تعداد بازدید : ۲۶۷۹
کد خبر : ۱۳۷۵۴۲
خبر غیر رسمی؛ اما تایید شده
۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۲
با پایان یافتن ریاست قریب به ده سال و نیمه عزت الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما ، و در حالی که به عنوان یک مورد نادر گمانه زنی برای شناخت جانشین وی مدتها به طول انجامید،بالاخره جانشین وی مشخص شد.جانشینی که انتصاب او،حاوی پیام های مهمی است
با پایان یافتن ریاست قریب به ده سال و نیمه عزت الله ضرغامی بر سازمان صدا و سیما ، و در حالی که به عنوان یک مورد نادر گمانه زنی برای شناخت جانشین وی مدتها به طول انجامید و تا چند روز پایانی مسوولیت ضرغامی، جانشین وی هنوز مشخص نشده بود، بالاخره مشخص شد که به احتمال قوی یکی از با سابقه ترین معاونان رییس صدا و سیما یعنی محمد سرافراز بزودی حکم ریاست سازمان را دریافت خواهد کرد.

به گزارش «تابناک»، سرافراز با آنکه قریب به 20 سال است که معاون برون مرزی صدا و سیما است اما چهره ای کمتر شناخته شده در میان اهالی رسانه و سیاست است.

هر چند که سازمان صدا و سیما اصولا یک سازمان فرهنگی است و مهمترین دستگاه فرهنگی کشور می باشد اما نمی توان انکار کرد که نشستن بر صندلی ریاست صدا و سیما فقط به سوابق و تخصص فرهنگی- رسانه ای منوط نیست و این صندلی در عرصه سیاسی کشور نیز بسیار حائز اهمیت است.

این اهمیت تا بدان جاست که از ماه ها پیش جناح های سیاسی تلاشهایی را برای انتصاب افراد نزدیک به خود به عنوان رییس صدا و سیما صورت دادند. شاید اینکه رییس صدا و سیما چه کسی باشد بیش از دیگران برای دولت اهمیت ویژه ای داشته باشد و در همین راستا شنیده های زیادی حاکی از تلاش رییس جمهور روحانی برای انتصاب فردی نزدیک به خود از جمله عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به عنوان رییس صدا و سیما بود.

از سوی دیگر طرح اسامی افرادی همچون حدادعادل ، صفارهرندی ، سید محمد حسینی و علی دارابی به عنوان رییس احتمالی صدا و سیما نشان دهنده تلاش گروههای منتقد دولت به همان منظور بود.

اینک اما خبرها حکایت از قطعی شدن انتصاب محمد سرافراز به عنوان رییس صدا و سیما دارد. این انتخاب پیامهای چندی در بر دارد که شاید مهمترین آنها برای دولت و شخص حسن روحانی رییس جمهور باشد.

سرافراز چهره ای سیاسی نیست و قدیمی ترین و یکی از حرفه ای ترین مدیران بلند پایه صدا و سیماست. مسوولیت طولانی مدت وی در معاونت برون مرزی شناخت کاملی از مسائل بین المللی و دیپلماسی برای او به ارمغان آورده و شاید بتوان گفت برای دولتی که مهمترین اولویت و برنامه اش در سیاست خارجی و دیپلماسی است انتصاب چنین فردی در راس دستگاه تبلیغاتی کشور یک موهبت بزرگ است.

سرافراز با تاسیس شبکه های پرس تی وی، العالم و هیسپان تی وی تاثیر مشخصی در عرصه دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی نیز داشته است.

ترجیح سرافراز بر علی دارابی معاون سیما و عضو موسس جمعیت ایثارگران، سید محمد حسینی وزیر ارشاد دولت دوم احمدی نژاد، صفارهرندی سردبیر سابق کیهان و مشاور فرهنگی سپاه پاسداران و غلامعلی حدادعادل رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس نشان دهنده آن است که زمینه برای دولت به منظور همکاری نزدیک با صدا و سیما فراهم شده است.

رییس صدا و سیما یکی از اعضای هیات دولت است و خبرها حاکی از مناسب نبودن رابطه عزت الله ضرغامی با حسن روحانی در یکسال گذشته بوده است . البته تنش در رابطه صدا و سیما و دولت بی سابقه نبوده و در زمان ریاست جمهوری سید محمد خاتمی این تنش تا بدان جا بالاگرفت که دولت خاتمی راسا از ورود علی لاریجانی رییس وقت صدا و سیما به جلسات دولت جلوگیری کرد.

از سوی دیگر تنش در رابطه صدا و سیما و دولت منجر به قطع بخش عمده بودجه صدا و سیما توسط دولت شده که مشکلات زیادی مالی برای این سازمان بوجود آورده است و این سازمان را مجبور به افزایش سرسام آور حجم آگهی های بازرگانی کرد که نارضایتی گسترده بینندگان و انتقادات کارشناسان را در پی داشته است.

قطعا انتصاب محمد سرافراز به ریاست صدا و سیما فصل جدیدی در رابطه دولت و این سازمان خواهد گشود بویِژه اینکه دولت حسن روحانی در حساس‌ترین مراحل برنامه اصلی خود برای اداره کشور یعنی تعیین تکلیف مذاکرات هسته ای قرار دارد و در این مقطع چه در داخل وچه در خارج از کشور نیازمند همکاری ویژه صدا و سیماست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: