تعداد بازدید : ۱۶۱۶
کد خبر : ۱۶۰۰۶۳
۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۰
رییس جمهوری سابق فرانسه در کتاب جدید خود که به عقیده بسیاری تلاش برای بازگشت به عرصه سیاست است، از سخنان و رویکردش در دوران پنج سال ریاست‌جمهوری خود اظهار پشیمانی کرده است.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، نیکولا سارکوزی، رییس جمهوری سابق فرانسه در این کتاب که "فرانسه برای زندگی" نام دارد، از بابت اینکه به یک کشاورز گفته بود، "احمق برو گمشو" اظهار پشیمانی کرده و بابت اشتباهاتی که در دوران ریاست جمهوری پنج ساله خود تا 2012 و باخت به فرانسوا اولاند، مرتکب شده، تاسف خورده است.

وی در این کتاب نوشته است: اصلا درست نبود که به کسی که می خواست حرف دلش را بزند، منظورم همان کشاورز است که حین بازدید من از یک نمایشگاه محصولات کشاورزی به من دشنام داد، ناسزا بگویم. این رفتار از سوی یک رییس جمهور اصلا درست نیست. همچنین سفر بر روی یک قایق متعلق به دوست میلیاردرم درست پس از پیروزی در انتخابات 2007 و زمانیکه کشور در بحران اقتصادی به سر می برد، یکی از دیگر از مواردی است که من از انجام آن اظهار پشیمانی می کنم.

وی همچنین به ناکامی اش در وضع مالیات سنگین و عدم کارایی مناسب در بهبود وضعیت اقتصادی که به بحران مالی در این کشور منجر شد، اعتراف کرده و نوشته است: من امروز از به تاخیر انداختن برخی از اصلاحات که باید در نخستین روزهای ریاست جمهوری ام صورت می گرفت اما انجام نشد، ابراز پشیمانی می‌کنم.

رییس جمهوری سابق فرانسه که هم اکنون رهبری حزب اصلی اپوزیسیون موسوم به "جمهوری خواهان" را برعهده دارد، در این کتاب جدید خود از به چالش نکشیدن 35 ساعت کار هفتگی که توسط سوسیالیست ها در اواخر دهه 90 میلادی مطرح شد، ابراز پشیمانی می‌کند.

رونمایی غیررسمی از این کتاب از سوی سارکوزی از سوی برخی تلاش رییس جمهوری سابق فرانسه برای نامزد شدن در انتخابات 2017 ریاست جمهوری است.

این کتاب قرار است روز دوشنبه رونمایی شود و تاکنون 120 هزار نسخه از آن چاپ شده است . در این کتاب هیچ تلاشی برای پنهان نگهداشتن تمایلات سارکوزی 61 ساله برای بازگشت به کاخ الیزه صورت نگرفته و به وضوح مشخص است که وی قصد دارد تمام تلاش خود را برای بازگشت انجام دهد. اما نظرسنجی‌های اخیر برخلاف تمایل سارکوزی هستند به طوریکه تنها 21 درصد از حامیان راست میانه از وی حمایت می کنند و 45 درصد از آلن ژوپه، شهردار بوردو و رقیب وی حمایت می کنند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: