کد خبر : ۱۴۴۲۹۹
۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۰
حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران، در مراسم اختتامیه همایش جامعه اسلامی دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: برخی از من می‌پرسند آخرین اخبار در مورد پرونده مهدی هاشمی چیست و بنده باید بگویم آخرین خبر در مورد پرونده وی این بوده که همه زورشان را می‌زنند تا جلوی صدور حکم وی گرفته شود و حتی نهادهایی تمام اتهامات مهدی هاشمی را به گردن گرفته‌اند.

به گزارش «انتخاب»، وی افزود: مفاسد مربوط به پرونده هاشمی عمدتا مسائل اقتصادی است. در این پرونده موضوعاتی وجود دارد و به طور مثال شیوه از بین بردن اسناد محرمانه حداقل حکم آن 20 سال است که این از نظر حقوقی واقعی است؛ لذا اگر رحیمی حکم اولیه 15 سال و بعد به 5 سال کاهش یافت، حکم اولیه مهدی هاشمی باید 150 سال باشد.

رسایی گفت: اسناد محرمانه و سری در آبدارخانه دانشگاه آزاد پیدا شده و در این راستا رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد خود همه آنها را به عهده گرفته است.

رئیس کمیسیون اصل 90 تصریح کرد: هیچ کدام از این اقدامات فایده نداشته و مهدی هاشمی همانند سران فتنه که مردم در مورد آنها حکم دادند حکم مهدی هاشمی را داده‌اند و اگر دستگاه قضا بخواهد مدارا کند سلامت آن زیر سئوال می‌رود.

حجت‌الاسلام رسایی اظهار کرد: برخی به دنبال چنین جریان‌سازی‌هایی هستند که اتهامات رحیمی معاون اول احمدی‌نژاد منتسب به اصولگرایان بوده اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که همین اصولگرایان و از جمله شخص بنده بارها به احمدی‌نژاد گفتم که رحیمی از جنس تو نیست ولی وی این مسئله را نمی‌پذیرفت.

وی با اشاره به نقش اساسی وحدت اصولگرایان در انتخابات آینده گفت: آنچه امروز مشاهده می‌کنید این است که با توجه به حضور چهره‌های شاخص و تأثیرگذاری نظیر آیت‌الله یزدی، آیت‌الله مصباح و آیت‌الله موحدی کرمانی وحدت اصولگرایان در بهترین موقعیت خود وجود داشته و نباید از این موضوع غافل شد که عده‌ای با نام اصولگرایی به دنبال موش دواندن و شیطنت در عدم توسعه این وحدت هستند.

رسایی با اشاره به هجمه‌های اخیری که به وی وارد می‌شود، تصریح کرد: دارم به این مسئله فکر می‌کنم که شیرخوره‌ام ملس بوده و هجمه‌های زیادی بر من وارد است، اما بسیاری از این هجمه‌ها و تیرهایی که به سمت من وارد می‌شود، از سوی گویندگان و سایت‌هایی سبک و بی‌ارزش بوده، اما اینکه گاهی برخی هجمه‌ها نیز از رسانه‌های بزرگ بر من وارد می‌شود باید گفت من نیز به صراحت و شفاف پاسخ آنها را می‌دهم.

وی یادآور شد: بنده برای روزنامه شرق و ایران جوابیه‌ای فرستاده‌ام که با وجود پیگیری‌ها، آن را منتشر و چاپ نمی‌کنند و بنده در این زمینه اقدام قضایی کرده و در روزهای آینده این دو روزنامه مجبور به چاپ و انتشار جوابیه بنده هستند.

رسایی گفت: اینکه برای شخص بنده اتهاماتی نظیر زمین‌خواری و ... را نسبت دادند کذب محض بوده و مرحله به مرحله و به موقع تمام آنها را اطلاع‌رسانی می‌کنم.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در تشریح موضوع جیسون رضایی گفت: عده‌ای از من می‌پرسند این داستان چه بوده و من باید بگویم جیسون رضایی و همسرش خبرنگار واشنگتن‌پست بوده‌اند که در دولت جدید به علت گله‌گشادی حاکم بر سیستم که اندکی از دولت اصلاحات به ارث برده، چنین افرادی به نهاد ریاست‌جمهوری نفوذ کرده‌اند.

وی ادامه داد: جیسون رضایی و همسرش با نام تهیه گزارش و خبر در مکان‌های حساس و در کنار رئیس‌جمهور به وظیفه اصلی‌شان که سرکشی در موضوعات جمهوری اسلامی ایران بوده انجام وظیفه کرده و جالب اینجاست که چنین افرادی لطمه به کشور می‌زنند، اما این را توجه کنید که همسر جیسون رضایی در بسیاری از مراسم‌ها که دیگر خبرنگاران اجازه حضور نداشتند، در کنار رئیس‌جمهور حضور پیدا می‌کرد.

رسایی عنوان کرد: حرف ما این است که چرا برخی‌ها یک خط قرمز دور اقوام خود می‌کشند و اجازه نمی‌دهند دستگاه‌های ذیربط با آنها برخورد کرده و به این موضوعات رسیدگی شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحلیل آخرین روند مذاکرات هسته‌ای گفت: پیش از نمایندگان، مقام معظم رهبری پیگیر مذاکرات هسته‌ای بوده و بر آن نظارت دارند و همواره مواضع خود را شفاف بیان کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری بارها در سخنرانی‌های خود به این موضوع اشاره داشته که به مذاکرات خوشبین نیستم و خطاب به دولت بارها گفته‌اند که باید از حضور میلیونی مردم استفاده کرد و پیش از مذاکرات، توجه به توان داخلی داشته باشند، اما اینکه برخی می‌گویند چرا مقام معظم رهبری اجازه مذاکره دادند، باید اینگونه عنوان کرد که یک سال و سه ماه از مذاکرات می‌گذرد و می‌بینید که امروز صادق زیباکلام هم می‌گوید چیزی از این مذاکرات درنمی‌آید.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس تأکید کرد: اقدام مقام معظم رهبری در حوزه رفتار با تیم مذاکره‌کننده بسیار تیزهوشانه بود و بهانه را آنان گرفت، چرا که آنان فکر می‌کردند اگر مذاکره کنیم، بسیاری از مشکلات حل می‌شود و امروز بهانه‌ای وجود ندارد و همه مذاکرات را دنبال کرده و می‌توانند این موضوع را حس کنند که مذاکرات به نفع ما نیست.

رسایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا نمایندگان مجلس نیز در روند ریز مذاکرات قرار دارند، گفت: به طور رسمی ما از روند مذاکرات اطلاعی نداریم، چرا که اینگونه عنوان شده که مذاکرات محرمانه است، اما به شکل غیر رسمی پیگیر هستیم، بنده در مجلس هم به شکل خصوصی به شخص رئیس‌جمهور گفتم که آقای روحانی چرا مذاکرات محرمانه است؟

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس تصریح کرد: اگر بخواهیم دلایلی برای محرمانه بودن مذاکرات بیاوریم دو دلیل بیشتر وجود ندارد، یک؛ زمانی مذاکرات محرمانه است که نمی‌خواهیم این مطالب به گوش دشمن رسیده و متوجه آن شوند که به طور مشخص چنین موضوعی وجود ندارد، چرا که ما در حال مذاکره با دشمنان خود هستیم و موضوع دیگر این است که مذاکرات باید محرمانه باشد تا دوستان نفهمند و این به دلیل شکست‌هایی بوده که سبب رنجش، ناراحتی و غصه دوستان می‌شود که به عقیده بنده محرمانه بودن مذاکرات به این دلیل است.

رسایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پرونده وی در هیأت تخلفات اداری گفت: بنده زمانی مدیرکل ارشاد قم بودم و در آن سمت اعتبارات و بودجه‌های مختلفی داده می‌شد، همچنین در آن زمان شرایط به گونه‌ای بود که البته در سراسر کشور این موضوع وجود داشت، این بوده که مدیر ارشاد استان، رئیس انجمن نمایش آن استان نیز برشمرده می‌شد، در حقیقت بنده آنجا دو هویت با عنوان مدیر ارشاد و رئیس انجمن نمایش در قم داشتم و کاری که انجام شد این بود که به منظور پرداخت حقوق و هزینه‌های نیروی انسانی از حساب غیردولتی مبلغی برداشت کرده و مجدداً به آن حساب بازگرداندم و حالا به من می‌گویند که این خلاف قانون بوده که از حساب دولتی پول برداشت کرده‌ای، در حالی که حساب انجمن نمایش، دولتی نبوده است و حال توجه کنید که اگر قرار باشد با توجه به این تخلف، بنده پنج سال انفصال از خدمت باشم، پس بابت برداشت 4.1 میلیارد دلاری روحانی از صندوق توسعه ملی که به امید بازگرداندن وی از محل منابع نفتی بوده، باید روحانی تا آخر عمر انفصال از خدمت شود.

وی تأکید کرد: این قضیه و اظهارات کسانی نظیر اشرفی اصفهانی به عقیده بنده مسئله سیاسی است.

رسایی تصریح کرد: موضوع این است که دولت چرا با منتقدان چنین برخورد می‌کند، من در مجلس بارها گفته‌ام که یک موی روحانی را به انگلیس خبیث نمی‌دهم، در حالی که در طول هشت سال دولت قبل، یکی در یک اتاق بسته و تنها با خود نگفت که من دولت جمهوری اسلامی را به آن خبیث‌ها ترجیح می‌دهم، عقیده ما این است که هر چند اختلاف داشته باشیم، باید در مقابل انگلیس، اسرائیل و آمریکای خبیث به منزله یک تن بایستیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اعتدال در رفتار لاریجانی نسبت به این دولت و دولت گذشته وجود ندارد، گفت: لاریجانی رئیس مجلس بوده و نگاه و مواضعش تأثیرگذار است و اینطور می‌شود گفت که وی در دولت قبل از تمامی ابزارهای قانونی و حتی در مواردی خلاف قانون و برداشت‌های شخصی برای نظارت و فشار بر دولت استفاده کرد و امروز نیز از تمامی ابزارهای قانونی و حتی خلاف قانون به منظور حمایت از دولت استفاده می‌کند که این صحیح نبوده و من به رئیس مجلس نیز شخصاً گفته‌ام.

وی با تأکید بر اینکه مقایسه احمدی‌نژاد با روحانی، خاتمی و هاشمی رفسنجانی اشتباه است، گفت: بنده خودم دولت قبل و شخص احمدی‌نژاد را در کلیت قبول دارم، اما در همان دولت هم بنده طرح سؤال از وزرا را داشتم و به برخی از وزرای وی رأی ندادم و حتی خود من در مورد مشایی نیز مناظره کردم، اما موضوع اینجاست که مقایسه احمدی‌نژاد با روحانی به هیچ وجه صحیح نبوده، چرا که این دو راهشان متفاوت بوده و هست، می‌توان روحانی را با خاتمی و هاشمی مقایسه کرد، چرا که آنان راهشان یکی بود ولی احمدی‌نژاد را باید با خودش مقایسه کرد، یعنی قیاس بین احمدی‌نژاد سال 84 با احمدی‌نژاد سال 92 پس از دو سال خانه‌نشینی.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در پایان باید بگویم اینکه دولت همه تخم‌مرغ‌های خود را در سبد مذاکرات گذاشته صحیح نبوده و اینکه همه وزارتخانه‌ها در وزارت امور خارجه خلاصه شده و وزارت امور خارجه نیز در 1+5 خلاصه شده است، صحیح نیست.
لبی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
بورس نیوز جان...تو را بجان کسانی که دوسشون داری....این افراد و اخبارشون رو ول کن..
حمید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
آقای رسایی . با های و هوی کردن و ایجاد جنجال و هر روز مصاحبه کردن نمی توان رای دادگاه را تغییر داد. شما اگر جرمی انجام دادید که مجازات خواهید شد . در غیر اینصورت شما می توانید اعاده حیثیت کنید. والسلام...........
پاسخ ها
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۳۰
رسایی خوب میگه
الکس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۱
نه اگه راست هم بود ما انتظار نداشتیم شما تائیید کند.
کورش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۱
پس تهمت هایی که تو به دیگران زدی درسته ....................؟؟؟؟؟
عباس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
بنده چند مجرم را معرفی کردم قوه قضاییه دنبال نکرد اثبات کردم مال بچه یتیمها وجانبازان وبسیجیها خورده وپایمال شده ولی کو گوش شنوا....
اعتدال
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
واقعا حرفاي سراسر تناقض و جهت دار ايشون ارزش چاپ رو داشت.
دنیا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
چاه مکن بهر کسی اول خودت بعد کسی
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "حتاید" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تایدواتر خاورمیانه در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ برگزار خواهد شد.
پرداخت سود

پرداخت سود "وآوا" از ماه آینده آغاز می شود

شرکت سرمایه گذاری آوانوین زمان پرداخت سود به سهامداران مشخص کرد.

"ثجوان" در مجمع سود تقسیم نکرد

مجمع عمومی شرکت تأمین مسکن جوانان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ برگزار شد.
در مجمع عمومی

در مجمع عمومی "سپاها" چه گذشت؟

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت سیمان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.