تعداد بازدید : ۱۷۰۶۸
کد خبر : ۱۵۴۳۹۵
ارشاد وکیل بورس
۲۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۳
کارگزار بورس بدون اطلاع اینجانب اقدام به فروش سهام (حدود 50میلیون تومان ) نموده است ولی هیچ گونه واریزی به حساب اینجانب نداشته اما درگردش حساب ها چک پرداختی اماده است. چگونه می توانم شکایت کنم؟
یکی از سهامداران در خصوص نحوه شکایت از کارگزار به علت فروش سهام بدون اجازه از وکیل بورس درخواست راهنمایی کرده اند که شرح آن را در ذیل می خوانیم:

سوال :

کارگزار بورس بدون اطلاع اینجانب اقدام به فروش سهام (حدود 50میلیون تومان ) نموده است ولی هیچ گونه واریزی به حساب اینجانب نداشته اما درگردش حساب ها چک پرداختی اماده است. چگونه می توانم شکایت کنم؟ایا حق اخذ خسارت را دارم؟ آیا می توانم درخواست لغو تمامی معاملات بعد از تاریخ برداشت پول توسط کارگزاری را داشته باشم؟

پاسخ وکیل بورس:

در خصوص فروش اوراق بهادار توسط کارگزار چنانچه کارگزار قرارداد وکالت در فروش از جانب شما نداشته باشد از دوطریق حقوقی وکیفری خسارات شما قابل پی گیری خواهد بود .

1- دعوی حقوقی : این دعوی باید به خواسته فروش بدون سفارش در کمیته سازش کانون کارگزاران طرح گردد و درصورت عدم سازش با کارگزار ،کمیته اقدام به صدور گواهی عدم سازش می نماید و این گواهی مقدمه رسیدگی در هیات داوری است و این هیات رای به جبران خسارات از سوی کارگزار صادر می نماید.(با طرح درخواست سازش نسخه ای از درخواست به کمیته پی گیری تخلفات ارجاع خواهد شد و کمیته به تخلف انظباطی کارگزار نیز رسیدگی می نماید.)

2-دعوی کیفری : این دعوی مستند به ماده 50 قانون بازار اوراق بهادار می باشد که به موجب ان عمل کارگزار مشمول عنوان مجرمانه خیانت در امانت بوده و مستند به ماده 51همان قانون منجر به صدور حکم برعلیه مدیران کارگزاری می گردد.ضمنا دادگاه کیفری حکم به رد مال نیز صادر می نماید.


کاظم کاظمی - مشاور حقوقی

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۵:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
جالبه. منم یک بار بصورت آنلاین دستور خرید دادم ولی پیغام خطا داده شد. کلی پرتفوی و سابقه معاملات رو چک کردم دیدم خریدی انجام نشد و دستور خرید من رد شده. آخرین ساعات معاملات در صورتی که قیمت سهام داشت به شدت افت میکرد و من داشتم خدا رو شکر میکردم که خوب شده این سهام رو معامله نکردم با ناباوری دیدم از حساب من پول کسر شد. بررسی کردم دیدم اون دستور خرید اجرا شده. الان هم اون سهام رو با کلی ضرر دارم. خیلی خوشحالم.ههههه.
آرین حسابرس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
تقصیره تریدر است و شرکت مقصر نیست
تریدر هم تضمین نمی دهد و زیان به گردن شرکت است
اشتباه جزیی از هر کاری است...
مصطفی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۳
وضعیت این کارگزاری ها خیلی خرابه از جهت اخلاق حرفه ای.بدتر اینکه هنوز هم بعد از تغییرات سال 84 در ساختار بازار مالی اما اینها هنوز هم دسترسی های خیلی گسترده ای به اطلاعات مشتریان و اطلاعات کد ها دارند و این خیلی بده .
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۴
باید نظارت بیشتری برروی کارگزاریها صورت بگیره،بعضیاشون امانتدارهای خوبی نیستن!
محمد
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۶/۲۵
باید شدیدترین برخورد از نظر کیفری و حقوقی با این کارگزاری صورت گیرد.
yasin shaboyi
ROMANIA
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۱/۱۰
سلام بر شما منم میخواستم بدونم
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: