تعداد بازدید : ۱۴۷۷
کد خبر : ۱۵۴۶۵۵
۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۷

پذیره نویسی صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مسکن شمالغرب از امروز 29 شهریور به مدت سه روز در فرابورس انجام می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، به نقل از روابط عمومی شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن، جلسه معارفه‌ای پیش از پذیره نویسی این صندوق، با حضور مدیر عامل و جمعی از مدیران فرابورس و نیز مدیران و معاونین گروه سرمایه‌گذاری مسکن و ارباب جراید، عصر روز شنبه 28 شهریور ماه 1394 در سالن اجتماعات شرکت گروه برگزار شد.

معزی، مدیر عامل گروه ‌سرمایه‌گذاری مسکن، اولین سخنران این جلسه بود که به ارائه گزارش از فعالیت‌های شرکت گروه پرداخت. ایشان در ادامه یاد آور شدند، در گذشته تامین مالی پروژه‌ها از طریق اعطای تسهیلات بانکی و پیش فروش واحد‌ها صورت می‌گرفت، ولی در سال‌های اخیر تنوعی که در روش ‌های تامین مالی در بازار سرمایه ایجاد شده است، گروه‌سرمایه‌گذاری مسکن را ترغیب نموده از روش‌هایمتنوع تامین مالی استفاده کند.

در همین راستا پس از انتشار موفقیت آمیز اوراق صکوک اجاره سال 91، برنامه‌ریزی برای انتشار اوراق صکوک اجاره استصناع انجام شده و در حال اجرا است. همچنین اولین صندوق زمین و ساختمان گروه سرمایه‌گذاری مسکن توسط شرکت شمالغرب عرضه خواهد شد، امروز معرفی‌ می‌شود، و در مهرماه سال جاری، دومین صندوق زمین و ساختمان گروه به نام پردیس پارسیان در فرابورس عرضه خواهد شد.

سخنران بعدی این جلسه هامونی، مدیر عامل فرابورس ایران بود. ایشان در ابتدا، پتانسیل‌های موجود بخش مسکن از نگاه بازار سرمایه را شرح داد و گفت: شرکت‌هایسرمایه‌گذاری و هلدینگ حاضر در بازار سرمایه می‌تواند از ابزارهای نوین مالی نهایت استفاده را ببرند که شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن، نیز این موضوع را به خوبی درک و اجرا کرده است.

هامونی در ادامه گفت: ابزار نوین صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان، این امکان را می‌دهد که سود پروژه مستقیما به سهام‌داران و مجموعه‌هایی که با خرید اوراق در آن سرمایه‌گذاری کرده اند برسد.

مدیر عامل فرابورس گفت؛ افتتاح این صندوق‌ها که در زیر مجموعه‌های بانک مسکن صورت گرفته، در بلند مدت و با ادامه این روند، تحول عظیمی در صنعت ساختمان ایجاد خواهد شد.

ایشان در پایان اشاره کردند، تلاش ما این است که نمونه‌های موفقی را به جامعه سهام داران و جامعه ایرانی ارائه کنیم. این صندوق ها نیاز به پرستاری و بزرگ شدن دارد، همه باید مراقب این شخصیتحقوقی که جدیدا به موجب قانون شکل گرفته باشیم تا این ابزار جدید شکوفا و موفق شود.

سخنران بعدی این جلسه دکتر کریمی، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب بود، ایشان در ابتدا به صورت مختصر به معرفی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب پرداخت، و گفت: شرکت دارای پتانسیل بالا در حوزه صنعت ساختمان در منطقه شمال غرب کشور اشت.

بلگوری، سخنران بعدی این جلسه اظهار داشت: با اشاره به اینکه تامین مالی در کشور به شدت مطرح است گفت: بانک مسکن به عنوان تنها بانک تخصصی نقش به سزایی در پرداخت تسهیلات دارد و توانسته رکود پرداخت تسهیلات را بشکند.

وی در ادامه افزود: بانک مسکن با 1260 شعبه در کشور تنها بانکی است که با پرداخت منابع خرد تسهیلات مشارکتی ساخت و خرید مسکن را پرداخت کند.

بلگوری اظهار داشت: پرداخت تسهیلات80،60 و 40 میلیون تومانی درشهرهای مختلف و پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی ساخت، پیشترفت خوبی را در حوزه مسکن و ساختمان ایجاد کرده است.

رئیس هیات مدیره شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن توضیح داد: بانک مسکن در طی این سال‌ها تجربه خوبی کسب کرده و نقش موثری در خروج از رکود داشته است.

شایان ذکر است صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان مسکن شمالغرب، با شرایط و ویژگی‌های زیر، در حال پذیره‌نویسی در فرابورس تا روز 31 شهریور ماه است.


دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: