تعداد بازدید : ۹۸۳
کد خبر : ۱۲۹۸۲۵
۱۸ مرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۲۹

مجموع صادرات غيرنفتي و واردات ايران در چهار ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۷ميلياردو ۴۶۱ميليون دلار افزايش يافت و به رقم ۳۳ ميليارد و ۷۵۲ ميليون دلار رسيدكه سهم صادرات غير نفتي از اين رقم ۱۶ميلياردو۹۷ميليون دلار و واردات ۱۷ميلياردو۶۵۵ميليون دلار بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، بنابراين گزارش صادرات غير نفتي ايران در اين مدت ۲۱ و ۱۴صدم درصد و واردات كشورمان هم ۳۵ و ۷۸ صدم درصد افزايش يافته است.

اين ارقام نشان مي دهد كه آهنگ رشد مبادلات تجاري ايران با ديگر كشورها در تيرماه هم با افزايش همراه بوده و روند رشد در بخش صادرات غير نفتي ۶۱ صدم درصد و واردات ۱۵ صدم درصد نسبت به خرداد ماه تند تر شده است. اين در حالي است كه روند واردات نها ده هاي دامي وكالاهاي اساسي در برخي اقلام همچون ذرت،كنجاله سويا،جو، دارو و برنج در تير ماه نسبت به خرداد ماه امسال بهبود داشته و در خصوص گندم و قند و شكر با كاهش واردات مواجه بوده ايم.

اقلام عمده صادرات غير نفتي در مدت ياد شده هم شامل پروپان مايع شده،متانول وبوتان مايع شده بوده وعمده ترين خريداران كالاهاي صادراتي كشورمان هم به ترتيب چين ،عراق ، امارات متحده عربي، افغانستان و تركيه بوده اند.

همچنين از نكات مهم آمار چهار ماهه تجارت خارجي كشور مي توان به افزايش صادرات ايران به ميزان ۳۲ درصد به چين و به ميزان ۳۱ درصد به تركيه اشاره كرد.البته بهترين ركورد در صادرات كالا به ايران را اماراتي ها به خود اختصاص دادند و در مدت ياد شده واردات ايران از امارات متحده عربي ۸۶ درصد افزايش يافت. 

عمده واردات كشورمان هم به ترتيب به گندم با سهم۴ و ۹۷صدم درصدي از كل ارزش واردات ،وسايل نقليه با موتور پيستوني درون سوز با ۳و۵۸ صدم درصد،ذرت با ۲ و ۷۵ صدم درصد و كنجاله سويا با ۲و۵ دهم درصد اختصاص داردو عمده كشورهاي صادركننده كالا به ايران هم درچهار ماهه نخست امسال هم به ترتيب شامل امارات متحده عربي،چين،هند، كره جنوبي و تركيه بوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: