تعداد بازدید : ۱۲۴۱
کد خبر : ۱۵۵۶۲۰
گام بزرگ شرکت میلاد برای حفظ منافع سهامداران و کمک به اقتصاد ملی
۱۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۹
بابک آموخته
فرآورده نفتی این واحد برای نخستین بار به روشی تولید می شود که دوستدار محیط زیست است، از این رو بزرگترین مزیت این مجموعه این است که نه تنها هیچ گونه آسیبی به محیط زیست نمی رساند بلکه با استفاده از بخشی از ضایعات نفتی به پاکسازی محیط زیست نیز کمک می کند.
مدیر عامل شرکت توسعه و بازرگانی آهن و فولاد میلاد از تولید یک نوع فر آورده نفتی دوستدار محیط زیست برای نخستین بار در واحد تولیدی نفت میلاد خبر داد.

براساس گزارش بورس نیوز، غلامرضا موذنی افزود: در فاز نخست محصول تولیدی نفت میلاد برای مصرف در کارخانه های تولید دوده کربن و لاستیک سازی است و در فازهای بعدی محصولاتی دیگر تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: فرآورده نفتی این واحد برای نخستین بار به روشی تولید می شود که دوستدار محیط زیست است، از این رو بزرگترین مزیت این مجموعه این است که نه تنها هیچ گونه آسیبی به محیط زیست نمی رساند بلکه با استفاده از بخشی از ضایعات نفتی به پاکسازی محیط زیست نیز کمک می کند.

به گفته وی، در فاز نخست ماهانه حدود 3 هزارتن و سالانه بیش از 30 هزار تن در مجموعه تولیدی نفت میلاد، فرآورده نفتی تولید خواهد شد که در آینده تا سه برابر قابل افزایش است.

موذنی با بیان اینکه اولین محصول شرکت نفت میلاد پارس آماده ارائه به بازار مصرف است، خاطرنشان کرد: عمده مصرف کنندگان فرآورده نفتی کارخانه نفت میلاد پارس، کارخانه های لاستیک سازی و دوده کربن و همچنین برخی از صنایع شیمیایی دیگر هستند.

وی در ادامه گفت: هم اکنون درپالایشگاه های نفت و صنایع پتروشیمی و شیمیایی محصولاتی به دست می آید که دو دسته می شوند؛ در برخی از آنها محصولاتی ایجاد می شود که آلاینده محیط زیست هستند که فرآیند تبدیل آنها در محیط زیست به سختی انجام می شود و سمی هستند. در برخی دیگر از صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی ترکیباتی وجود دارد که شیمیایی و خطرناک هستند و در محیط به صورت حوضچه هایی در نقاط مختلف کشور و در بیابان ها دفن و یا در مخازن نگهداری می شوند که مورد استفاده صحیح قرار نمی گیرند از این رو آلاینده محسوب می شوند.

مدیر عامل شرکت توسعه و بازرگانی آهن و فولاد میلاد تصریح کرد: درنفت میلاد پارس مواد ضایعاتی به مواد قابل استفاده تبدیل و به عنوان خوراک محسوب می شوند، ضایعاتی که خوراک آنها از مواد پالایشگاهی مستقیم بدست می آید.

وی خاطرنشان کرد: محصول تولیدی نفت میلاد روغن های رابر و روانساز هستند که در صنایع لاستیک سازی استفاده می شوند. این روغن ها که توسط برخی از شرکت ها تولید می شود به نوعی از پارامتر PCA و یا PAH برخوردارند که سرطان زا بوده وکشورهای توسعه یافته طبق استانداردهای روز اروپا درصدند که به کمتر از 3 درصد کاهش یابد این درحالی است که در ایران این میزان بین 30 تا 40 درصد است.

موذنی تاکید کرد: شرکت نفت میلاد توانست روغنی را تولید کند که از %3>PCA ( پی سی ای کمتر از 3 درصد) برخوردار شود و توانستیم اسیدها و ترکیبات شیمیایی که به نوعی در محیط زیست رها می شوند را استحصال کنیم.

وی گفت: پروژه شرکت نفت میلاد به صورت مجموعه دانش بنیان توسط اساتید دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان طراحی شده و دانش آن کاملاً بومی است.

مدیر عامل شرکت توسعه و بازرگانی آهن و فولاد میلاد درخصوص هدف از راه اندازی شرکت نفت میلاد افزود: با توجه به اینکه بازار فولاد ایران طی یکسال و نیم گذشته شرایط رکودی را پشت سرگذاشت که در 30 سال اخیر بی سابقه بوده است و بسیاری از تولید کنندگان با مشکل تولید مواجه هستند و با حداقل ظرفیت کار می کنند و کار بازرگانی به کندی صورت می گیرد، لذا شرکت آهن و فولاد میلاد به منظور حفظ منافع سهامداران وکمک به اقتصاد ملی با استفاده از دانش فنی روز وارد فعالیت در صنعت نفت و پتروشیمی شد.

وی با اشاره به قیمت این محصول نسبت به مشابه تولید داخل از سوی سایر واحدهای تولید کننده، تصریح کرد: قیمت محصول تولیدی نفت میلاد کاملا رقابتی است و هم اکنون با مشتریان مختلف وارد مذاکره شده ایم.


جهت عضويت در كانال تلگرام #اخبار #اقتصادي #بورس_نيوز روي لينك زير كليك كنيد و گزينه JOIN را بزنيد.

https://telegram.me/boursenews_ir

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.