تعداد بازدید : ۱۰۱۰
کد خبر : ۱۵۷۳۲۷
۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱
محمد اسدنژاد

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، شرکت ایرکا پارت صنعت براساس گزارش شفاف سازی در خصوص بودجه سال94 براساس عملکرد 6 ماهه به شرح ذیل عنوان نموده است:

1-پیش بینی فروش سال 1394در بودجه تعدیلی براساس اطلاعات واقعی 6 ماهه اول و همچنین قرارداد های جاری و MRP ارسال شده از طرف مشتریان شرکت با تعدیلات لازم برای 6 ماهه دوم سال تهیه شده است.

همچنین در مورد پوشش درصد فروش دو نیم سال اول و دوم برای سه سال اخیر در شرکت ایرکا پارت صنعت،ضمن مرور جدول مقایسه ای،توضیحات مبسوط ذیل نیز قابل ذکر است:

شفاف سازی

بنابراین با توجه به جدول فوق ملاحظه می گردد که تحقق فروش واقعی در نیم سال دوم به طور میانگین در سه سال اخیر 1.33 برابر 6 ماهه اول می باشد.شایان ذکر است که در سال 1394 روال فروش خارج از عرف و بصورت غیر منطقی و باتوجه به رکود صنعت خودرو،به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.بنابراین نمی توان فرمول بدست آمده را عینا در مورد فروش 6ماهه دوم سال 94 تسری بخشید.

ضمنا همانگونه که استحضار دارید. دولت نیز در جهت رفع مشکلات ناشی از رکود صنعت خودرو تصمیماتی را اتخاذ و در حال حاضر در مرحله ی اجرا قرار داده است.

2-در خصوص عدم مطابقت موجودی ابتدای دوره سال مالی منتهی به 94.12.29 با موجودی مواد اولیه پایان دوره سال مالی منتهی به 93.12.29 ،به استحضار می رساند اطلاعات قیمت تمام شده و میزان خرید ومصرف براساس اطلاعات واقعی 11 ماهه سال 93 و برآورد یک ماه اسفند 93 تهیه و ارائه گردیده است.بنابراین منطقی است که میزان خریدو مصرف برآوردی اسفند ماه سال 93 با اطلاعات واقعی دارای مغایرت باشد که بدینوسیله اطلاعات مذکور در جداول مربوط اصلاح و مجددا اطلاعات پیش بینی سود سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1394 ارسال می گردد.

3-در خصوص طرح های عمده در دست اجرا به اطلاع می رساند که خط تولید اویل ماژول با قیمت تمام شده ای بالغ بر 23 میلیارد ریال در خرداد ماه 1394 نصب و راه اندازی شده است.اخذ مجوز بهره برداری از وزارت صنعت،معدن و تجارت در تاریخ 1394.4.30 انجام پذیرفته و از مرداد ماه سال 1394 به مرحله بهره برداری رسیده است

همچنین در مورد خط تولید منیفولد پلاستیکی به استحضار می رساند بخشی از ماشین آلات مذکور در سال 1393 خریداری گردیده است، که براساس پیش بینی صورت گرفته و اعلام نیاز مشتریان و همچنین در صورت عدم بروز مشکلات تامین نقدینگی، مراحل خرید و تکمیل کامل خط تولید مذکور تا پایان سال 1394 محقق خواهد شد.

4-درصد مالکیت سهام در شرکت ایرکا پارت پویا 99.96 می باشد که اطلاحات از این بایت در جدول سرمایه گذاری در شرکت های غیر بورسی،صورت خواهد گرفت.ضمنا صورت سود وزیان پیش بینی شده سال مالی منتهی به 29 اسفند 1394 براساس اطلاعات 6 ماهه واقعی منتهی به 1394.6.31 شرکت فرعی (ایرکا پارت پویا) ضمیمه اطلاعات پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1394 براساس اطلاعات 6 ماهه واقعی اصلاحیه،شده است.

5-اطلاعات مقایسه ای بهای تمام شده کالای فروش رفته سال 1393 ،پیش بینی اولیه سال 1394 و همچنین پیش بینی براساس 6ماهه واقعی سال 1394(مطابق فرمت جداول گزارش اطلاعات مالی پیش بینی شده سال 1394- حسابرسی شده) ضمیمه اطلاعات پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 1394 براساس اطلاعات 6 ماهه واقعی- اصلاحی شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.