تعداد بازدید : ۱۰۸۹
کد خبر : ۱۲۹۶۴۰
۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۰۰
رئیس جمهور در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان چهار محال‌وبختیاری گفت:‌ در جامعه امروزی ملت ایران از معضل بزرگی به نام بیکاری رنج می‌برد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، حسن روحانی در جمع علما، ایثارگران و برگزیدگان چهارمحال‌وبختیاری اظهار کرد: از اینکه فرصت دیدار با ایثارگران، علما و روحانیت محترم و معزز این استان برای بنده فراهم شده بسیار خوشحال هستم.

وی افزود: دولت به حضور ایثارگران در صحنه‌های مختلف افتخار می‌کند و در حد توان خود به این عزیزان خدمت‌رسانی می‌کند.

روحانی بیان داشت: اگر ما امروز در برابر فشار قدرت‌های بزرگ، جنایتکاران جهانی و در برابر آنهایی که می‌خواهند در امور داخلی کشورها مداخله کنند، سروقامت بوده‌ایم و ایستادگی کرده‌ایم و در مقابل فشارهای آنها سر تعظیم فرود نیاورده‌ایم این به معنای احترام به شهیدان، ایثارگران، آزادگان، رزمندگان و همه جانبازان است.

رئیس جمهور گفت: علمای بزرگ، اندیشمندان و فرهیختگان امروز بار رسالت سنگینی را بر دوش دارند که منطقه ما آبستن حوادث دردناکی بوده و هست و از غزه و فلسطین گرفته تا لبنان، سوریه، عراق، افغانستان و پاکستان می‌بینیم که از پیکره دنیای اسلام خون می‌چکد.

وی تصریح کرد: هیچ راهی برای نجات اسلام جز وحدت، اتحاد، ایثار و فداکاری وجود ندارد و ما باید بدانیم با ضعف امت اسلام تهاجم مستکبرین بیشتر خواهد شد و ضروری است که خود را توانمند و قدرتمند سازیم.

روحانی ادامه داد: اینکه فرهنگ و انگیزه یک ملت برای مقاومت بالاترین است هیچ تردیدی نیست اما باید قدرت‌های مادی را نیز افزایش دهیم.

وی بیان داشت: ما کشوری هستیم که با معضل محیط زیست مواجه است که از جمله آن گردغبار و آلودگی‌هایی است از غرب کشور که به سلامت و آرامش مردم رحم نخواهد کرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: کم‌آبی و خشکسالی یک معضل بزرگ تقریباً در سراسر کشور است و در هر استان به یک شکل خود را نمایان می‌کند.

روحانی تأکید کرد: امروز جامعه ما از معضل بزرگی به نام بیکاری رنج می‌برد به نحوی که آمار بیکاری در کشور تکان‌دهنده است و از سال 86 تا 91 یک عدد اشتغال خالص در کشور نداشته‌ایم و در نهایت آمار می‌گوید اشتغال در کشور صفر است.

وی خاطرنشان کرد:‌ بیکاری بزرگترین معضل جامعه ما است و در شرایط اینچنینی هیچ راهی جز اولویت‌بندی مشکلات و راه‌حل‌های آنها وجود ندارد.

وی تأکید کرد: نقد دولت نه تنها هست بلکه وظیفه ملت ایران است و نه تنها دولت نقد شما را تحمل می‌کند بلکه به نقد دلسوزانه شما افتخار می‌‌کند.

رئیس جمهور افزود: فرهنگ، اقتصاد، مسائل اجتماعی کشور و حتی وظایف امنیتی کشور که جزو وظایف خاص حکومتی است بدون حضور و کمک مردم امکانپذیر نیست.

روحانی ادامه داد: اقتصاد این کشور بدون حضور فعال کارآفرینان و بخش خصوصی راه به جایی نخواهد برد و علی‌رغم همه مشکلات با حضور مردم ما به آینده بسیار خوش‌بین هستیم.

وی تأکید کرد: ایران بزرگترین کشور منطقه است که به عراق، سوریه و لبنان در مقابل استکبار کمک می‌کند.

رئیس جمهور افزود: امروز اگر حضور ایران در منطقه نباشد توطئه نیل تا فرات را شاهد خواهیم بود.

روحانی گفت: در تاریخ ایران در طول یکسال کاهش 31 درصدی تورم از 45 درصد به 14 درصد در تاریخ اقتصادی ایران بی‌نظیر بوده است.

رئیس جمهور تأکید کرد: دولت تدبیر و امید در ششمین سفر استانی خود به استان چهارمحال و بختیاری تصمیماتی مهمی را برای این استان اتخاذ کرده که علاوه بر عملیاتی کردن 79 طرح در این استان دولت اجرای 4 طرح بزرگ راه‌آهن، طرح انتقال آب بن به بروجن، صنعت به ویژه فولاد و گردشگری را برعهده گرفته است.

وی یادآور شد: طرح جامع گردشگری استان چهارمحال و بختیاری تا پایان سال جاری تهیه و اجرایی خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: