تعداد بازدید : ۱۵۳۴
کد خبر : ۱۵۶۲۴۲
۰۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۱
محمد اسدنژاد

به گزارش خبرنگار بورس نیوز،شرکت سیمان خزر براساس گزارش شفاف سازی در خصوص پیش بینی EPS سال مالی 1394 بر مبنای 6 ماهه واقعی،علل انحراف EPS اعلام شده جدید به مبلغ 553 ریال زیان نسبت به EPS قبلی به مبلغ 127 ریال سود به شرح ذیل اعلام نموده است:

1-کاهش مبلغ فروش به میزان 27 درصد که ناشی از کاهش مقدار فروش به میزان 24 درصد وکاهش نرخ فروش به میزان 3 درصد می باشد،علت عمده کاهش فروش ناشی از کاهش تقاضای بازار به علت کاهش پروژه های عمرانی و ساخت وساز و همچنین کاهش صادرات سیمان می باشد.

2-علی رغم کاهش فروش ناشی از کاهش مقدار فروش و کاهش نرخ فروش،افزایش هزینه های شرکت ناشی از افزایش سطح عمومی دستمزد ها(افزایش سالانه)و افزایش نرخ خرید قطعات و لوازم یدکی، مزید بر علت گردیده است.

3-افزایش هزینه های جذب نشده در تولید به میزان 172 درصد که ناشی از کاهش تناژ تولید سیمان نسبت به ظرفیت اسمی به میزان 47 درصد می باشد و بر این اساس هزینه های ثابت شرکت در زمان توقف یا کاهش تولید (به دلیل کاهش تقاضای بازار سیمان)به عملکرد و سود وزیان شرکت تحمیل گردیده است.

4-بخشی از هزینه های متفرقه ناشی از تسعیر نرخ ارز بدهی های ارزی می باشد و این موضوع تا پایان سال مالی جاری نیز متاثر از افزایش و کاهش نرخ ارز (یورو)خواهد بود.

5-بخش دیگری از هزینه های متفرقه ناشی از احتساب ذخیره کاهش ارزش سرمایه گذاری ها(سرمایه گذاری در سایر شرکت ها)به علت کاهش قیمت سهام در بازار با توجه به شرایط نامناسب وضعیت فعلی بازار سرمایه می باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.