تعداد بازدید : ۱۱۶۳
کد خبر : ۱۴۹۸۸۱
۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۶
رضا رضایی با بیان اینکه مدیران خودروساز، قرارداد برد- برد با پژو منعقد کنند، گفت: شکل همکاری پژو با ایران مشابه همکاری این خودروساز با هیچ کشوری نیست/ پژو منفعت طلب است
به گزارش «نسیم»، رضا رضایی افزود: اگر دولت امنیت سرمایه گذاری را ارتقا دهد و مدیران خودروساز، قرارداد برد - برد با پژو منعقد کنند بهتر از همکاری با خودرو ساز جدید است زیرا در 20 سال گذشته فرهنگ، انتظارات و استانداردهای یکدیگر را خوب شناختیم که این یک سرمایه است.

وی با بیان اینکه شکل همکاری پژو با ایران مشابه همکاری این خودروساز با هیچ کشوری نیست گفت: به طور نمونه چین با پژو قرارداد دارد و شرط می کند که باید 50 تا 60 درصد قطعات را ساخت داخل کند، انتقال فناوری دهد و دانش فنی قطعه سازان دو کشور به روز شود، همچنین سطح استاندارد خودروها ارتقا یابد.

نائب رئیس انجمن قطعه سازان خودرو گفت: امیدوارم مسئولان در عقد قراردادهای جدید، انتقال فناوری و بالا بردن سطح دانش قطعه سازی همتراز قطعه سازان پژو را لحاظ کنند.

وی افزود: در قراردادهایی که خودروسازان با پژو داشته اند سود خوبی نصیب پژو شده است زیرا این خودروساز قراردادها را به بهانه هایی مانند نبود امنیت سرمایه گذاری در ایران این گونه می خواست.

رضایی افزود: اگر مسئولان صنعت خودروسازی هوشیار باشند و از تجربیات گذشته درس بگیرند، باید پلتفرم مشترک طراحی کنند و یا اگر خودرویی را می خواهند وارد کنند با انتقال فناوری باشد.

وی گفت: خودروسازی صنعتی راهبردی است و باید قراردادها امن و با شروط ما منعقد شود تا منافع خودروسازان، قطعه سازان و مردم تامین شود.

وی با بیان اینکه از دهه 70 و 80 قطعه سازی در کشور رشد کرد و قطعه سازان ایرانی همتراز قطعه سازان بنام دنیا شدند، گفت: همه قطعات ساخت داخل بی کیفیت نیست اگر هم قطعه بی کیفیتی وجود دارد باید علت آن را تحلیل کرد زیرا قطعه سازان در شرایط بسیار سختی تولید می کنند، اما قطعه سازان مطرح، هیچ گاه کیفیت را زیر سوال نبرده اند.

رضایی گفت: حق مردم این است که انتظارشان از کیفیت قطعات خودرو بالا باشد و خودروسازان هم باید انتظار مشتری را برطرف کنند.

بهبودی کیفیت قطعات خودروهای داخلی

وی افزود: با تلاش قطعه سازان و خودروسازان در 4 تا 5 سال اخیر، کیفیت قطعات در خودروهای پژو405، پژوه206 و پراید بهبود یافته است اما باید برند خودروها را عوض کرد زیرا 15 سال است که خودروی 405 در دنیا تولید نمی شود.

نائب رئیس انجمن قطعه سازان خودرو با بیان اینکه حدود 700 قطعه ساز خودرو در کشور فعال است، گفت: حدود 80 درصد از قطعات خودروی مورد نیاز در کشور ازجانب 40 قطعه ساز تولید می شود که دانش و سخت افزار این واحدها برای خودروهایی که هم اکنون در کشور تولید می شود به روز است.

رضایی افزود: متاسفانه روند دریافت طلب قطعه سازان از خودروسازان رو به بهبود نیست زیرا بر اساس قراردادهای دو جانبه قرار بود سه ماه یکبار طلب خود را دریافت کنند اما هم اکنون به بیش از سه ماه افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: اگر خودروساز به هر طریقی پرداخت به قطعه ساز را به موقع انجام دهد، قطعه ساز هم در تحقیق، توسعه و فعالیت های خود بهبود خواهد داشت.

رضایی با بیان اینکه خودروساز معتقد است قیمت خودروهایش به روز نیست گفت: در3 تا 4 سال اخیر، وقت زیادی از رسانه ها، سازمان حمایت و شورای رقابت صرف قیمت گذاری خودرو شد، آیا این کار مشکلی است؟ واقعا نهاد یا سازمانی نیست که قیمت را شفاف برای مردم بگوید؟

وی افزود: در 2 تا 3 سال اخیر، به علت مشکلاتی مانند تحریم و مدیریت، قیمت تمام شده هر نوع کالا در ایران بالاست ضمن اینکه قیمت انرژی در پایان سال گذشته 17 درصد افزایش یافت و دست مزد نیروی انسانی نیز افزایش سالانه دارد.

رضایی ادامه داد: همه این عوامل در کنار افزایش نرخ ارز موجب افزایش قیمت خودرو شد البته در سال های پیش از آن نیز اقتصاد کشور متاثر از خسارت های جنگ تحمیلی بود.
علی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۲
بابا بروید درشرکت های قطعه ساز ( ختور . خکار.
ختراک و......... ) نگاه کنید بااین وضع زیان چقدر پاداش پایان سال میگیرند ؟؟ پایه از پی خراب است و مادنبال چه ؟؟
جاسم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۲۲
هیچوقت خودروسازان ایرانی تا وقتی ابتکار نداشته باشند و وابسته به برندهای اروپایی باشند رشد نخواهند کرد بهتره از کشور چین بیاموزیم که داره کم کم خودشو به سطح جهانی می رسانه و ما درجا می زنیم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.