تعداد بازدید : ۸۹۱۲
کد خبر : ۱۴۲۴۶۲
۲۵ دی ۱۳۹۳ - ۱۹:۳۶
یکی از آشنایان نزدیک ما که در یک کارگزاری بورس کار می کرد حدود 4 سال پیش با کلی تبلیغ مبلغ 60 میلیون از ما گرفت که یک کد بورسی برای ما ثبت نام کند و یک وکالتنامه هم گرفت که به جای ما خرید و فروش کند
یکی از سهامداران از وکیل بورس سوالاتی داشته اند که وکیل بورس به آنها پاسخ داده است:

پرسش:

با سلام و خسته نباشید ؛ یکی از آشنایان نزدیک ما که در یک کارگزاری بورس کار می کرد حدود 4 سال پیش با کلی تبلیغ مبلغ 60 میلیون از ما گرفت که یک کد بورسی برای ما ثبت نام کند و یک وکالتنامه هم گرفت که به جای ما خرید و فروش کند. بعد از مدتی اعلام کرد که کلی سود کرده ام و با کلی زبان بازی مبلغ 40 میلیون دیگر از ما گرفت. بعد از یکسال من متوجه شدم که ایشان اصلا کد بورسی به نام من ثبت نام نکرده و با نام خودش عمل می کرده و به نوعی خیانت در امانت کرده است. با اعتراض من و اینکه ایشان آشنا بود قرار شد مبلغ را با سود معاملات که کرده به من برگرداند که الان حدود یکسال است اقدام به این کار نکرده است. من بابت 60 میلیون اول یک چک از او دارم و همچنین رسید حواله 40 میلیون دوم را هم دارم. لطفا مرا راهنمایی کنید که بهترین راه برای اینکه به پول ام برسم چیست ؟ آیا از طریق شکایت عادی در دادگستری اقدام کنم یا اینکه از طریق شما و خود بارزسی بورس اقدام نمایم ؟ با سپاس فراوان


پاسخ وکیل بورس:

طبق اطلاعاتی که در سوال ابراز نموده اید ، ایشان به طور کل کد بورسی به نام شما اخذ ننموده و جنابعالی وارد در قلمرو معاملات بورسی نشده اید.در این حالت با توجه به آنکه ایشان جهت اخذ وجوهی از شما ، وعده گرفتن کد بورسی به شما داده است و از شما وکالت رسمی اخذ نموده ، به نظر شاید بتوان اقدامات مذکور را نوعی مانور متقلبانه محسوب نمود و شما می توانید با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب به جرم کلاهبرداری از ایشان شکایت نمایید.همچنین می توانید اقدام به طرح دعوای حقوقی(در مقابل کیفری) کنید .سازمان بورس و نهادهای مرتبط با بورس در این خصوص صلاحیتی نخواهند داشت.

امیر حسام موسوی - وکیل پایه یک دادگستری
رضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۵
خوب کرده ادم که پی کارش نباشه باید هم همین بلا سرش بیاد برو چک را وصول کن که خدا بهت رحم کرده اگر با کد باسم تو سهام خریده بود الان 2/3 پولت دود شده بود
پاسخ ها
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
امان از این آشناها.
هیچوقت با آشناها معامله نکنید.
داماد ما هم نصف سرمایه من رو بالا کشید و مثل تف سر بالا نمی دونیم باهاش چیکار کنیم.
omid
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
دوست عزیز رضا
میگه 4 سال پیش 60 میلیون
یعنی هر آشغالی میخریدی تو بورس 50 % سود می کردی 100 میلیون الان باید در حالت بدبینانه 250 میلیون باشه مگر اینکه پول خورده باشه اصلا سهام نخریده باشه
محسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
کاملا با رضا موافقم یه سری عادت کرده اند پا رو پا انداخته و ماه به ماه سودهای هنگفت بیارن در خانه اشان دو دستی تقدیمشان کنند
محسن
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶
اضاقه کنید که قریب به اتفاق کارگزاری ها از اقوام و دوستان برای گرفتن کد بورسی که اگر بعدها خواستید سهاندار شوید، فتوکپی کارت ملی و شناسنامه میگیرند و وقتی که کد بورسی صادر شد بجای انها در غرضه های اولیه ثبت نام کرده و بعد از چند روز نوسان گیری مثبت بفروش میرسانند د حالیکه روح صاحب کد از همهم جا بی خبر.
پاسخ ها
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۰۳
دوست عزیز،بر فرض هم اینکار رو کرده باشند، مبلغ فروش سهم های عرضه اولیه یا هر سهمی بطور کلی، فقط و فقط به حساب خود فرد صاحب سهم واریز میشه.چرا اطلاعات ندارید اظهار نظر می کنید!
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
جهت رعایت حقوق این بنده خدا از بورس نیوز خواهش می کنم این مطلب رو منتشر کنه و اگه می تونه خودش تحقیق کنه. من پرسیدم و مطمئن هستم که این طوره:
به نظر می رسه نظر وکیل محترم درست نباشه. چون مطابق با ماده 36 قانون بازار اوارق بهادار، اختلافات بين "كارگزاران،" "بازارگردانان،" "کارگزار/معامله‌گران،" "مشاوران سرمايه‌گذاري،" "ناشران،" سرمايه‌گذاران، و ساير اشخاص ذي‌ربط ناشي از فعاليت حرفه‌اي آن‌ها، در صورت عدم ‌سازش در "كانون"‌ها توسط "هيئت‌ ‌داوري" رسيدگي مي‌شود.
البته منظور وکیل محترم قابل درکه که چون این فرد، مال باخته رو وارد بورس نکرده ظاهرا صلاحیت قضایی و کیفری مربوط به نهادهای سازمان بورس نیست ولی از طرفی موضوع و یکی از طرفین مربوط به بورس هستند و از طرفی رویه قضایی فعلی هم همینه که مراجعه کنند به هیات داوری. لطفا پیش از اقدام یه تماس با پیگیری تخلفات بورس و یه تماس هم با هیات داوری بورس بگیرید. تو زحمت نیفتید که برید دادسرای عمومی بعد وقت بذارید اونها قرار رد صلاحیت بزنن و دوباره برید بورس.
پاسخ ها
تیرداد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
قرارداد با کارگزاری که نبسته!!!
اگه کارگزاری همچین خطائی می کرد بله حرف شما درست بود، ولی اینا خودشون دوتا با هم قرار گذاشتن و مدیرعامل کارگزاری روحش هم از این قضیه خبر نداره
اینکه یک طرف دعوا تو کارگزاری کار می کنه که دلیل نمی شه کارگزاری تقلب کرده
طرف از موقعیتش سوء استفاده کرده،
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
طرف از ما 1000 تومان طلب دارد هزار بار زنگ می زنه .اونوقت طرف 4 سال پیش 100 میلیون طلب داشته ، میگه کاری نکرده ؟
بهترین کار برای اینکه به پولش برسه اینه که دست از خالی بندی برداره و طبق قانون بره جلو وگرنه کسی توی این دنیا به کسی رحم نمی کنه که تو بخوای اولی اش باشی.لابد این داستانی که تعریف میکنی فقط ادعای خودت می باشد و یک جای کارت می لنگه.
این روزا مشتری های کارگزاری ها ، همه اش به دنبال این هستن که یک جوری اگر توی بورس ضرر کرده اند ، خسارت خود را از جایی بگیرند.
بنده مشتری داشته ام که بخاطر حتی یک راهنمایی لفظی اشتباه مسئول پذیرش از او 1500000 تومان باج گرفت چون صداش رو ضیط کرده بود.
خدا می دونه توی این بورس هر کس ادعایی داره
پاسخ ها
رستمیان ( وکیل )
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
به نظر من می تواند روی همان مساله خیانت در امانت متمرکز شود چون علی رغم گرفتن وکالتنامه و اینکه کارمند کارگزاری بوده , هیچ کد بورسی به نام مالباخته نگرفته و این می تواند مصداق کلاهبرداری و مانور متقلبانه باشد. چنانچه مدارک شما مانند چک و رسید بانکی و وکالتنامه کامل باشد شما دست بالا را خواهید داشت . همچنین با احتساب مدت زمان گذشته ( 4 سال ) می توانید در دادگاه از متهم حدود 270 درصد حق تاخیر و تادیه مطالبه کنید.
امیر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
ببخشید الکی درصد مشخص نکنید. اگرهم سود کرده همشو از دست داده. پس بهترین کار اینکه بری همون کارگزاری از مدیر عامل بخواهین که پولی رو که دادین به کدوم کد واریز شده و مشخص بشه ..انشائ الله که خیر باشه...
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
ببخشید کسی که چهار سال پیش سهام خرید باشه با تمام فراز ونشیبهاش راحت 150درصد سود برده .
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۸
به اندازه قرارداد کرسنت میشه شماکه حسابگر هستید
هاشم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۹
این همه حرف های الکی نزنید :
1. متن وکالتنامه مهم است ، اگر در وکالتنامه اختیار تام خرید و فروش سهام و دریافت وجه داده شده جای بحث دارد چون طرف میگه بنده وکالت دریافت وجه هم داشته ام بروید پی کارتان.
2. چک تاریخ دار است یا نه
3. از زمان طرح دعوا در دادگاه ادعای حق تاخیر مطرح می شود نه از زمان اعلا حضرت همایونی
4.در بهترین حالت کارشناس دادگاه میاد بررسی میکنه که طرف سود کرده یا زیان
5. به نظر می رسه در بهترین حالت بتونه چک اش را نقد کنه : ته ماجرا
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲
خدایش اگر به اسم خودت تو بورس چیزی خریده بود چیزی دستت رو نمیگرفت برو رو چکت اقدام کن این چند سال که همش بورس نزول داشته
حمید رضا بر ها نینزا د
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۱/۲۵
سلا م وکیل محتر م د ر مو ر د خیا نت د ر ا ما نت ایاکا گزار متو نه امضا خر یدا ر جلب کند 2 کا ر گزا ری که بد و ن ا طلا ع از خر یدا ر سها م با همکا ری ناشر شر کت و ... ا قدا م به در یا فت سو د سها م کر د ه که بعد از مد تی خر یدا ر متو جه شد ه که با تلفن ها ی مکر ر تو نسته تقر یبا نصف سو د ش بر گر دا ند وگار گزا ری حق تقد م د و تا شر کت فملی و فو لا د را هم به نا م کس دیگر کر د ه وا مو ر سها م هم طر ف او هست امو ر سها م جوا ب تلفن هم نمی ده وکار گزا ر م به سها می که من نمی خوا ستم تحمیل میکر د و اخر سها م با لا تر از قیمت مفر و ختم ارزا نتر از با زا ر میفر و خت و به اعلا م فر و ش وخرید تو جه ندا شت که با عث شکست من شد ه با دلا یل واسلا م خوا هش هیکنم اگر ا مکا ن دا ر د زو د تر جوا بش
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۷
.:امیدوارم زودتر به پولت برسی.:
آقای علی خودشون که گفتن آشنای نزدیکشون بوده و هربار با زبان بازی ماست مالی میکرده و ایشون هم دندون رو جیگر میزاشته
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: