تعداد بازدید : ۳۱۹۶
کد خبر : ۱۳۹۴۳۵
نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت:
۰۵ آذر ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۰
سخنگوی دولت گفت: روند کاهنده تورم ادامه دارد و تورم ماهانه این بار به ۸ دهم درصد رسیده است.

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیئت وزیران در جمع خبرنگاران، گفت: نشست امروز هیئت دولت با ارائه گزارش وزیر امور خارجه در خصوص مذاکرات وین آغاز شد و با توجه به فعالیت‌هایی که توسط تیم مذاکره‌کننده اتفاق افتاد رئیس‌جمهور و هیئت وزیران صمیمانه از فعالیت‌ تیم هسته‌ای تشکر کردند.

نوبخت با اشاره به سومین سال تحریم‌های ظالمانه کشورهای تحریم‌کننده، اظهار داشت: از این تحریم‌ها با عنوان تحریم‌های فلج کننده یاد می‌شود، در حالی که روند کاهنده تورم ادامه دارد و تورم سالانه به 17.8 درصد، تورم نقطه به نقطه به 13.2 درصد و تورم ماهانه به 8 دهم درصد کاهش یافته که این آمار را مرکز آمار ایران منتشر کرده است.

سخنگوی دولت در خصوص بررسی بودجه 94 در هیئت وزیران، گفت: حسب وعده دولت مبنی بر قانون‌مداری و ارائه بودجه به مجلس در وقت قانونی در مردادماه امسال، نسبت به ارسال لایحه تبصره دائمی بودجه اقدام کردیم و بودجه را به صورت عملیاتی و مبتنی بر عملکرد با رویکرد اصلاح‌گرایانه ادامه دادیم.

نوبخت خاطرنشان کرد: در مورد بودجه 94 این بودجه در هزینه جاری نهایت صرفه‌جویی کرده و در مورد اعتبارات عمرانی تمرکز بر روی طرح‌های نیمه‌تمام و بازپرداخت بدهی پیمانکاران بوده، به طوری که در این لایحه اعتبارات عمرانی 20 درصد نسبت به سال جاری افزایش می‌یابد و در هزینه جاری صرفه‌جویی می‌شود و سیاست مهار تورم و رشد اقتصادی مثبت در سال 94 را دنبال می‌کنیم.

نوبخت با اشاره به افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 1394 تاکید کرد: در سال 94 حقوق کارکنان دولت به اندازه نرخ تورم افزایش می‌یابد. با وجود اینکه ما سیاست صرفه‌جویی اعتبارات هزینه‌ای را دنبال می‌کنیم، اما نسبت به افزایش حقوق کارکنان دولت اهتمام لازم را داریم. در حال حاضر ما یک سوم تبصره‌ها را در هیئت وزیران به تصویب رساندیم و تا دو هفته آینده لایحه بودجه در دولت به تصویب خواهد رسید تا در وقت قانونی بودجه را به مجلس تقدیم کنیم.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای در وین، اظهار داشت: قطعا مذاکرات منفی نیست و اگر منفی بود ما تاکید می‌کردیم که سناریوی بدبینانه‌ای را که تدارک دیده بودیم را مدنظر قرار دهیم، اما اگر وضعیت خوشبینانه به معنای توافق کامل باشد آن هم اتفاق نیفتاده و ما مذاکرات را در جهت استمرار وضع موجود و گامی به جلو می‌دانیم و خیلی از مسائلی که شاید قبل از مذاکرات به عنوان موانع در نظر گرفته شده بود رفع شده است. ضمن اینکه ما همچنان بر منافع ملی پافشاری می‌کنیم و می‌توانیم بگوییم وضعیت فعلی وضعیت استمرار وضع موجود با امید دستیابی به توافقی که منافع ملی ما را تامین می‌کند بوده است.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: ما کمک به بخش ورزش را در دریف‌های دائمی وزارت ورزش می‌بینیم و این روش‌هایی که یک درصد از جایی برداریم را با شیوه بودجه‌ریزی مناسب نمی‌دانیم و نهایت تلاش را برای بودجه انجام می‌دهیم.

نوبخت در خصوص آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران، یادآور شد: آنچه می‌دانید ماهانه 700 میلیون دلار آزاد می‌شود و فرق نحوه استفاده از این مبالغ با فروش نفت این است که در فروش نفت ما محدودیت ورود کالا داریم. این رقم را می‌توانیم به صورت نقدی و اسکناس به داخل کشور بیاوریم. علت تاخیر این بود که می‌خواستیم این مبالغ را به صورت وجه نقد به داخل کشور بیاوریم و موفق شدیم و البته این برای ما در مواقع مختلف قابل استفاده‌تر است
کریم ح
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۶
وقتی تورم کاهش می یابدملاک افزایش حقوق رادولت تورم قراذمیدهدووقتی تورم افزایش می یابددولت میگویدکه محدودیت منابع داردوضمنا"جناب اقای نوبخت کاهش تورم بعلت رکودمسکن است سبدکالای مصرفی کارمندان وکارگران هرروزباافزایش قیمت مواجه میشودوتورم مصرفی کارکنان وکارگران بیش ازاماراعلامی دولت است ومن پیش بینی میکنم دولت هرماه تورم رادرامارکاهش خواهددادتاافزایش حقوق راکترکنداین هم ازسیاست های دولت امیدمیباشد
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۶
جالبه اون وقتی که آمار درست بود گفتند قانون افزایش حقوق مطابق تورم رو عوض کردند و حالا که آمار رو درست کردند حرف از قانون می زنند
علي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۶
خيلي زيركانه است!! سال گذشته كه تورم 35% بود، آقايان گفتند به دليل مقابله با تورم حقوق كارمندان را 20% افزايش ميدهند، اما امسال كه آمار تورم را پايين آورده‌اند!!!! ميخواهند افزايش حقوق را همپاي نرخ تورم!! بپردازند.
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۶
یادمه انتخابات 88 هر کدام از نامزدها یک نمودار از آمار تورم نشان میداد در تلویزیون ، مشخص بود هر کدام نسبت به سلیقه خودش این آمار ها رو کشیده و آخر هم کسی نفهمید تورم اون سال چند بود ، حالا دوباره داره این تکرار میشه ، امروز میگویند 17.8 است ، من اقتصاد دان نیستم ولی تو دخل و خرج زندگی خودم که حساب میکنم کیلومترها با واقعیت فاصله داره از دید یک شهروند حاضر در ایران.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۱۵۰۰ ریالی وآتی

تقسیم سود ۱۵۰۰ ریالی وآتی" در مجمع

مجمع عمومی شرکت گروه سرمایه گذاری آتیه دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ برگزار شد.
مجمع

مجمع "دپارس" با محور افزایش سرمایه

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پارس دارو در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ برگزار می شود.

"تماوند" تا ۱۰ روز دیگر به مجمع می‌رود

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت تامین سرمایه دماوند در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ برگزار می شود.
سوددهی

سوددهی "غمارگ" از نیمه اردیبهشت ماه

شرکت مارگارین زمانبندی پرداخت سود به سهامداران را تعیین کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: