تعداد بازدید : ۱۹۱۲
کد خبر : ۱۵۷۰۹۲
۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۴
بیش از چهار سال از شکایت وزارت جهاد کشاورزی از تخلفات پروژه پدیده شاندیز و بررسی این موضوع می گذرد که رییس سازمان امور اراضی از معرفی شهردار شاندیز به دادگاه، عزل وی و رسیدگی به این پرونده در شورای عالی امنیت ملی و قوه قضاییه خبر داد.
نیک نیوز:شاید آن روزها که مردم تبلیغات تلویزیونی گسترده پدیده شاندیز را برای جذب سرمایه و فروش اوراق بهادار سهام می‌دیدند تصور نمی‌کردند که روزی شاهد توقف این ساخت و ساز عظیم و ارسال پرونده تخلفات متولیان آن به مراجع قضایی باشند.

حال پس از حدود دو سال از آغاز به کار دولت یازدهم، قباد افشار - رییس سازمان امور اراضی - درباره تخلفات این پروژه گفت: بخشی از پرونده پدیده شاندیز که درباره‌ تبعات اجتماعی و امنیتی پرونده است به شورای عالی امنیت ملی ارجاع شده و در آنجا در حال بررسی است.

وی افزود: مابقی تخلفات پدیده شاندیز در مرجع قضایی در حال رسیدگی است، چراکه در این پروژه تخلفات بسیاری وجود دارد که می‌توان به تغییر کاربری غیرمجاز اراضی، ساخت‌وساز در مسیر رودخانه، ساخت‌وساز خارج از ضوابط طرح جامع شهر شاندیز، عدم رعایت سرانه‌های خدماتی شهر شاندیز و غیره اشاره کرد که وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی به آن رسیدگی کردند.

رییس سازمان امور اراضی با اشاره به همکاری‌های صورت گرفته با وزارت کشور و استانداری خراسان اظهار کرد: در پرونده شاندیز برخی از مناطق که بیشتر از حد مجاز ساخت‌وساز صورت گرفته بود، متوقف شد و ساخت‌وساز اضافه نیز کاهش پیدا کرد و در جاهایی که حقوق دولتی پرداخت نشده بود نیز آن حقوق باز پس گرفته شد.

افشار همچنین در خصوص تخلفات صورت گرفته شهرداری شاندیز در این پرونده گفت: در این رابطه تخلفات شهردار شاندیز مسجل شناخته شد و شهردار عزل و به دادگاه معرفی شد.

ساخت‌وساز پدیده شاندیز شهر مشهد پروژه‌ای است که سال‌ها با تبلیغات تلویزیونی گسترده توانست حجم عظیمی از سهام خود را بفروشد و مردم را در ساخت‌وساز این مجموعه شریک کند در حالی که متولیان آن از همان ابتدا دست به تخلفات گسترده‌ای در حوزه تغییر غیرقانونی کاربری اراضی و زمین‌خواری زده بودند و به گفته رییس سازمان امور اراضی، "شاندیز هر کجا که زمینی دیده به دنبال تخلف در آن بوده و جالب این‌که بدون محدودیت، تبلیغات گسترده خود را در صدا‌وسیما، رسانه‌های مختلف، سطح شهر و فرودگاه‌ها انجام داده است".

ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
حالاما مردم بیچاره تا کی باید بلاتکلیف بمانیم که یکبار شهردارمتخلف است و......
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
عملکرد شهرداری ها باید زیر ذره بین سازمان های نظارتی قرار گیرد , چرا ساخت خیابان 55 متری اراک بعد ۱۴ سال بلاتکلیف مانده
حسین
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
اینهم از پیش بینی های ۶ ماه قبلم بود اینهایی که هر روز میامدن مخالفت میکردن وحالا همه ساکت شدند شاهدند ... البته خود سوکوت اینها هم جزئ پیش بینی ها بود !!! نشون به اون نشون که میگفتند ۶ ماه دیگه ما هستیم وشما هم هستید ولی ....
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۴
ممنون که هرروز خبرهای تکراری میذارید....
مهشیدمحمدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
/باسلام چرامابایدهردفعه که رییس جمهورعوض میشه حرف وحدیث عوض بشه خوب تاحالاغیرقانونی نبوده حالایکدفعه رییس جمهورجدیداومده مابایدپیشرفت نکنیم تاالان پدیده روش اومده بود
بی نظر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۵
حالا هم که عمو پهلوان گفته بجای پول سهام به سهامداران ملک و آپارتمان میده !!!!!
خوب البته واضحه با قیمتایی که پدیده روی املاکش میذاره سهامدار باید دو متر مغازه رو به جای 100 میلیون پول بی زبون قبول کنه ...
البته فکر میکنم پدیده از تبرک یاد گرفته و بلافاصله دلال هاشو میفرسته که همون دو متر مغازه رو به یک دهم قیمت از سهامدار بیچاره بخرن...
ماجرای رب گوجه فرنگی بجای پول سهام تبرک ... در جریان هستین که
ناصر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
محسن پهلوان من هم تعهدنامه دارم و الان که تو میگی که من طلبکار نیستم!! یاد روز 8 دیماه افتادم ،آمدم دفتر خیام نشسته بودی و گفتم دادستان چی گفته? چی تو روزنامه خراسان نوشته? گفتی اگر سهام رو نمیخوای بده به خودمون و ما خریداریم و 40 روز دیگه بیا پولتو نقد بگیر...... بعد از 40 روز گفتی بیا برگه تعهدنامه بگیرید و لطفا چندماه صبر کنید و با سود پرداخت میکنم....حالا پس از 2 ماه تاخیر پیدات شده و میگی طلبکار نیستیم و سهامداریم?!!! اسم این مدل حرف زدن رو چی میزاری? یا خودتو زدی به خواب ،یا آمدی با مصاحبه مردم رو تست کنی و بازخورد حرفتو ببینی?...رییس هییت مدیره اون بنده خدا که ریششو به گرو حرفاش گذاشت در اوایل مهرماه گفت میخویم یک روش اعلام کنیم که اصل پول رو اول بدیم و بعد سودش رو و خواهش کرد با شرکت همکاری کنند که از دست مردم کتک خورد....حالا شما بعد از 50 روز آمدی و میگی طلبکار نیستیم!!!! پس این 310روز سرگردانی برای چی برای تعهدنامه دار درست کردی? اگر از پارسال تا الان می رفت هییت تسویه،تا الان بهتر از سرگردانی و دروغگویی و ریش به گرو گذاشتن ریاحی بود....تا اینجا با این حرفا که پهلوان گفت،،،،،،دقیقا 310 روزه که مردم رو سرکار گذاشته و اگر درستشو بگم از اول آبان که دادستان به پهلوان گیر داده حدود 385 روزه که پهلوان سهامدار رو از واقعیت دور و با وعده های دروغین مردم رو گروگان گرفته و مجوزاتش رو که دریافت کرده ،،بازی با طلبکار و تعهدنامه دار رو دوباره شروع کرده!
مهشیدمحمدی
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
باسلام چرادولت ماهمیشه کاررابه گردن دیگری میگذاره تاکی مردم رامیخواهن دربی تکلیفی نگهدارناگرسهام وگذاشته بودن پیشرفت کرده بودن تمام مردم ما
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
توروووووووخدا صدای ما روبلندتر به گوش مسولین برسونین .....از مسولین خواهش میکنم فکری به حال این مردم بدبخت که تمام دار وندار خود را فروختیم به امیده اینکه چند برار بشه ولی حالا ......معلوم نیست چی میشه تورو خدا همونجور که میزان درست شد کاراش یکه فکری واسه پدیده بکنین که مردم بدبخت به حق وحقوقشون برسن
مجید کلانتری
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۶
لطفا از سپاه پاسداران انقلاب دعوت کنید تا باموشکهای کروز شهر رویای پدیده رو باخاک یکسان کنه تاخیال هممون راحت بشه.ودرس عبرتی برای ماوایندگان بشه که دیگه در هیچ جای کشورمون سرمایه گذاری نکند
ناشناس
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۹
سرمایه گذاری که از اولش با دروغ و کلک و تخلف باشه و قیمت سهامش رو خودشون هر روز بی دلیل و در زمانی که تمام مملکت در رکود ملک بود ببرند بالا و سهام غیر قانونی بفروشند ، همون بهتر که نابود بشه ، همه اش رویا بود برادر ، افسانه بود که محسن پهلوان در تخیلاتش میدید .
امیر کبیر
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۴/۰۸/۳۰
فقط داره به مردم ضرر میزنه و بس
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: