تعداد بازدید : ۹۹۹
کد خبر : ۱۴۰۵۱۱
۲۳ آذر ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۶

به گزارش سایپا نیوز: سعید مدنی-مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به سابقه همکاری بیش از یک قرن ایران باکشور آلمان در ضمینه ماشین آلات صنعتی گفت: با توجه به داشتن علایق ملی و میهنی به ملت آلمان و جایگاه فنی و اقتصادی مناسب در دنیا، روابط اقتصادی _ تجاری با کشور آلمان از اولویت گروه سایپا است.

مدنی خاطر نشان کرد: امیدواریم در شرایط تحریم های سیاسی، تا جایی که محدودیتی برای طرفین ایجاد نکند، همکاری دو جانبه خوبی داشته باشیم.

وی افزود: سرمایه گذاری در ایران با توجه به بازارهای مناسبی که در کشور ایران وکشورهای همسایه ایران وجود دارد توجیه اقتصادی دارد و به معنایی دیگر ایران پلی است برای توسعه تجارت در کشور های توسعه نیافته­ای که زیر ساخت های مناسبی در حوزه صنعت خودرو ندارند.

مدیر عامل گروه خودرو سازی سایپا اظهار کرد: صادرات محصولات گروه خودرو سازی سایپا برای کشورهای منطقه راهگشا است و با در نظر گرفتن این نکته که دستمزد نیروی کار در ایران کمتر از چین است و همچنین برخورداری از انرژی ارزان و داشتن زیر ساخت های کافی جهت سرمایه گذاری خارجی مناسب است.

مدنی تصریح کرد: کشور ایران می تواند تامین کننده بسیاری از قطعات صنعتی برای بازار های منطقه باشد و حتی با وجود تحریم ها و محدودیت های موجود با توجه به تجارب به دست آمده ادامه همکاری ها امکان پذیر است.

وی گفت: در حال حاضر شرکت هایی که با گروه خودرو سازی سایپا همکاری لازم را دارند، زمان بعد از تحریم ها در اولویت همکاری با ما قرار خواهند گرفت.

مدیر عامل گروه سایپا به راهگشا بودن صنعت آلمان اشار ه کرد و بیان کرد: صنایع آلمان می توانند به زنجیره تامین قطعات و صنعت خودروسازی ما کمک کنند و ما علاقمند هستیم که بین صنعت قطعه سازی و خودرو سازی سایپا و آلمان ارتباط خوبی و موثری ایجاد شود و در این راه گام های خوبی برداشته ایم.

وی یادآور شد: با در نظرگرفتن الزامات قانونی در سبد سوخت و کاهش آلایندگی در ایران، ما به دنبال سوخت پاک و موتورهای کم مصرف هستیم که امیدواریم با همکاری دو جانبه بین صنعت ایران و آلمان صورت پذیرد.

مدنی به حضور رقبای خودروساز چینی و آمریکایی در بازار ایران اشاره کرد و افزود: کشورهای اروپایی باید شرایط را درک کنند و با توجه به حضور رقبای سرسخت، روند روابط با ایران را در حوزه صنعت و تجارت تسریع بخشند.

در ادامه نشست دامن -رئیس و نماینده هیات بلند پایه آلمانی گفت: در حال حاضر ما به عنوان نماینده شرکت های آلمانی سال هاست که با کشور ایران همکاری دیرینه ای داریم و به لحاظ شناخت فنی و فرهنگی بین دو طرف، خیلی خوب می توانیم با هم همکاری داشته باشیم.

وی افزود: در سال های اخیر به دلیل تحریم ها یک سری مشکلات به وجودآمده است و وقتی که آمارهای موجود در خصوص حجم تجارت ایران و آلمان را بررسی می کنیم، می بینم که روند نزولی داشته و ما امیدواریم وضعیت سیاسی بهتر شود و به همین خاطر می خواهیم در ایران از شروع بهبود روند گفتگو های سیاسی، فعالیت و همکاری مناسبی را شروع کنیم.

نماینده هیات آلمانی به ادامه همکاری ها با ایران اشاره کرد و افزود: کشور آلمان در حوزه صنعت خودرو می تواند سرمایه گذاری مناسبی در صنعت خودرو سازی ایران داشته باشد و با توجه به اینکه صادرات از طریق کشور ایران به لحاظ دستیابی مناسب به بازار های منطقه راحت تر است، فعال کردن بخش صادرات از اولویت های کاری ما خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: