تعداد بازدید : ۱۵۲۰
کد خبر : ۱۲۹۲۶۵
۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۹:۱۸
کلانشهرهای اصفهان و کرمان از نظر تامین آب وضعیت قرمز دارند و تهران نیز در حالت زرد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، حمیدرضا تشیعی معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اعلام این موضوع افزود: براثر تداوم خشکسالی طی 14 سال اخیر و افزایش مصرف آب در بخش های مختلف، وضعیت منابع آبی کشور در وضعیت بحرانی قرار گرفته و شرکت های آب و فاضلاب در سال های اخیر با چالش جدی در تامین آب شرب مواجه شده اند.

وی ادامه داد: در این راستا دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور طی سه سال گذشته به بررسی وضعیت تامین و توزیع آب شرب در کشور و احصای مشکلات مربوطه پرداخته که در پایان سال گذشته و براساس تحلیل های صورت گرفته، مشخص شد شمار زیادی از شهرهای کشور در تابستان امسال با مشکل تامین آب مواجه خواهند شد و نکته قابل توجه در این تحلیل، پیش بینی وقوع تنش آبی در 12 شهر مرکز استان با جمعیتی افزون بر 23 میلیون نفر بود.

معاون شرکت آبفای کشور گفت: این کمبود با تمرکز در ماه های گرم سال که با اوج مصرف آب مواجه هستیم، نمود بارزتری یافته است.

تشیعی تصریح کرد: به همین منظور، پیگیری وضعیت این 12 شهر در قالب کمیته پایش وضعیت کلان شهرها در اولویت کاری قرار گرفت و نشست های ویژه ای به منظور برنامه ریزی جهت گذر از بحران کم آبی تابستان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم نظارت بر وضعیت تامین و توزیع آب، این گونه نشست ها طی سال های گذشته نیز به صورت مستمر برگزار و با برنامه ریزی های دقیق و نظارت ویژه، وضعیت تمام شهرها و روستاهای کشور رصد و راهکارهای لازم جهت غلبه بر آثار ناشی از خشکسالی ارایه شده است.

تشیعی با بیان اینکه در طول پنج ماه گذشته، شرکت های آب و فاضلاب حداکثر توان خود را جهت گذر از بحران کم آبی انجام داده و فعالیت های خود را در پنج محور تامین آب، انتقال و توزیع آب، مدیریت تقاضا و مصرف آب، مدیریت کیفیت آب و آموزش و فرهنگ سازی متمرکز کرده اند، به تشریح فعالیت های صورت گرفته در 12 شهر مواجه با تنش آبی پرداخت.

وی گفت: حفر و تجهیز 213 حلقه چاه جدید، خرید و اجاره14 حلقه چاه و بهسازی 26 حلقه چاه از جمله این فعالیت ها هستند.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور همچنین اجرای شش پروژه احداث یا بازسازی تصفیه خانه های آب، احداث 193 کیلومتر خطوط انتقال، توسعه و احداث 350 کیلومتر شبکه، احداث چهار پروژه ایستگاه پمپاژ به ظرفیت 5410 لیتر در ثانیه، احداث 10 مخزن به ظرفیت 311 هزار مترمکعب، تکمیل سه پروژه تله متری، اجرای یک پروژه آبرسانی از منابع آب سطحی و برق رسانی به چاه ها و سایر تاسیسات در 12 شهر را از دیگر فعالیت های انجام شده برای مقابله با بحران کم آبی در کلانشهرها عنوان کرد.

به گفته وی، با وجود فعالیت های انجام شده هم اکنون دو شهر اصفهان و کرمان به دلیل عدم تکافوی منابع آب، کماکان با مشکل تامین آب و وضعیت قرمز مواجه هستند.

تشیعی با اشاره به وضعیت زرد در سه شهر تهران، شیراز و یزد، افزود: این شهرها درصورت عدم صرفه جویی مشترکان، با مشکل مواجه خواهند شد ضمن آنکه هفت شهر اراک، بندرعباس، قزوین، قم، کرج، مشهد و همدان هم اکنون در وضعیت سبز قرار دارند و مشروط به آنکه شرکت های آب منطقه ای، میزان آب تعهدشده در نشست های کمیته پایش را به صورت کامل تخصیص دهند، در تابستان سال جاری با مشکلی روبرو نخواهند شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: