تعداد بازدید : ۱۶۰۸
کد خبر : ۱۳۹۹۹۲
۱۵ آذر ۱۳۹۳ - ۱۷:۲۰
مشاور وزیر امور خارجه گفت: از مهمترین اهدافی که رهبری معظم انقلاب برای ورود جمهوری اسلامی ایران به "مذاکرات" هسته ای با کشورهای 1+5 مطرح فرموده و وزارت امورخارجه ، عهده‌دار آن گردید "شکستن فضای خصمانه جبهه استکبار برضد ایران" بود.

به گزارش ایسنا سید محمد حسینی با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه کشورمان در همایش دیپلماسی هسته‌ای در مطلبی با عنوان "دستگاه دیپلماسی و ضرورت دفع تهدیدات بالقوه و افزایش ضریب امنیتی کشور" گفت: از مهمترین اهدافی که رهبری معظم انقلاب برای ورود جمهوری اسلامی ایران به "مذاکرات" هسته ای با کشورهای 1+5 مطرح فرموده و وزارت امورخارجه ، عهده دار آن گردید "شکستن فضای خصمانه جبهه استکبار برضد ایران" بود. ایشان در بیانات روز بیستم فروردین ماه 93 خود این گونه فرمودند :" موافقت با این مذاکرات برای شکستن فضای خصمانه جبهه استکبار بر ضد ایران بود و این مذاکرات باید ادامه یابد".

آنچه که در سخنرانی آقای دکتر ظریف در روز سه شنبه 93/9/11 در همایش دیپلماسی هسته ای در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی کاملا مشهود بود پرداختن به همین فضای جبهه استکباری و در سایه آن ، پروژه چند وجهی ایران هراسی ، اسلام هراسی و شیعه هراسی بود که قطعا بعنوان تهدیدی علیه امنیت جمهوری اسلامی ایران بشمار می رفته و می رود .

سخنان وزیر محترم امور خارجه کشورمان تبیین تحرک تیم مذاکره کننده هسته ای در راستای هدف ترسیم شده از سوی مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری برای شکستن آن فضای استکباری و دفع آن تهدید قطعی و نهایتا تقویت امنیت کشور و همچنین بیان برخی از دستاوردها در این زمینه بوده و طبعا این سخن نافی مجاهدتها و پیشرفتهای فوق العاده نهادهای نظامی و دفاعی و اطلاعاتی و امنیتی کشور که مایه فخر و روشنی چشم نه تنها ملت ایران بلکه ملتهای مسلمان و مستضعف جهان می باشد، نیست.

امنیت کشور، همانگونه که در سخنان سردار جعفری ، فرمانده محترم و معزز کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی آمده ،" مدیون تفکر و اندیشه رهبران بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و امام خامنه ای (مدظله العالی) است که با معماری قدرتمندی از یک ساختار انقلابی ، مردمی ، مستحکم و تزلزل ناپذیر به وجود آمده و بسیج دهها میلیونی از آن متولد و رشد یافته است".

سخنان آقای دکتر ظریف نیز بدون آنکه این حقیقت روشن را نادیده بگیرد ، تاکیدی است بر مسئولیت دستگاه دیپلماسی در دفع و خنثی سازی تهدیدات بالقوه و همچنین حفاظت و تقویت امنیت کشوراز این طریق؛ چرا که تامین و تقویت امنیت ملی و حراست از سرمایه و منافع ملی امری است که تمامی نهادهای ذیربط اعم از نیروهای مسلح و جان برکف ، امنیتی و اطلاعاتی، سیاسی و دیپلماسی کشور نسبت به آن مسئولیت داشته و عمل به این مسئولیت جزیی از وظایف ذاتی آنهاست و کسب موفقیت در یک حوزه نافی و معارض موفقیتهای چشمگیر و افتخار آمیز در حوزه های دیگر نبوده بلکه یک روند هم افزایی مبارک بشمار می رود.

در این باره و نیز با توجه به اهمیت موضوع ، مناسب است به فرازهایی از فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با سفرا و مسئولین وزارت خارجه در 22 مردادماه ۹۳، اشاره ای کوتاه شود آنجا که می فرمایند:

"دستگاه دیپلماسی کشور ، مدافعان خط مقدم دفاع از اهداف ، منافع ملی و سرمایه ملی ایرانیان است."

"یک دیپلماسی هوشمندانه و فعال می تواند دستاوردهای بسیار مهم سیاسی ، اقتصادی ، انسانی و اجتماعی به همراه بیاورد که با هیچ حرکتی از جمله جنگهای پرهزینه و پرخطر نیز حاصل نمی شود و این واقعیت نشان دهنده وزن و جایگاه دستگاه دیپلماسی در مجموعه مدیریت یک کشور است."

"قدرتهایی تلاش کردند با زور و اسلحه منافع خود را تامین کنند که ناکام ماندند اما کسانی با ظرافت ، هوشمندی و تحرک توانستند منافع خود را بخوبی تامین کنند".

سخن آخر اینکه انتظار طبیعی تیم 8-7 نفره مذاکره کننده هسته ای کشورمان /که به تعبیر کریمانه مقام معظم رهبری "یک تنه در مقابل یک لشگرند"و " تلاش و پرکاری"، "جدیت و دلسوزی" ، "ایستادگی و پایمردی"، "گفتار و رفتار منطقی" و نهایتا " صداقت و ثبات قدم در گفتار و اعلام مواضع" آنان در مقابل طرفهای مذاکره ، مورد تایید و تحسین معظم له دربیانات 6 آذرماه 93 قرارگرفته/ ازمسوولین محترم در حوزه های مختلف ، حمایت و حسن ظن افزونتر و البته دعای خیر و نقد منصفانه و مشفقانه است که راه پرفراز و نشیب مذاکرات هنوز در نیمه است و بقول رییس هیات مذاکره کننده کشورمان، این تیم مصصم است تا با توکل به خدا و با استعانت از ارواح طیبه ائمه هدی علیهم السلام و شهدای عظیم‌الشان و با اتکاء به قدرت بی انتهای مردم ایران با موفقیت این کار را به پایان برد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: