تعداد بازدید : ۴۱۹۶
کد خبر : ۱۴۱۸۶۳
۱۵ دی ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۳
رئیس سازمان امور اراضی از اعلام تخلفات پدیده شاندیز و شهرداری شهر شاندیز در شورای عالی شهرسازی خبر داد.
به نقل از نیک نیوز- قباد افشار اظهار کرد: مجموعه پدیده شاندیز تغییر کاربری غیرمجاز اراضی خود را در حدود 50 هکتار انجام داده که در این میان تغییر کاربری در سطح 41/5 هکتار از این اراضی خارج از محدوده و در حریم شهر شاندیز قرار داشته و غیرقانونی است.
وی افزود: شهرداری شاندیز نیز در این پرونده دچار تخلف شده که تخلف آن نیز در حال پیگیری و اقدام است. چرا که از سویی در مصوبه شاندیز آمده است «تا پنج سال مجوز ساخت و ساز در این 50 هکتار به آنها داده نشود» که شهرداری شاندیز در همان سال اول این مجوز را به آنها داده است و تخلف دوم شهرداری شاندیز این بوده که در این اراضی به آنها پروانه ساخت داده است.
رئیس سازمان امور اراضی اعلام کرد: باید زمین‌هایی که پدیده شاندیز در آن به صورت غیرقانونی اقدام به ساخت و ساز کرده قلع و قمع شود، چرا که مجموعه شاندیز در هر جا زمینی دیده به دنبال رایزنی و تغییر کاربری غیرمجاز آن بوده است.
افشار ادامه داد: صاحبان این مجموعه در شمال کشور نیز به دنبال زمین رفتند و حتی تبلیغات خود را در صدا و سیما برای جذب سرمایه‌گذاری مردم گسترش دادند.
وی تصریح کرد: دادستان کل کشور تبلیغات پدیده شاندیز را در حوزه سرمایه‌گذاری ممنوع اعلام کرده اما سوال اینجاست چرا باید به مجموعه‌ای که تخلفات آن محرز بوده و پیش از این اعلام شده است که در این زمینه برای اجازه تحقیقات باید استعلام‌های لازم از سازمان‌های نظارتی مانند سازمان امور اراضی گرفته شود، اجازه تبلیغات در صدا و سیما، رسانه‌های مختلف، سطح شهر، فرودگاه‌ها و... داده می‌شود تا مردم این‌گونه گرفتار شوند؟
رئیس سازمان امور اراضی گفت:‌ مجموعه پدیده شاندیز هم از نظر تخلفات ارضی و تغییر غیرمجاز کاربری اراضی و هم از لحاظ تخلفات مالی زیر سوال است، چرا که در گزارش شورای عالی شهرسازی آمده است که پدیده شاندیز از نظر تغییر غیرمجاز کاربری اراضی مورد نیاز و هم از نظر رعایت کردن ضوابط شهرسازی، زیست‌محیطی و سرمایه‌گذاری فروش سهام دچار تخلف شده است که البته تخلف شهرداری شاندیز نیز در دست پیگیری است و باید با همه متخلفان در چنین پرونده‌هایی برخورد شود.
افشار اظهار کرد: طی نامه‌ای که به رئیس سازمان صدا و سیما نوشته شده آمده است تا دستور داده شود که تبلیغات در رسانه ملی به چنین متخلفانی اختصاص پیدا نکند و از سوی دیگر باید تبلیغات آنها در سطح شهر و رسانه‌ها جمع شود.
وی تصریح کرد: بهترین سرمایه‌گذاری برای مردم، سرمایه‌گذاری در بورس، بانک و یا شرکت‌هایی است که از این طریق اقدام به فروش سهام و جذب سرمایه می‌کنند، چرا که شرکتی اگر مشکل نداشته باشد نیازی به عرضه سهام خود خارج از بورس ندارد.
رئیس سازمان امور اراضی ادامه داد: اگر مردم تبلیغات شرکتی را از طریق پیامک یا رسانه‌های مختلف مشاهده کردند که به دنبال جذب سرمایه‌گذاری برای ساخت و ساز در زمینی بود حتما پیش از اقدام برای سرمایه‌گذاری با سازمان امور اراضی و یا سازمان‌های جهاد کشاورزی استان و یا شهرستان خود مشورت کنند تا گرفتار چنین متخلفانی نشوند.
افشار تاکید کرد: دیگر دستگاه‌ها و سازمان‌های موثر در گسترش چنین تخلفاتی مانند مخابرات نیز نباید به چنین مجموعه‌هایی بدون گرفتن استعلام سازمان نظارتی اجازه تبلیغات دهند، چرا که مردم با مشاهده کردن چنین تبلیغاتی تصور می‌کنند فعالیت این شرکت‌ها قانونی است و چنین مجموعه‌های متخلفی از صداقت مردم و بستر به وجود آمده برای سوءاستفاده و اخلال در نظام اقتصادی کشور بهره می‌برند.
غیر سهامدار
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
آقای افشارانقدربه خودت فشارنیارفشارت میره بالا سکته میزنی ها.
تواین 5سال که خواب خرگوشی بودی حسابی قلبت استراحت کرده طاقت فشار بالا رو نداره سکته میزنی نمیتونی بازم ازاراضی ملی محافظت کنی!!!!!!!!!!!!!
مردم مومن چرابعد ازاینکه سهامدارا تحت تاثیرتبلیغات شبانه روزی صدا وسیما خونه وزندگی وماشین وطلای زن وبچه هاشون رو به امید مشارکت درطرحی ملی فروختن تازه
داری این حرفا رو میزنی اگه قرار باشه کسی رو متهم کنن اولین متهم خود شمایید که این 5سال رو سکوت کردی به شما هم میگن مسلمان حافظ خوب گفته که .گر مسلمانی از این است که حافظ دارد
آه اگر از پی امروز بود فردایی
یکمم به فکر روزی باشین که بنابر فرموده ی حضرت علی مجرمان رو از روی رنگ چهره خواهند شناخت
روحی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
کم کم داره گوشمان به این تخلفات عادت میکنه. واقعاً دست مسئولین درد نکنه و خسته نباشند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
سوال از ریس سازمان امور اراضی :1 ایا کارمندان شما پاسخ می دهند //؟؟؟؟؟2 ایا پاسخ صحیح وقانونی میدهند؟؟؟؟؟اینا رفتند به گفته خودتان تغیر کاربری غیر قانونی دادند از کجا این کاررا کردند ؟؟؟ایا از سازمان شما استعلام ومجوز های به ظاهر قانونی نگرفتند ؟؟؟؟
قرباني
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
بورس نيوز عزيز مي بينم كه به اخبار پديده بسيار علاقه مند هستي ،‌ بد نيست يه سري هم بيه بورس خودتون سركي بكشي و ببيني اونجا چه خبره ،‌ بورس زندگي خيلي ها رو زيرو رو كرده حالا چرا در مورد پديده كاسه داغ تر از آش شدي
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
آقای افشار لازم نیست مردم را راهنمایی کند کجا سرمایه گذاری کنند احتمالا قبل از ریاست در همان سازمان امور اراضی بوده پس اگر تخلفی پدیده انجام داده این آقا وهمکارانش بعد 6 سال بیدار شدند فکر نمیکنم این آقا ضریب هوشی در حد واندازه راهنمایی کردن مردم داشته باشد که کجا میشه سرمایه گزاری کرد.
فرشاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
بورسس !!!!!!!!!!!!!!!! و بانک و !!!!!!!!!!!!! خوب اومدی... خندیدیم :D آقا نمیشه شما نگران ما نباشین...؟؟؟؟؟ شما به بورستون برسین.
سنگانی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
این بدیده که چند سال است آشکارا فعالیت میکند تا حالااین آقایان کجا بوده اند ؟که حالا چشمها باز شده است
غزل
UNITED KINGDOM
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
نخیر... مشکا تغییر کاربری و این حرف ها نیست.
تو ایران نباید کسی از یک حدی بزرگتر بشه. وگر نه با سر میزننش زمین!
نمونه اش هم کم نبوده.
مهدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
به قول این دوستمون تو ایران هر کسی که بالاتر درامد همشود کاشون زیر اب میکنم یا بر جرم رانت خواری زمین پورژهاشون کنسل می کن.
سها
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
صحبت از قلع و قمع كه مي شه ياد فرمايشات جناب پهلوان مي افتم كه در مجمع آخري فرمودند مغازه هاي ما متري 50 ميليون تومان ارزش دارد . آخه حيفه نكن ايشان پهلوان است ها . سكته مي كنه مي ره ها . ديگه پهلوان نداريم .......
محسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
سلام.دوستان کمترین جرم پدیده, فروختن سهام شرکت سهامی خاص بدون مجوز و ارزیابی بورس به عام مرددم .حالا هی بگید پدبده و پهلواناش خوبن!!!!!!!!!
مخبر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
پدیده به زودی ناپدیده ...!!!!!
مجید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
سلام پردیسبان هم 10/16|93مجمع داره واسه افزایش سرمایه وارایه گزارش ازپروژه های پردیسبان خبرخوب واسه سهامداران''''خودنمایندگی مشهد هم ۱۰۷تومان هرسهم باچک چهل روزه بازخرید میکنه''''
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶
نمیدونم شما رییس امور اراضی هستی یا وزیر اقتصاد که میگی کجا سرمایه گذاری کنیم؟مهندس جان بورس خودش صاحب داره مگه نه بورس نیوز؟ هدف بورس نیوز عزیز هم همینه که همه سهامداران پدیده را بکشه به سمت بتزار خراب شده بورس اما باچه امیدی اگه درطول هفته یک روز مثبت بود به من هم بگو تا بیام
فرهاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۸
بعدازمدتها یه شرکت پیداشده که به سهامداراش سود معقول و حلال میده حالا شما اومدی گیردادی به تغیر کاربری زمینش.سی هزار نفر کارافرینیش هم که بماند.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
بله فروختن سهام شركت سهامي خاص جرم خيلي بزرگيه و به زودي خواهيم ديد كه پديده نا پديده
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
رستگاری بدون هیجان‌زدگان!
بورس تهران توانسته طی معاملات ابتدایی امروز خود، به مرز ۴۰۰ هزار واحدی نزدیک شود.