کد خبر : ۱۵۱۸۴۴
کار گزاری مبین سرمایه گزارش کرد
۳۰ تير ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۰
مبین سرمایه
در معاملات امروز سه شنبه 94.04.30 در بازار برق بورس انرژی 91 مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 116 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، کاهش 87 درصدی را نشان می دهد.

گزارش بازار:

به گزارش بورس نیوز به نقل از گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه در معاملات امروز سه شنبه 94.04.30 در بازار برق بورس انرژی 91 مگاوات برق به ارزش 1 میلیارد و 116 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته، کاهش 87 درصدی را نشان می دهد.

میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد‌های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از 3 هفته روند نزولی در معاملات امروز متوقف شد و رشد اندک 0.5 درصدی را به ثبت رساند.

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ

نمودار میانگین وزنی قیمت:

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ
آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ

همانطور که در نمودار میانگین وزنی قیمت مشخص است روند نزولی قیمت پس از مدتها در معاملات امروز متوقف و در محدوده 510,000 ريال قرار گرفت. با توجه به سابقه روند قیمت ها در بورس انرژی، در صورت تأخیر در واریز اعتبارات جدید به حساب شرکت های توزیع نیروی برق؛ احتمال کاهش بیشتر قیمت وجود دارد.

معاملات امروز بازار برق بورس انرژی، یکی از روزهای کم حجم و کم رمق خود را به ثبت رساند به طوریکه تنها در سه سررسید و مجموعاً 91 مگاوات برق معامله شد.

آمار معاملات امروز به تفکیک نماد‌های معاملاتی:

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ

بررسی روند نماد 1394.05.09 :

نمودار زیر روند قیمت در نماد بارپایه 1394.05.09 را نشان می‌دهد. همانطور که مشخص است روند نزولی قیمت در طول دوره پایدار بوده و در انتهای دوره از شیب آن کاسته شده است. در حال حاضر قیمت در محدوده 504,000 ريال قرار دارد.

روند سال گذشته این نماد همانطور که در تصویر مشخص است برخلاف امسال روندی صعودی بوده و تا حدود 546,000 ريال رشد داشته است.

در این نماد تا به امروز 657 مگاوات برق مورد معامله قرار گرفته است که بیشترین حجم معاملات مربوط به معاملات 1394.04.20 با 161 مگاوات می‌باشد.

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ

روند نماد 1393.05.09 (روند قیمتی نماد فوق در سال گذشته) :

آمار و گزارش معاملات برق در بورس انرژی در تاریخ

استفاده از مطالب بدون ذکر منبع مجاز نمی‌باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: