تعداد بازدید : ۹۷۴
کد خبر : ۱۵۰۹۴۵
۱۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۶

به گزارش خبرنگار اقتصادیخبرگزاری فارس، محسن صالحی نیا در جمع خبرنگاران در مورد ایراد شورای رقابت به دستورالعمل واردات خودرو، اظهار داشت: وزارت صنعت برنامه‌ای برای بازنگری در دستور العمل واردات خودرو ندارد و همان دستورالعملی که تصویب شده مدنظر خواهد بود.

وی افزود: طبق دستورالعمل واردات خودرو، شرکت‌های دارای خدمات پس از فروش به صورت رسمی می‌توانند خودرو وارد کنند و یا در صورت واردات توسط شرکت‌های دیگر باید تحت پوشش شرکت‌های دارای خدمات پس از فروش وارد شود.

وی با بیان اینکه نه شورای رقابت موضوعی در مورد دستورالعمل واردات خودرو به ما منعکس کرده و نه ما برنامه‌ای برای بازنگری در این دستورالعمل داریم، گفت: به اعتقاد ما انحصاری در واردات خودرو وجود ندارد و هر فرد حقیقی یا حقوقی با رعایت ضوابط می‌تواند برای واردات خودرو اقدام کند.

صالحی‌نیا تصریح کرد: قرارداد مربوطه مشخص است و در آیین نامه ابلاغی نیز آمده که واردکنندگان می‌توانند طبق آیین نامه ابلاغی با یکدیگر تفاهم کنند و برای خودرو وارداتی خدمات پس از فروش مناسب ارائه کنند.

وی تأکید کرد: اگر امروز ثبت سفارش و واردات خودرو به شدت کاهش یافته، به این معنا نیست که روش تعیین شده برای واردات خودرو روش مناسبی نیست، بلکه کاهش واردات می‌تواند عوامل مختلفی داشته باشد.

معاون وزیر صنعت همچنین از افزایش تقاضا برای دوگانه‌سوز شدن خودروها در پی تک نرخی شدن بنزین خبر داد و گفت: سیاست خودروسازان بر اساس نیاز مشتری تعریف می شود و اگر نیاز خودروسازان به خودروهای دوگانه سوز بیشتر باشد، باید این موضوع را در برنامه خود لحاظ کنند.

وی تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای خودروهای دوگانه سوز و عرضه آن از نظر خودروسازان نداریم و تولید مخازن سی‌ان‌جی نیز در داخل صورت می‌گیرد.

* یارانه مازوت سیمانی‌ها و بازسازی کارخانه قند، یارانه تولید محسوب نمی‌شود

معاون وزیر صنعت در ادامه در مورد 143 میلیارد تومانی که بابت یارانه تولید عنوان شده است نیز گفت: 83 میلیارد تومان برای واحدهای سیمانی مازوت‌سوز، 50 میلیارد تومان بابت صادرات و 10 میلیارد تومان نیز برای کارخانه‌های قند اختصاص یافته است.

وی در عین حال تأکید کرد: اظهار نظر وزیر صنعت مبنی بر عدم دریافت یارانه تولید صحیح است، زیرا هر چند سازمان مدیریت اعلام کرده که این ارقام تخصیصی از محل منابع هدفمندی است، اما باید توجه داشت که هدفمندی یارانه‌ها و منابع آن تعریف خاص خود را دارد.

وی تصریح کرد: در جهت اهدافی که در حمایت از تولید داخل داریم، تلاش می‌کنیم در مذاکره با سازمان مدیریت هر چه زودتر این منابع را تخصیص بدهند تا بتوانیم از این منابع در جهت یارانه سود تسهیلات برای بخش صنعت استفاده کنیم.

صالحی‌نیا در پاسخ به این سوال که آیا این بودجه تخصیص یافته با منابع هدفمندی فرق می کند؟ گفت: این سوال را باید از کسانی که منابع را تخصیص می‌دهند، بپرسید. قطعاً سازمان مدیریت می‌تواند پاسخگو باشد که این منابع با هدفمندی یارانه‌ها یکسان است یا خیر؟

* کالاهای مصرفی ارز مبادله‌ای نمی‌گیرند

وی در ادامه در مورد سیاست وزارت صنعت برای حمایت از بخش تولید، اظهار داشت: سیاست های وزارت صنعت در حمایت از بخش صنعت، سیاست های کلانی است که از آن جمله می‌توان به سیاست‌های مربوط به صنایع کوچک، خوشه های صنعتی و پیوستن آنها به شرکت های بزرگ و اقماری اشاره کرد.

وی افزود: همچنین تأمین منابع مالی این بنگاه‌ها در چارچوب صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و منابع فنی اعتباری که مختص صنایع کوچک است، سیاست های حمایت از صنایع کوچک محسوب می‌شود.

معاون وزیر صنعت اظهار داشت: بر این اساس، با استفاده از منابع پیش بینی شده در صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک و منابع فنی اعتباری خاص صنایع کوچک و همچنین فعالیت‌های انجام شده در شهرک های صنعتی، می‌توان در ارتباط با صنایع کوچک اقدام کرد.

وی تصریح کرد: سال گذشته 106 هزار میلیارد ریال تسهیلات مالی به بخش صنعت و معدن اختصاص یافت که بخش عمده‌ای از آن به صنایع متوسط و کوچک پرداخت شده است.

صالحی‌نیا افزود: تأمین منابع مالی تولید باید بر اساس قواعد مشخصی مدنظر قرار گیرد که در مورد اینکه چه مقدار توسط بانک ها باید انجام شود و چه مقدار باید از محل افزایش سپرده قانونی بانکها نزد بانک مرکزی تأمین شود، بحث شده است.

وی با بیان اینکه نظام تعرفه ای مهمترین بخش در زمینه حمایت از کالای مصرفی است، تصریح کرد: اواخر سال گذشته سیاستی تدوین و ابلاغ شد که در حال اجرا است و بر اساس آن برای کالاهای مصرفی، ارز مبادله‌ای اختصاص نمی‌یابد.


کاظم
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۰
اگه غیر از این حرف میزدی جای تعجب بود بندگان خدا وارد کنندها زحمت زیادی میکشند گارانتی میدهند اصلا قطعات خودرو به خاطر تحریم یافت نمیشه به شرکتهای وارد کننده مربوط نیست انها بابت هر خودرو 4 یا 5 میلیون میگیرند گارانتی بدهند و خدایی هم تعویض روغن و فیلتر هوا و روغن را به موقع انجام میدهند واگر انها نبودند ما کجا باید روغن عوض میکردیم.تازه مگه نماینده گی های تولید داخل غیر تعویض روغن چی کار میکنند.انها هم باید به خاطر تعوض روغن حد اقل 4میلیون بگیرند چون در حقشان اجحاف شده .حالا یک عده به سفره پول بی حساب کتاب رسیدن هی بیخودی گیر بدید این همه اختلاس شده گیر دادید به این دو زار پول گارانتی.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: