تعداد بازدید : ۱۰۰۵
کد خبر : ۱۴۸۳۱۰
مديرعامل فرابورس:
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۰۷:۴۶
    شركت فرابورس ايران در مقايسه با كشورهاي منطقه منا، يعني خاورميانه و شمال آفريقا رتبه 4 را پس از بورس استانبول، بورس قزاقستان و بورس مصر از لحاظ معاملات اوراق بدهي دارد. همزمان با تغيير در نحوه ارائه اطلاعات ناشران به صورت مستقيم، شركت‌هاي مشاور سرمايه‌گذاري نيز مي‌توانند پيرامون هر اطلاعيه، نظرات و پيشنهادات خود را از طريق سامانه‌هاي اينترنتي مجاز تحت نظارت سازمان بورس و فرابورس ايران منعكس كنند. به گزارش سنا، امير هاموني، مديرعامل فرابورس ايران در خصوص راه‌اندازي سيستم كامنت (نظر) گذاري مشاوران سرمايه گذاري بر روي اطلاعات شركت‌ها ابراز داشت: با هماهنگي سازمان و به ويژه دكتر اميري، معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، پيشنهاد شد كه نظر تحليل‌گران حرفه‌اي و مشاوران سرمايه‌گذاري در قالب Comment پيرامون گزارش‌هاي فعاليت شركت‌ها منعكس شود. وي كه در جلسه هم‌انديشي شركت‌هاي مشاور سرمايه‌گذاري و فرابورس ايران سخن مي‌گفت، در اين خصوص افزود: مشاوران سرمايه‌گذاري مي‌توانند، نظرات خود را به صورت خلاصه در خصوص عملكرد شركت‌ها در سامانه‌هاي تحت نظارت سازمان بورس و فرابورس ابراز كنند و سرمايه‌گذاران را براي دريافت نظرهاي بيشتر به سايت خود راهنمايي كنند. هاموني در خصوص رتبه فرابورس ايران در بازار اوراق بدهي جهاني گفت: شركت فرابورس ايران در مقايسه با كشورهاي منطقه منا، يعني خاورميانه و شمال آفريقا رتبه 4 را پس از بورس استانبول، بورس قزاقستان و بورس مصر از لحاظ معاملات اوراق بدهي دارد. وي ادامه داد: در كشورهاي عضو كانون بورس‌هاي سازمان همكاري‌هاي اسلامي نيز رتبه 4 را در ارزش معاملات اوراق بدهي داريم در حالي كه رتبه اول متعلق به تركيه و بورس استانبول است و به ترتيب بورس باكو، بورس مصر و فرابورس ايران در رتبه‌هاي بعدي قرار دارند. وي در خصوص معاملات اوراق بدهي در فرابورس ايران اشاره داشت: در سال گذشته حدود 16 هزار ميليارد تومان معاملات اوراق بدهي در فرابورس به ثبت رسيده است كه با معاملات سهام در فرابورس كه كمي بيش از 16 هزار ميليارد تومان بوده برابري مي‌كند؛ ضمن آنكه معاملات اوراق بدهي فرابورس ايران در دو ماهه ابتدايي سال 94 نسبت به مدت مشابه سال 93 رشد 42 درصدي داشته است. هاموني افزود: در معاملات اوراق بدهي نسبت به رتبه‌هاي دوم و سوم تفاوتي نداريم و مي‌توانيم آن‌ها را پشت سر بگذاريم اما با تركيه فاصله زيادي داريم در حالي كه تركيه روزانه 2 ميليارد دلار معامله سهم و 14 ميليارد دلار اوراق بدهي دارد يعني ارزش معاملات اوراق بدهي در اين كشور سالانه به 3600 ميليارد دلار مي‌رسد. مديرعامل فرابورس ايران در پايان تصريح كرد: در حال مذاكره با كميته فقهي هستيم كه بتوانيم مدل‌هاي جديد اوراق بدهي را وارد فرابورس ايران كنيم تا از اين جهت بازار اوراق بدهي كشور را رونق بخشيده و عمق آن را افزايش دهيم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: