت به سال قبل 18درصد کاهش داشته است.

عملکرد توسعه شرکت در سال 1392

باتوجه به اصلاح و بهبود استراژی توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران بر پایه توانایی مالی، پتانسیل معدنی و تأمین زیر ساخت های اساسی، پلان توسعه شرکت، ظرفیت طرحها و اولویت بندی اجرای آنها مورد بازنگری قرار گرفت تا با اجرای پروژه های اولویت دار و زودبازده و به بهره برداری رساندن آنها در میان مدت توان مالی شرکت افزایش یافته و زیر ساخت های اساسی ایجاد گردد تا بر اساس آن امکان اجرای مابقی طرح های توسعه فراهم شود. بدین ترتیب برخی از طرح های معدنی جهت تکمیل مطالعات اکتشافی و تدقیق ذخائر معدنی به امور اکتشافات عودت گردید. برخی از پروژه ها فعلا متوقف شدو از میان آنها پروژه هایی که تأمین ماشین آلات اصلی را سفارش گذاری نموده بودند تا تکمیل ساخت و حمل تجهیزات به شرکت، کار آنها ادامه می یابد. تعدادی از پروژه ها نیز آماده واگذاری به بخش خصوصی می باشد. بر این اساس آخرین و ضعیت پروژه های در دست اجرای شرکت در پایان سال مالی مورد نظر ذیلا ارائه شده است.

ابتدا طرح های توسعه کرمان آورده شود و بعد سونگون

طرح های توسعه در استان آذربایجان شرقی

 • توسعه تغلیظ سونگون فاز 2
 • پروژه احداث فاز 2کار خانه تغلیظ
 • احداث کارخانه ذوب و اسید سولفوریک سونگون
 • احداث کارخانه پالایشگاه سونگون
 • احداث کارخانه لیچینگ سونگون

طرح های توسعه در استان کرمان

 •  توسعه کارخانه تغلیظ سرچشمه فاز 2
 • احداث کارخانه تغلیظ سرچشمه فاز 2
 • توسعه ذوب و اسید سرچشمه
 • توسعه ذوب و اسیدسولفوریک خاتون آباد
 • احداث کارخانه پالایشگاه خاتون آباد
 • طرح تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ در آلو
 • عملیات پیش باطله برداری معدن در آلو کرمان
 • احداث کارخانه تغلیظ دره زار
 • طرح احداث ورزشگاه ها
 • طرح معادن تفت
 • طرح معادن مس تفت
 • طرح معدن چهل کوره زاهدان

طرحهای توسعه در استان یزد

طرح های توسعه در استان سیستان و بلوچستان

اهم برنامه های شرکت در سال 1393

1-تولید

 • استخراج 150 میلیون تن مجموع ماده معدنی و با طله
 • 803 هزار تن کنسانتره مس مولیبدن
 • 193هزار تن مس تصفیه شده (کاتدی)
 • 206 هزار تن مس محتوای معدنی

2- توسعه

اهم پروژه های توسعه ای قابل راه اندازی

الف- فاز 2 توسعه تغلیظ سرچشمه

ب- فاز 2 توسعه تلغیظ سونگون

ج- فاز اول کارخانه پالایشگاه خاتون آباد

3- ساختار سازمانی

تبدیل شرکت ملی صنایع مس ایران به هولدینگ و ایجاد شرکتهای تابعه "شرکت صنعتی معدنی مولیبدن مس آذربایجان" و "شرکت صنایع و معادن مس کرمان زمین" و ایجاد یا اصلاح ساخنار مبتنی بر این تغیر از جمله مهمترين اهداف در اين حوزه است.

4- فروش

 •  فروش محصولات به صورت داخلی و صادرات و کسب درآمد بالغ بر 56000 میلیارد ریال
 • فروش محصولات مسی (کاتد،مفتول،بیلت و اسلب) و محصولات فرعی (سولفور مولیبدن و...) بر اساس نرخ ارز متقاضی
 • رایزنی در خصوص اصلاح قیمت فروش اعتباری محصولات
 • صدور آنی کلیه صورتحساب های مشتریان پس از خاتمه بارگیری در راستای افزایش رضایت مندی ایشان
 • ایجاد یکپارچگی بین سیستم های فروش و مالی شرکت و بانکها (در گام نخست بانک ملت) بمنظور واریز آنلاین مبالغ فروش
 • ایجاد امکان دپو محصولات در منطقه ویژه اقتصادی بندر عباس پس از رایزنی های گسترده و استفاده از امکانات منطقه
 • بازسازی ساختمان اداری انبار قدیم شرکت مس در بندر عباس

5- مشارکت و سرمایه گذاری ها

در ارتباط با سرمایه گذاری ها و مشارکت ها نیز استراژی شرکت سرمایه گذاری در پروژه های توسعه ای خود (مس و فلزات همراه) و افزایش ظرفیت تولید خواهد بود بعلاوه در اجرای پروژه های خود از حضور سرمایه گذاران نیز استقبال می نماید.

6- شیوه های تأمین مالی

شرکت منابع مالی مورد نظر اجرای برنامه توسعه خود را از محل منابع داخلی، افزایش سرمایه، تسهیلات بانکی اوراق مشارکت، صکوک و شیوه های قرار دادی مختلف تأمین خواهد نمود.

ترازنامه

ثبت رکود بالاترین ارزش سهام
صورت سود و زیان:
ثبت رکود بالاترین ارزش سهام

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: