تعداد بازدید : ۶۷۵۷
کد خبر : ۱۴۹۶۸۵
۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
خبرآنلاین:تکلیف تسهیلاتی که موسسه میزان از سپرده های مردم به پروژه پدیده شاندیز و تسهیلات گیرندگان پرداخت کرده بود معلوم نیست.

پروژه پدیده شاندیز که این روزها از آن به عنوان عامل اصلی انحلال موسسه میزان یاد می شود بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان به سپرده گذاران میزان بدهکار است اما با توجه به نامعلوم بودن نتیجه رسیدگی به پرونده این شرکت مشخص نیست که بدهی این شرکت چه زمانی به سپرده گذاران میزان بازپرداخت می شود؟

سپرده قانونی ۱۰۰ میلیارد تومانی موسسه میزان نزد بانک مرکزی کفاف تسویه حساب با سپرده گذاران را نخواهد داشت و از طرفی شناسایی و فروش املاک و دارایی های این موسسه مستلزم طی پروسه ای چندساله می شود.

به این ترتیب طبق گفته مسئولان بانک مرکزی بانک صادرات تنها نقش عاملیت را بر عهده دارد و از منابع خود هیچ هزینه‌ای را صرف نخواهد کرد. این بانک تنها به عنوان نماینده بانک مرکزی موظف است که طبق مصوبات هیئت سه نفره مستقر در شعبه مرکزی موسسه میزان، با توزیع ۱۰۰ میلیارد تومان سپرده قانونی که موسسه میزان نزد بانک مرکزی داشت پاسخگوی سپرده گذاران خرد باشد و کسانی که بدون توجه به اخطارهای مقامات و نهادهای حاکم بر بازار پولی کشور سرمایه گذاری های کلان در این موسسه داشتند تنها باید از طریق مراجع قضایی پیگیر دریافت مطالبات خود از این موسسه باشند.

اما موضوعی که در این بین مغفول مانده زمان و میزان بازگشت تسهیلاتی است که این موسسه از محل سپرده های مردم به وام گیرندگان پرداخت کرده بود.

طبق آخرین صورت های مالی منتهی به اسفند سال ۹۲ که از موسسه میزان در دسترس است در سال ۹۱ این موسسه تنها به مجموعه پدیده شاندیز مبلغی بیش از ۳۲۵ میلیارد و ۷۸۳ میلیون تومان تسهیلات داده که این تسهیلات با نرخ ۳۰ درصد و سررسید یک ساله پرداخت شده بود .

در سال ۹۲ شرکت ورشکسته پدیده شاندیز از موسسه اعتباری میزان که در بین سه موسسه دیگر بیشترین تسهیلات را به این پروژه داده بود توانست مبلغی بیش از ۵۴۵ میلیارد و ۷۹۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند. این تسهیلات نیز با نرخ سود ۳۰ درصد و سررسید یک ساله پرداخت شده بود اما پیگیری های خبرنگار خبرآنلاین در مورد اینکه آیا مبلغ ۳۲۵ میلیاردی تسهیلات سال ۹۱ در پایان دوره سررسید بازپرداخت و تسویه شده است یا اینکه با تسهیلات سال ۹۲ محاسبه شده و استمهال شده است بی نتیجه مانده است.

گفتنی است در بین سه موسسه ای که به این پروژه تسهیلات پرداخت کرده بودند موسسه عسکریه و موسسه منحل شده اعتماد ایرانیان هم بودند که موسسه عسکریه مبلغی بیش از ۴۰ میلیارد تومان در سال ۹۲ با نرخ سود ۳۰ درصد و سررسید یک ساله پرداخت کرده بود.

از طرفی موسسه منحل شده اعتماد ایرانیان نیز در سال ۹۱ مبلغی در حدود ۲۱ میلیارد تومان به این شرکت پرداخت کرده بود که پس از انحلال موسسه اعتماد ایرانیان و واگذاری به بانک قوامین به ازای این مبلغ تعدادی از واحدهای تجاری و اقامتی پروژه شاندیز با تخفیف ۴۰ درصد به بانک قوامین واگذار شد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
فکر نکنم پدیده ورشکست شده یک مغازه تجاری را متری 50 میلیون تومان میخواستیم بخرم گفتند 60 میلیون هر متر چطور ورشکست شده.
پاسخ ها
منحل المغز
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
عزیزم میدونی کی ورشکست شده
اونی که پدیده رو می خواست ورشکست کنه
این مقاله بالا هم چرندی بیش نیست
بانک مرکزی یا حالا صادرات بدهی اشخاص رو می پردازند و خودشون ضمانت ها رو تملک و جهت دریافت بدهی اقدام می کنند
rasool
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
پس چرا پديده دو هفته است ديگه تعهدنامه ها را نميده؟؟؟ ندادن برگه تعهدنامه معنايي غير از اين داره كه پديده نميخواد يا نميتونه پول سهامدارها رو بده؟؟؟ خدا خودش به داد سهامدارهاي پديده برسه---ديگه نه تعهدي هست نه تعهدنامه اي---سهامدارها موندند با برگه هاي فروش زرد رنگ كه ديگه تعهدنامه هم بهشون نميده پديده
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
پدیده پول سهامداران خود را نمدهد پول سپرده گذاران میزان را بدهد ؟!!!!
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
پدیده از میزان پول نزول کرده وبه سهام داران وعده ۳۰ درصد نزول داده اگر وعده خداوند ملاک باشد ، که گفته نزول دادن ونزول خوردن جنگ با خداست ، شرکت شرکته محاربه با خداست .
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
کوتاهی از قانون نیز هست که دیر اقدام کرد ، اگر پدیده تمام پول ها را با سودش پس بدهد و ۸۰ درصدش رو هم پهلوان واقوامش بردارن دیگر چیزی برای مردم نمی ماند !!؟؟؟ آخرش یا باید ۸۰ درصد پهلوان ضبط وتقسیم شود یا مردم یک دهم پولشان را پس بگیرند
علي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
بورس نيوز عزيزم اولا بدهي پديده 500 ميليارد ولي بدهي ميزان به مردم 3000 ميليارد كه 500 ميليارد دردي دوا نميكنه دوما اين خبري كه شمانوشتي اصلا موثق نيست ميتوني بگي كدوم يك از مراجع قانوني يا قضااي گفته سوما شما جوش نخور از روز اول بده پديده رو ميگفتي همه ميدونن اين سايت ماله بورسي هاست كه چشم ديدن پديده رو ندارن
امید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
پدیده فقط ۱۴۰۰ نفر را در میزان بیکار کرد چند صد نفر را در تعاونی ایرانیان وهزارن نفر از سهامداران را با ندادن پولشان گرفتار کرد ، و هزاران نفر را در مشهد بیکار کرد جالب است که ادعای اشتغال زایی هم دارد
پاسخ ها
محمود چ
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
اونيكه با ندونم كاريش باعث بيكاري اينهمه آدم شد فقط و فقط آقاي دا.... ميباشد.
حسام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
عذر ميخوام دادا اميد - حاج محسن پهلوان اومد در خونتونو زد گفت بيا سهام بخر ؟؟؟؟
شما و امثال شما رفتي دفترش نشتي فرم درخواست خريد سهام رو پر كردي حالا هم بشين تا صبحت بدمد
امیر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
مردم با توجه به اینکه میزان پولشان رابه روز پس میداد وپدیده حداکثر ۴۵ روزه پولشان را دادند به اینها وگرنه هرگز یک ریال به اینها نمی دادند
امیر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
مردم با توجه به اینکه میزان پولشان رابه روز پس میداد وپدیده حداکثر ۴۵ روزه پولشان را دادند به اینها وگرنه هرگز یک ریال به اینها نمی دادند
ناشناس
ROMANIA
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
افرادی که سود روزشمار 23% تا 28% گرفتن،هر چه زودتر پولاتونو از این نزول خوانه ها بکشید بیرون تا سرمایتون دود نشده!!!
طمع نکنید که اوضاع سودها و موسسات هم بدجور خرابه. آتش زیر خاکستره!
ناشناس
ROMANIA
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
اژه‌ای:

احتمال منحل شدن برخی از موسسات مالی و اعتباری بزرگ وجود دارد
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
پدیده یک شرکت سهامی خاص است و اگر پول دارد طبق قانون ابتدا باید بدهی های شرکت را بدهد اعم از وامها وپول پیمانکاران بعد سهم سهامداران معلوم شده وپرداخت میشود ... البته اگر پولی در کار باشد وگرنه منحل میشود وپس از حراج اموال بدهی ها از آن کم میشود وهرچه ماند بین سهامداران تقسیم میشود .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
سلام پروژه پديده ورشكست نشده و داره فعاليت مي كنه، خيلي ها دوست داشتن اين اتفاق بيفته ولي نشد، بد نيست صحبت هاي امشب اقاي اژه اي رو گوش كنيد
امیر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
سوال ما از دادستان این است که ایشان از نتیجه ارزیابی کدام نهاد اقتصادی و یا بازرسی استفاده کردند و در مصاحبه مورخ ۹۳/۱۰/۲۱ بدون کمترین توضیحی در مورد داراییهای شرکت پدیده قیمت هر سهم را حدود یک ششم ارزش شرکتی یعنی حدود ۲۰۰۰ تومان عنوان کردند؟
ناشناس
ROMANIA
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
بیا مغازه تجاری مرکز مشهد بهت بدهم نصف همین قیمت خالی نبند در مشهد الرضا جای ربا و نزول نیست
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
نصف این قیمت؟؟!!! چه خبره !!!من خودم در بهترین نقاط تجاری مشهد یک سوم ودر نقاط معمولی یک دهم قیمت بهتون تحویل میدم .... هرکه برود در بیابان متری ۶۰ میلیون تومن تجاری بخرد مشکل دارد .
پاسخ ها
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
یک سوم قیمت ؟؟!! بیا من توی بهترن جای مشهد مغازه ای 100 متری رو میدم بهت مجانی . تازه یه جعبه نوشابه کوکا هم روش تا قبل از غذا و بعد از غذا توی مغازت بشینی و بخوری تا مبادا ترش نکنی .
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
البته این جور قیمت پروندن ممکنه بر نامه ریزی شده باشد مثلا سهام دارانی که طرفداری میکنند !!!؟؟؟ ممکنه بجای هر ۵۰۰۰ سهم ۱۲۰۰۰ تومنی یک متر تجاری گیرشون بیاد بعد ببینم هنوزم میگن پهلوان قهرمان یا اشکشون در میاد ....
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
سهامدارانی که میگن می ارزه بیان ببرمشون پدیده بجای هر ۶۰ میلیون تومن سهام یک متر تجاری بهشون بدم حالشون جا بیاد ، مدیران پدیده با کله هر چقدر بخوایید با سهام عوض میکنند .... اگر راست میگید بیاد جلو بجای پولتان متر ۶۰ میلیون مغازه از پدیده بگیرید ... چرا میخوایید یک عده دیگه بیان بخرن بد بخت بشن که الکی طرفداری میکنید .
mohamadi
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
از زمانيكه گروه كارشناسي قيمت گذار پديده به تهران برگشته شركت پديده تحويل دادن برگه هاي تعهد نامه را متوقف كرده است اين حركت پديده چه معنايي دارد ؟؟؟ آيا خبرهاي خيلي بد در راه است؟؟؟ آيا شايعات در مورد قيمت جديد سهام پديده كه خيلي كمتر است صحت دارد كه ديگه پديده حاضر به دادن برگه تعهدنامه ها نيست
علي
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
سخنان دیروز سخنگوی قوه قضاییه درباره پدیده به سهامداران نگران این یقین را داد که پدیده مشکل قضایی عمده ای ندارد و تخلفات مجموعه هم اصلاح شده و فعالیت آن در آینده نیز ادامه خواهد داشت.
حسام
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
دادستان مشهد ميخواست پديده و مردمو به زمين بزنه ك زد الان نه كاري به پديده داره نه ميزان خبري ازش
سجاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۹
آقا کسی خبر داره چرا دادن تعهد نامه ها متوقف شده؟
هرکسی رو یکجور میپیچونن به من گفتن برگه نداریم...
به دوستم یک چیز دیگه گفتن!!!
بابا به خدا ما هم گول خوردیم و خامی کردیم...
یکی به دادمون برسه...
سعید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
خیلی دوست دارین سونامی که تو کشورهای دیگه میاد رو هم به پدیده ربطش بدین نه؟؟
فعلا دور شماست...
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۱
سونامی رکود مشهد ۹۰ درصدش متعلق به اقدام پدیده به طماع کردن مردم وجمع کردن سرمایه هاست
گروگان پدیده در تعاونی میزان
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۳
پدیده باید بدهی به میزان را پرداخت کند و یا هییت تسویه میزان به هر مقدار که املاک را در ضمانت دارد به فروش بگذارد و سپرده گذاران را به پولشان برساند،و هییت تسویه میزان املاک خود میزان را که گفتن 800میلیارد تومان میباشد زودتر بفروشند و به سپرده گذاران بدهند و باز مطالبات دیگر را بگیرند و به سپرده گذاران بدهند ..نه مانند 3 ماه پیش به افراد خاص........
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۵
طرفداران پهلوان میگویند حاجی زمین های زراعی یا بقول خودشان بایر را مفت خرید وبعد تغییر کاربری داد وبعد ارزش افزوده شد بعد کلی سود درست شد . اگر برید کمی مطالعه کنید می بینید تعریف زمین خواری دقیقا همین است !!!!!
عجب !!! برای بقیه جرم است !!! ولی چون قرار بود سود مفت گیرتان بیاید که نیامد ، برای شما شد سود حلال و اشتغال زایی !!!
خوب زمین خواران دیگر هم برای دور دیوار کردن و ویلا کردن زمین های زراعی تغییر کاربری شده کاگر استخدام میکنند ولی از کلاهبردار وزمین خوار به قهرمان تبدیل نمی شوند .
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۷
سه معضل بزرگ مملکت ما که باعث فقر و نابودی اقتصاد ایران شد !!!
۱- اختلاس : مثال پرونده ۳۰۰۰ میلیاردی و «ب ز » و .....
۲- زمین خواری : مثال ، پدیده و پهلوان و.....
۳- نزول ورباخواری : مثال ، میزان و موسسات و ..
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
پرطرفدارترین عناوین
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: