تعداد بازدید : ۳۲۲۰
کد خبر : ۱۶۲۰۳۷
۰۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۶
استاندار اصفهان گفت: شورای نگهبان صلاحیت یک منتخب حوزه انتخابیه اصفهان را رد کرده و ستاد انتخابات کشور پیگیر این موضوع است.

به گزارش ایرنا، رسول زرگرپور روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: یک هفته قبل از آغاز سال نو، شورای نگهبان در نامه ای صحت انتخابات درخصوص نامزدهای شماره یک، دو، چهار و پنج حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان را تایید کرد اما انتخابات منتخب سوم این حوزه انتخابیه را باطل اعلام نمود.

وی بااشاره به اینکه منتخب سوم شهرستان اصفهان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی پیگیریهایی را درخصوص برطرف شدن این مشکل آغاز کرده است، افزود: منتخب سوم شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی دفاعیات خود را جمع بندی و از طریق استانداری اصفهان به ستاد انتخابات کشور اعلام کرده است.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه نامه شورای نگهبان مبنی بر رد صلاحیت منتخب سوم اصفهان در مجلس شورای اسلامی روز 29 اسفند به دفتر استاندار رسیده است، اظهارکرد: من اول فروردین امسال و در تعطیلات نوروز پیرامون این موضوع با وزیرکشور صحبت کردم.

وی تصریح کرد: همچنین اعتراض منتخب سوم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی را به وزیر کشور اعلام و پس از مکاتبات انجام شده، مقرر شد، این موضوع از سوی ستاد انتخابات کشور پیگیری شود.

زرگرپور درباره دلیل رد صلاحیت منتخب سوم اصفهان در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان اظهارکرد: شورای نگهبان دلیل رد صلاحیت ایشان را اعلام نکرده و این موضوع نیز بر ما پوشیده است.

وی با اشاره به اینکه استانداری اصفهان در اسفند سال گذشته پیگیر اعلام نظر شورای نگهبان درباره صحت انتخابات در این استان بود، تصریح کرد: یک هفته قبل از سال جدید، شورای نگهبان در نامه ای صحت انتخابات 15 حوزه انتخابیه اصلی و 35 حوزه فرعی استان اصفهان را تایید کرد.

** درصورت به نتیجه نرسیدن اعتراض منتخب سوم، نفر ششم جایگزین می شود


استاندار اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه در نامه ارسال شده از سوی شورای نگهبان به برگزاری انتخابات میان دوره ای برای تعیین جایگزین اشاره شده است، تصریح کرد: در صورتیکه اعتراض منتخب سوم که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شده است به نتیجه نرسد، باتوجه به سوابق قبلی و آنچه در دوره های گذشته انتخابات اعمال شده است، نفر ششم انتخابات جایگزین خواهد شد زیرا این فرد 26.2 درصد آراء را به دست آورده و حائز شرایط است.

زرگرپور درعین حال نظر شورای نگهبان را فصل الخطاب دانست و افزود: ما به عنوان مجری انتخابات باید بگونه ای عمل کنیم که حق کسی ضایع نشود و انتخابات بصورت قانونی و در صحت کامل انجام شود. 
بانوی ایرانی
MOLDOVA, REPUBLIC OF
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۶
اقایان شورای نگهبان این بانو به دلیلی که شما می دانید رد صلاحیت شد . ایا اقای نادر قاضی پور به دلایل بد اخلاقی وبد دهنی نسبت به مردم و مجلس رد صلاحیت شد یا نه ؟
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: