کد خبر : ۱۵۱۹۲۲
۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۱
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جمعی از فرهنگیان صبح امروز در اعتراض به بازداشت یکی از مقامات سندیکای معلمان در مقابل مجلس تجمع کردند.

اين تجمع بر اساس فراخواني در روزهاي گذشته برگزار شده بود و طبق روال معمول تجمع هاي مقابل مجلس، بدون مجوز برگزار شد. اين تجمع نهايتا با ورود نيروي انتظامي متفرق شده و پايان يافت.

در پي اين رخداد حجت الاسلام ابوترابي فرد نايب رئيس مجلس از تريبون علني در پايان جلسه امروز از وزیر کشور خواست تا موضوع آموزگاران تجمع کننده را بررسی کند. او از تشکيل کمیته مشترکی با همکاری مجلس و دولت براي پیگیر مسائل مهم فرهنگیان خبر داد و ابراز اميدواري کرد که به نتیجه برسد. وزیر آموزش و پرورش، مدیران ارشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان منتخب دو کمیسیون آموزش و برنامه و بودجه در اين کميته حضور دارند.

نوع ورود نيروي انتظامي به اين تجمع سبب شد که علي مطهري نماینده تهران بگويد: «ضروری و معقول نیست که نسبت به این تجمع‌ها حساسیت زیادی نشان داده شود. خصوصا درباره فرهنگیان. حداکثر این است که این ها می‌آیند و حرفشان را می‌زنند و می‌روند».

به گفته وي هر تجمعی مادامی که منجر به آشوب، بی‌نظمی و تخریب نشود باید آزاد باشد. اصل 27 قانون اساسی نیز می‌گوید راهپیمایی اگر مخل مبانی اسلام نباشد آزاد است و حتی نمی‌گوید که باید مجوز اخذ شود؛ البته بعدا در قوانین عادی گفته شده که باید مجوز گرفته شود.

به گزارش ايسنا، این نماینده مجلس با بیان این که حساسیت درباره‌ی تجمع‌ها موجب تشدید موضوع خواهد شد به برخی بازداشت‌ها در این تجمع اشاره و خاطر نشان کرد:‌ البته من از اتهامات اینها خبر ندارم، اما اگر صرفا هدف از تجمع اظهار نظر باشد، برخورد با آن کار درستی نیست. مجلس باید وارد این موضوعات شود اما متاسفانه کمتر وارد می‌شود. البته تذکر امروز آقای ابوترابی‌تذکر خوبی بود که شاید باعث پیگیری موضوع شود.

گفتني است سيدحسين نقوي حسيني رئيس فراکسيون فرهنگيان مجلس تا کنون موضعي در خصوص اين تجمع و نحوه برخورد با آن نشان نداده است.

محمد رضاخواه عضو کانون صنفی معلمان در گفت و گويي با ايلنا ضمن آرام خواندن اين تجمع از دستگیری برخی معلمان در این تجمع خبر داد.
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
حالا اگه دلواپس ها تجمع کرده بودند نه تنها کاریشون نداشتند بلکه ساندیس و کیک هم براشون می اوردند.
علیرضا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
سلام:دبیریواموزگاری که با 22سال خدمت حدود14/000/000 ریال حقوق میگردکه بعضا دریافتی انهاحدودا 11/000/000میشود با این همه گرانی اجاره مسکن وسایرارزاق چه باید بکند.ایا راهی جز تجمع واعتراض مسالمت امیز دارد.
ahmad
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
معلمان شش ماه از سال را از هشت و نیم تا یک میانگین کار میکنند و بقیه سال دنبال تفریح و شغل دوم هم میتونند با اوقات فراغت زیادی که دارند به راحتی داشته باشند ما که در کارخانه از شش صبح تا شش بعدالظهر کار میکنیم در گرمای طاقت فرسا چه بگوییم این تبعیض است انها به خواستشون برسند و ما نه از شعا رمعلمی شغل انبیاست سو استفاده میکنند
الکس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۱
تو این مملکت هر تجمعی به حق یا نا حق سرکوب میشه
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
ملتی که معلم را خوار دارد بی شک میوه ی خواری بر دارد
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
چرا نیرو انتظامی وقتی ارازل دلواپس هر کری می خوانند می کنند اصلا انگار وجود نداره
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
یک مقایسه سطحی بین حقوق معلمان ایرانی وحقوق معلمان کشورهای توسعه یافته نه بلکه با کشورهای همسایه مانند ترکیه.امارات.عربستان و....چندین واقعیت رانمایان میکند 1-چه ظلم بزرگی درحق معلمان ایرانی میشود2- چه ظلم بزرگتری درحق دانش اموزان واینده انها می شود3-چه هزینه هایی ازبابت درست اموزش ندیدن وشایسته تربیت نشدن نسل اینده برخانواده ها وجامعه همچون فزونی بزهکاری .اعتیاد.دزدی.و.....تحمیل میشود 4-چه سرمایه های مادی ومعنوی از این مملکت پیوسته به باد می رود5-وچه های دیگر...
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
کار بجایی رسیده کارگر محترم نیز خود رابا معلم مقایسه میکند عزیزم ارزش کار فکری واموزشی وتربیتی با کار یدی قابل مقایسه نیست
حمید
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۲
کامنت شماره 3لطفا حلقه المسدود
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: