تعداد بازدید : ۱۵۵۲
کد خبر : ۱۵۵۱۵۰
۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۶
سفر نمایندگان و فعالان اقتصادی بازار بورس تهران به دومین همایش ایران و اروپا علاوه بر حضور در صحنه بین المللی و ایجاد ارتباطات جهانی، به نمایش بهتر بازار سرمایه ایران در دوران پسا توافق انجامید. این نمایشگاه دو روزه که در هتل بزرگ کمپینسکی ژنو، سوییس برگزار شد میهمان بیش از 500 نماینده از شرکت‌های ایرانی و اروپایی برای مذاکره درباره کسب و کار، سرمایه‌گذاری و روابط مالی در بخش‌های مختلف تجاری بود. 

به بهانه بازگشت هیات نمایندگان بورس تهران و آغاز سفر جدیدی در ماه آینده به لندن برای شرکت در همایش موند ویژن، به بررسی آنچه تاکنون در دو دوره از این رویداد بین‌المللی تجاری رخ داده، پرداخته است. 

در اولین دوره همایش ایران و اروپا که در اکتبر سال گذشته برگزار شد، یک شرکت خصوصی با مسؤلیت محدود واقع و با مؤسسان ایرانی واقع در ژنو با هدف شناساندن فرصت‌های بخش خصوصی تجارت ایران راه‌اندازی شد. 

با موفقیت برگزاری نخستین همایش دوره بعدی آن بار دیگر در مهر ماه امسال در ژنو برگزار شد. بر اساس آمارهای گرفته شده در نخستین برگزاری همایش از میزان استقبال 80 درصد شرکت کنندگان در سطوح عالی مدیریتی، بیش از 300 فعال اقتصادی، حضور نمایندگانی از 25 کشور و هم چنین حضور 299 خبرنگار از سراسر جهان نشان دهنده موفقیت این همایش را دارد. 

برگزاری همایش دوم این بار با توجه خاصی به چالش های مالی و سرمایه گذاری انجام گرفت. شرکت‌های گوناگون فعال در حوزه سرمایه چه آنهایی که در جستجوی شناخت فرصت‌های ایران بودند و چه شرکت هایی ایرانی که در فضای جدید رشد بدنبال طرح خدماتشان بودند برای برطرف کردن نیاز بکارگیری رفتارهای اقتصادی هوشمندانه برای بازاریابی، مسایل حقوقی و ریسک‌های اعتباری توسعه کسب و کار ایران در این نمایشگاه ثبت نام کردند. 

شرکت کنندگان حقوقی در این نمایشگاه از گروه های مختلف سرمایه‌ای چون بانک‌ها، شرکت های تامین سرمایه، بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و کوچک، شرکت های صندوق سرمایه و کارشناسان ارشد در حوزه مدیریت سرمایه حضور داشتند. 

از میان سخنرانان ایرانی حاضر در این نمایشگاه دو روزه علاوه بر مدیرعامل بازار بورس تهران می توان به غلامعلی کامیاب-معاون ارزی بانک مرکزی، عبدالرسول دری اصفهانی-عضو بانکی و مالی گروه مذاکره کننده هسته ای ایران، عیسی مشایخی- مدیرعامل شرکت پتروشیمی بین الملل، پدرام سلطانی-نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، پرویز عقیلی-مدیر عامل بانک خاورمیانه و یونس مظلومی مدیر عامل بیمه رازی اشاره کرد. 

محور سخنرانی‌ها در دومین همایش ایران و اروپا

در 9 پانل گفت‌وگو برگزار شده در این همایش دو روزه، مدیرعامل بورس تهران به همراه سه تن از فعالان بازار سرمایه در شرکت‌های خصوصی سرمایه‌گذاری درباره چگونگی فعالیت بازار بورس تهران و اهداف آن برای حضور در صحنه مهیج بازار سرمایه جهانی به صحبت نشستند. 

حسن قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار و برخی از شرکت کنندگان فعال بازار سرمایه ایران در پانل "بازار پویا بورس اوراق بهادار تهران" که در پنجشنبه گذشته برگزار شد درباره تاریخچه بازار سرمایه ایران، عضویت در سازمان‌های بین المللی، ساختار و تنوع ابزارهای سرمایه‌ای، جذب سرمایه گذاران خارجی با سطوح مختلف ریسکی تنوع صنایع در بازار داخلی و اهداف بازار بورس اوراق بهادار تهران در بهبود سیستم خرید و فروش سخن گفت. 

وی بزودی در نمایشگاه بازار بورس موندو ویژن لندن در تاریخ 21 آبان در پانل گفت‌وگو با موضوع "بازگشایی بازار خاورمیانه" سخنرانی خواهد داشت. 

نایب رییس اتاق بازرگانی ایران نیز در سخنرانی با موضوع "ایران- یگانه ظرفیت تبدیل تهدیدها به فرصت ها" در همایش ایران-اروپا، سرمایه‌گذاری و توسعه حضور داشت. 

از دیگر پانل‌های گفت‌وگویی با حضور سخنرانان و فعالان اقتصادی ایران می‌توان به سخنرانی با حضور مدیرعامل بانک خاورمیانه، مدیر روابط بین‌الملل بانک پاسارگاد و مدیرعامل بیمه رازی درباره پیشرفت حوزه بیمه و بانکی ایران در حیطه تولید و خدمات رسانی مخصوصا خدمات دهی به مشتریان خارجی و هم چنین فرصت‌های پیشرو شرکت‌های بیمه و بانکی در دوران پساتوافق و امکان حضور بانک‌های ایرانی بعنوان مجریان اصلی توسعه اقتصادی ایران اشاره کرد. 

از سوی دیگر سخنرانی با حضور عضو بانکی و مالی گروه مذاکره کننده هسته ای ایران درباره شروط اصلی که باید در خصوص فراهم کردن مقدمات تجارت و سرمایه گذاری خارجی از آن اطمینان حاصل شود، انجام گرفت. 

هم چنین سخنرانی دیگری با محوریت حقوقی که بنظر می رسد می تواند آغاز کننده گفت‌وگویی درباره نگرانی‌های حقوقی در خصوص سرمایه گذاری خارجی باشد با موضوع بررسی چارچوب قوانین حقوق بین الملل و راهکارهایی برای پوشش ریسک‌های حقوقی در طول سرمایه‌گذاری انجام گرفت. 

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بر این اساس با شروع فصل جدیدی از ارتباطات ممکن شده‌ای که بیش از یک دهه بر روی بازار بورس و سرمایه ایران در پی تحریم ها بسته شده بود می توان چشم انداز اقتصادی روشنی در رقابت بازار سرمایه ایران با جوامع بین المللی ترسیم کرد.شرکت در این گونه نمایشگاه‌ها نه تنها می‌تواند به تجربیات و بروزرسانی فعالان و تصمیم گیران عرصه بازار سرمایه ایران بیافزاید بلکه فرصت ارتباطات بین المللی و نمایش ظرفیت‌های بومی را به حد اعلی ارتقا خواهد داد.
کفش فروش
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۸
واقعا دیگر تحمل افت 3 ساله اسیب رسان هم جان و هم سرمایه سهامداران است بهتر است به فکر واردات نخ از کشور چین وهند باشیم زیرا می گویند سود بسیار خوبی را دارد خیلی از کارخانه داخلی به علت این واردات در شهر اصفهان اسیب دیده اند ولی وارد کننده ثروت مند شده و سهامدار شرکت 14 سال است سود سرمایه گذاری خود را هم در یافت نکرده زیرا شرکت قادر به تولید سود نیست به خاطر واردات بی رویه از چین وهند
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: