تعداد بازدید : ۳۲۵۶
کد خبر : ۱۵۳۲۸۷
مستطيل شيشه اي تالار
۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۳
کیوان فر
پنجمین ماه از سال 94 هم به پایان رسید تا حرکت لاک پشتی بورس و قیمت ها همچنان ادامه داشته باشد. بطوریکه هیچ روند پر قدرتی در معاملات سهام قابل مشاهده نبوده و نقدینگی هنوز اعتمادی به شرایط حاکم بر تالار شیشه ای ندارد.

با اتمام ساعات معاملات روز شنبه 94.05.31 شاخص بازار اول ( تالار اصلي ) با 30 واحد کاهش به رقم 46186 واحد رسيد. عکس این وضعيت را در شاخص بازار دوم (تالار فرعي) شاهد هستيم بطوريكه شاخص تالار فرعي در اين روز با ثبت 209 واحد افزایش عدد 139696 واحد را تجربه كرد. شاخص قیمت (وزنی ارزشی) بورس نيز در روز جاري با 2 واحد افزایش به رقم 25849 واحد رسيد.

همچنین در این روز "وغدیر" با 43 واحد افزایش شاخص، بیشترین تأثیر مثبت را بر جا گذاشت و در مقابل "فملی" با 27 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را بر روی شاخص داشت.

شاخص فرابورس نیز با 7 واحد کاهش به رقم 742 واحد رسید.

گفتني است ارزش كل معاملات در بازار بورس به رقم 1359 میلیارد ریال و ارزش کل معاملات در بازار فرابورس به رقم 896 میلیارد ریال رسید.

به گزارش بورس نیوز، پنجمین ماه از سال 94 هم به پایان رسید تا حرکت لاک پشتی بورس و قیمت ها همچنان ادامه داشته باشد. بطوریکه هیچ روند پر قدرتی در معاملات سهام قابل مشاهده نبوده و نقدینگی هنوز اعتمادی به شرایط حاکم بر تالار شیشه ای ندارد.

اولین خبر امروز مربوط به خودرویی هاست؛ بطوریکه دبیر انجمن قطعه سازان از افزایش مطالبات قطعه سازان از خودرو سازان خبر داد و گفت که قرار شده یکی از شرکت های خودرو ساز در ازای پرداخت بدهی خود، خودرو به قطعه سازان تحویل می دهد، اما مشکل اینجاست که خریداری برای خودرو وجود ندارد و این راه حل نیز پاسخگوی وصول مطالبات قطعه سازان نخواهد بود که اخذ چنین تصمیمی از نبود نقدینگی در این صنعت حکایت دارد.

جالب تر اینکه این خودرو ساز داخلی به جای تولیدات خود می خواهد مطالبات قطعه سازان را با خودروی چینی تهاتر کند. اما سوال اینجاست که آیا با این تصمیم شرکت خودرو ساز می خواهد به نوعی اعتراف کند که چندان کیفیت محصولات خود را در مقابل محصولات چینی قبول ندارد؟

آن هم در شرایطی که همزمان با کیفیت پایین، قیمت ها نیز از نظر خریداران بالاست؛ بطوریکه حتی در هفته های اخیر مردم کمپینی اعتراض آمیز نسبت به قیمت خودروهای داخلی به راه انداخته اند پیرامون نخریدن خودروی بی کیفیت داخلی.

خبر دیگری که امروز در تالار به گوش می رسید، خبری پیرامون تخفیف 10 درصدی و حداکثر 50 میلیارد ریالی حقوق دولتی بهره برداران معادنی است که طرح های پژوهشی کاربردی اجرا کنند؛ اما اهالی تالار بایستی در نظر داشته باشند که این موضوع هیچ ارتباطی به دوقلوهای سنگ آهنی ندارد.

اما در بازار امروز پر قدرت ترین روند را در میان قند و شکری ها شاهد بودیم تا همزمان با بازگشت دو نماد "قشکر"، "قنیشا" به بورس به ترتیب با 10.5 و 9.5 افزایش قیمت سهم، رشد قیمت های مجاز روزانه در سایر نمادهای این گروه محقق گردد.

"قثابت" اما از این روند مثبت بی نصیب ماند تا سهامداران بد شانس این مجموعه قندی برای انتخاب اعضای هیأت مدیره در این روند رو به رشد قیمت سهام، که چند روزی است در گروه قندی آغاز شده از تابلوی معاملات دور باشند.

"قلرست" اما بر خلاف سایر هم گروه هایش در حداکثر دامنه نوسان منفی معامله شد تا با پایداری صف فروشندگان همچنان به روند نزولی پای بند باشد.

در طرف دیگر اما گرد و خاک جدیدی در بانک ها به پا خواسته که می تواند نگرانی هایی را برای برخی سپرده گذاران در پی داشته باشد. آن هم اینکه با ابلاغ رییس جمهور بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری موظف به ارسال اطلاعات مربوط به جمع گردش و مانده سالانه انواع حساب های بانکی اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان امور مالیاتی شدند.

به عبارت عامیانه تر با این ابلاغیه قرار است سازمان امور مالیاتی در حساب مردم سرک بکشد و اگر این امر اتفاق بیفتد، احتمالاً شاهد انتقال پول های سپرده شده در شبکه بانکی به جای دیگری خواهیم بود که بورس بر مبنای شرایط حاکم بر روند معاملات خود مسلماً مقصد این مبالغ نخواهد بود.

اما اجازه دهید بگوییم این مسافر سرگردان در رکود موجود در اکثر بازارها به کجا کوچ خواهد کرد؟ به نظر می رسد جواب این سوال بالشت زیر سر سرمایه داران و سپرده گذاران باشد. بطوریکه از این پس پول جایگزین پر و پنبه در بالشت ها خواهد شد که روشی سنتی و شیوه سبک پدران و پدر بزرگ هاست.

حال باید منتظر ماند و دید این اتفاق می افتد یا نه.

ناشناس
ROMANIA
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
شما چرا داری پیشگویی میکنی یابه عبارتی به بازارخط میدی ؟ صبرکن ....
عطا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
همیشه عادت کردیم هرکاری که جای دیگه دنیا انجام میشه رو با آب وتاب برای هم تعریف کنیم اما اگه همون کار اینجا بخواد انجام بشه هزارتا اسم براش پیدا میکنیم.
درسته که کشور پیشرفته ای نیستیم و خیلی مونده به اونجاها برسیم اما مگه نباید از یه جا شروع بشه ؟؟؟ مثلا اون دلالی که الان سالهاست داره سرپایی معامله های چندصد میلیونی میکنه و یک ریال مالیات نداده چجوری باید سر از کارش دراورد ؟؟؟
اتفاقن همین "سرک کشی" ها نبوده که مملکت به سمت دلالی پیش رفته.
جناب مستطیل شیشه ای اگه راه بهتری داری پیشنهاد بده اگه نداری بیخود اسم رو این رفتار نذار. بذار معلوم بشه کی داره چیکار میکنه. دولت قرار نیست از پول ملت کش بره. نگران نباش ! پولدارها انقدر عقل دارن که خطر پول در بالش گذاشتن رو به جونشون نخرن.
پاسخ ها
فرهاد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
دولت با چاپ پول بدون پشتوانه هر وقت که خواسته از ارزش پول مردم کش رفته و باز هم میره، راه کش رفتن برای دولت به هر نوع بازهف چون خودش قانون میگذاره و اجرا میکنه، عین پرنس جان تو فیلم رابینهود که حتی از گداها هم در قالب قانون مالیات میگرفت!!!
جلال
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
واقعا نمیدونم بخندم به وضع مملکت یا گریه کنم مردم هر روز بدبخت تر میشن و صداشونم در نمیاد عجب مردم مقاومی هستیم
سارا
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۳۱
هردم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد
به قول بورس نیوز چی فکر میکردیم چی شد!!!
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
هردم از این باغ بری می رسد تازه تر از تازه تری می رسد . روحانی مچکریم..........
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
چرا باید پول در شرایط رکود سخت در بالشها باشد در حالی که تولید و مملکت به آن واقعا نیاز دارد؟ مقصر چه کسی است؟ آیا وعده های دروغین دولت مردان در این امر بی تاثیر است. اگر طبق سخنان رهبری و در طی سالهای مختلف که سالها با عناوینی چون حمایت از تولید داخلی حمایت از کار و سرمایه ایرانی و.... عمل می شد آیا اوضاع این بود؟ به راستی چه باید کرد؟.....
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: