تعداد بازدید : ۹۷۹
کد خبر : ۱۴۸۳۱۰
مديرعامل فرابورس:
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۶
    شركت فرابورس ايران در مقايسه با كشورهاي منطقه منا، يعني خاورميانه و شمال آفريقا رتبه 4 را پس از بورس استانبول، بورس قزاقستان و بورس مصر از لحاظ معاملات اوراق بدهي دارد. همزمان با تغيير در نحوه ارائه اطلاعات ناشران به صورت مستقيم، شركت‌هاي مشاور سرمايه‌گذاري نيز مي‌توانند پيرامون هر اطلاعيه، نظرات و پيشنهادات خود را از طريق سامانه‌هاي اينترنتي مجاز تحت نظارت سازمان بورس و فرابورس ايران منعكس كنند. به گزارش سنا، امير هاموني، مديرعامل فرابورس ايران در خصوص راه‌اندازي سيستم كامنت (نظر) گذاري مشاوران سرمايه گذاري بر روي اطلاعات شركت‌ها ابراز داشت: با هماهنگي سازمان و به ويژه دكتر اميري، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، پيشنهاد شد كه نظر تحليل‌گران حرفه‌اي و مشاوران سرمايه‌گذاري در قالب Comment پيرامون گزارش‌هاي فعاليت شركت‌ها منعكس شود. وي كه در جلسه هم‌انديشي شركت‌هاي مشاور سرمايه‌گذاري و فرابورس ايران سخن مي‌گفت، در اين خصوص افزود: مشاوران سرمايه‌گذاري مي‌توانند، نظرات خود را به صورت خلاصه در خصوص عملكرد شركت‌ها در سامانه‌هاي تحت نظارت سازمان بورس و فرابورس ابراز كنند و سرمايه‌گذاران را براي دريافت نظرهاي بيشتر به سايت خود راهنمايي كنند. هاموني در خصوص رتبه فرابورس ايران در بازار اوراق بدهي جهاني گفت: شركت فرابورس ايران در مقايسه با كشورهاي منطقه منا، يعني خاورميانه و شمال آفريقا رتبه 4 را پس از بورس استانبول، بورس قزاقستان و بورس مصر از لحاظ معاملات اوراق بدهي دارد. وي ادامه داد: در كشورهاي عضو كانون بورس‌هاي سازمان همكاري‌هاي اسلامي نيز رتبه 4 را در ارزش معاملات اوراق بدهي داريم در حالي كه رتبه اول متعلق به تركيه و بورس استانبول است و به ترتيب بورس باكو، بورس مصر و فرابورس ايران در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند. وي در خصوص معاملات اوراق بدهي در فرابورس ايران اشاره داشت: در سال گذشته حدود 16 هزار ميليارد تومان معاملات اوراق بدهي در فرابورس به ثبت رسيده است كه با معاملات سهام در فرابورس كه كمي بيش از 16 هزار ميليارد تومان بوده برابري مي‌كند؛ ضمن آنكه معاملات اوراق بدهي فرابورس ايران در دو ماهه ابتدايي سال 94 نسبت به مدت مشابه سال 93 رشد 42 درصدي داشته است. هاموني افزود: در معاملات اوراق بدهي نسبت به رتبه‌هاي دوم و سوم تفاوتي نداريم و مي‌توانيم آن‌ها را پشت سر بگذاريم اما با تركيه فاصله زيادي داريم در حالي كه تركيه روزانه 2 ميليارد دلار معامله سهم و 14 ميليارد دلار اوراق بدهي دارد يعني ارزش معاملات اوراق بدهي در اين كشور سالانه به 3600 ميليارد دلار مي‌رسد. مديرعامل فرابورس ايران در پايان تصريح كرد: در حال مذاكره با كميته فقهي هستيم كه بتوانيم مدل‌هاي جديد اوراق بدهي را وارد فرابورس ايران كنيم تا از اين جهت بازار اوراق بدهي كشور را رونق بخشيده و عمق آن را افزايش دهيم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: